Česká spojka

Bad Company

Česká spojka

Akční / Komedie / Thriller / Dobrodružný

USA / Česko, 2002, 112 min

Rozpočet $70miliónovTržby USA $30,160,161Tržby Celosvetovo $65,977,295/30%/(24.2.2006)

Béčková akce, ale docela slušná komedie. Parádní je učení se češtiny a český prostředí, včetně fajn herců. Já se dobře bavil.(3.12.2012)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Breathe In, Breathe Out - Ali/St. Lunatics [3:50] ,2. 911 - Gorillaz/D12/Terry Hall [5:49] ,3. B.O.B. - Outkast [5:06] ,4. 6 Million Ways to Live - Dub Pistols [5:03] ,5. Tonite - Next [4:09] ,6. Na Na - Pretty Willie [4:13] ,7. Anything For You - Jaheim/Duganz [3:51] ,8. All Out of Love - Jagged Edge [3:52] ,9. It's Killing Me - Blu Cantrell [3:45] ,10. To Keep This Life - Rama Duke [4:03] ,11. Excess - Tricky [3:45] ,12. Don't Touch - Ko-La/Tricky [3:34] ,13. My Crew - Supervision/Blind Gotti [4:28] ,14. BMBBO - Trevor Rabin [4:57],(9.6.2011)

Po recenzích, které "Českou spojku" povětšinou nemilosrdně strhaly, jsem se na ni dlouho nechtěl podívat...Zpětně musím říct, že je docela nechápu. Jasně, není to žádné veledílo, ale příjemná zábava určitě! Hopkinsův výkon samozřejmě byl hluboko pod jeho možnosti, ale proč by se proboha snažil o nějaké herecké umění - pro tenhle film by se to ani nehodilo. Naopak, jeho projev mi přišel sympatický a řekl bych, že se při natáčení docela bavil. Chris Rock dle mého dost válel, většina jeho hlášek vyzněla výborně. Vypilovat scénář, rozvést trochu hlavní postavy, někde ubrat a bylo by to úplně super. I takhle jsem ale spokojený!(16.5.2005)

• golfista

Průměrný film s překvapivě velmi špatným Anthony Hopkinsem a nezajímavým Chris Rockem. Jednoduchý scénář a jednoduchá režie, takže to trošku vytáhla nad průměr jenom Praha. Mimochodem spoustu nesmyslů u akčních filmů skousnu, ale airbagy u "S" klasse by fakt měly při čelním nárazu bouchnout :)(5.5.2003)