Pulper

Není to film, který bych si pustil znovu, protože cesty do sebezničení mě neberou a téměř nikomu to nepřeju, ale rourke je tu famóóóóózní. ()

zomb0

Zatiaľ som tento film bohužial nemal možnosť vidieť ale určite by sa mi pačil pretože Bukowskeho mám rád a doma mam od neho takmer všetko čo bolo preložené.... ()

pepino

Když někdo zfilmuje myho oblibenyho autora mám radost, když se to ještě povede mám radost větší a když je to konkrétně Bukowski mám radost obrovskou. Četl jsem román Hollywood který pojednává o natáření tohodle filmu. Přímo při sledování je vidět že v tom měl sám Bukowski prsty protože dialogy, chování Chinaskiho, rvačky a vše kolem včetně Rourkeho který působý věrně je opravdu svět z Bukowskiho knih který byl oživen a poslán na plátno. Mimochodem Bukowski si v tomto filmu sám zahrál ale bohužel asi jen 5 vteřin takže je potřeba soustředění abyste ho objevili.... ()

Vikinec

Bukowskeho romány jsou zajímavější, plnější. Myslím, že se nepodařilo přenést kouzlo knížek na plátno zcela. Film zachytil tak půlku, zbytek, totiž vše o Chinaskim, zůstalo na papíře. Kromě toho jsem Hanka Rourkemu (ač ho mám rád) moc nevěřil. ()

UM3L3C

Pokud nejste fanoušky Charlese Bukowskiho (nebo jste od něj nic nečetli - povídky, romány, básně...), tak se vám Barfly možná líbit nebude. Je to hodně specifická, špinavá záležitost. Jestli ale jeho tvorbu znáte a baví vás, můžete se těšit na stoprocentní "bukowinu." O průběhu natáčení tohodle pokladu taky vypráví Bukowa knížka "Hollywood", kterou vřele doporučuju. ()

Coliseum

Cesta k sebedestrukci, krajem deliria, je příšerně dlouhá a umaštěná, padá a znovu se zvedá, aby nakonec... Na panáka člověk vážně chuť dostane, ale pro čerstvě vyléčený, kvartální a latentní alkoholiky může tenhle snímek znamenat předplacenou jízdenku ke dnu. ()

dzberry

Božský Karel Bukovský ve filmové podobě – nádhera!! Mickey Rourke neuvěřitelně věrohodný, chlast jsem díky němu místy i cítil (ne, před projekcí jsem nepil). Krásná práce! To all my frieeeeends...muhehe. ()

Queendom

Přesvědčivej, hořkosladkej film o nejsympatičtějším notorovi všech dob, kterej žije svůj alkoholovej mejdan se záviděníhodnou grácií a do puntíku tak splňuje mojí představu o nesnesitelný lehkosti bytí (dosadit dále možno: blití, bití). ()

tombarider

Po dosledování tohoto filmu se vám bude chtít pít, zatímco se Vám chlast bude opravdu hnusit. Bukowski u mě při čtení vyvolává ty nejrozporuplnější pocity nadšení a zhnusení a film to slušně vystihl. Nedivil bych se, kdyby zasadil hnilobné semínko do mysli a srdce Rourka, který si podobnou nesourodost a vztah k drogám nesl po zbytek kariéry... ()

mgerlich

Film, kde je Bukowskiho pohled na život věrně přenesen na pátno. Čtyři dávám proto, že ve Faktótu se to povedlo ještě o třídu líp. ()

yueh

Na knižního Bukowskiho to nemá, ba přijde mi dokonce, že to z něj má hodně málo. Nevím proč, a ač mám Rourkeho jinak jako herce rád, tady mi fakt vadí jeho provedení hlavní postavy. Celkově velké zklamání, Chinaski v Bukowskeho knihách na mě působí docela jinak, a to jako člověk, který si v povalování, chlastu a ženských vybral svůj způsob života. Ve filmu Chinaski působí jako člověk, který si ani vybrat nemohl. ()

Fracek Rotoped

Tak přesně takovýhle kluky můžete potkat u nás v hospodě. 100% reálný film a taktéž dobře stvárněné alter ego mladýho Bukowskiho v podobě Míši Rourky - geniální. Četl jsem i "předlohu" k tomutu filmu, která nese jméno Hollywood a poukazuje na některé pasáže tohoto filmu prostřednictvím scénáře, psané rukou Henka Chinaskiho. Ukázka toho, že i naprosto uchlastaný člověk může být genius. Bukowski viděl génia v každém, kdo měl alespoň dobrý vztah k Vodce, takže jsem svým způsobem taky génius...no ne? Btw hodně palců nahoru za trefné dialogy a dámské finále. ()

badmotherfucker

Kdo má rád Bukowskeho ten musí mít rád tenhle film. Chlast, hospodský rvačky, ztroskotaná milenka,podřezanej soused, sázení na dostihy a sex s nakladatelkou. Oproti nažehlenýmu Faktotum je tady autorův styl vystiženej o sto procent líp a Rourke je jedinej pravej Chinaski filmovýho plátna. ()

Jack.Pott

No Future. "Čím chci být? Nepředstírám, že něčím jsem - v tom je pointa... Že každý může být opilec? Každý může být abstinent. Být opilec, to chce talent. To chce výdrž. Výdrž je důležitější než pravda... Proč žiju jako tulák? Jsem tulák. Nemůžu přece psát o utrpení vyšších sociálních vrstev. Že boháči trpí taky? Hej bejby, nikdo netrpí tak jako chudák... Tomu říkáš láska? Já tomu říkám prachsprostá exhibice. Jo, možná jenom chci být na jeho místě a aby líbala mě. Ale já ho aspoň nevytahuju na veřejnosti. Ne, tady nejde o romantiku, jim by akorát pomohl lehkej dotyk smrti... Jestli jsem blázen? Jo." Henry Chinaski potřebuje být součástí utrpení, součástí špíny, nezaměstnanou a zmlácenou nulou, aby mohl prožívat svobodu, kreativitu a štěstí. Ve srovnání s konformními občany, úzkostlivě dbajícími o své společenské postavení, je opravdu pekelně v pohodě. Ta mluva, ty pohyby, ty jeho zápisky. Jak říká jeho věrná družka a alkoholička Wendy: "Je v tom něco aristokratickýho." A i když ta špína, mlácení a všudypřítomní andělé smrti (ano, jsou jimi vlastně nejenom Wendiny delirické halucinace, ale taky všichni bezďáci a osamělí starci a zlomení kamarádi z baru) vyplňují skoro celý film Barfly, přece jen v něm zbývá pořádný - dostatečný - luxusní prostor právě taky pro svobodu, pohodu, kteativitu, štěstí, krásu. ()