poster

Česká spojka

 • USA

  Bad Company

 • Slovensko

  Bad Company

 • Slovensko

  Česká spojka

Akční / Komedie / Thriller / Dobrodružný

USA / Česko, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  Schumacherova tvorba je pro mně tak trochu záhadou. Na straně jedné je schopen vybrat si zajímavý scenář a přetavit ho v naprostou pecku, jako byly TELEFONNÍ BUDKA, 8 MM a VOLNÁ PÁD, na straně druhé až moc často koketuje s průměrností. Bad Company je totiž akčňák, který nemá co nabídnout. Scenář je plný klišé, předvídatelný a ty stokrát viděné konce ve stylu ´v poslední sekundě´ mně unavují. Hopkins na tom musím být už hodně špatně, když bere takhle mizerně napsané role, ale když už je teda bere, tak by aspoň mohl předstírat , že ho to baví. Působil unaveně a naprosto bez zájmu. A nějaké klady? Možná těch pár pěkných záběrů, které vypadaly jako reklama cestovní kanceláře na zájezd do Prahy. Což je na jeden film trochu málo, řekl bych....PS: Nemám rád přehrávajícího elementa Chrise Rocka, ale v tomhle filmu se dal překvapivě přežít.(30.8.2004)

 • Jacinda
  ***

  Další z řad cizokrajných filmů natáčených v pražských ulicích...srdce Pražana plesá, když vidí známá místa, srdce ostatních lidí zřejmě zůstávají klidná...takže průměr(7.10.2009)

 • sud
  ***

  Místy značně stupidní akčňák, který do bahna zašlapává Chris Rock a zároveň ho z něj vytahuje Anthony Hopkins a prostředí Prahy.(21.9.2007)

 • Dudek
  ****

  Joel Schumacher v České spojce ukazuje, jak správně smísit takové ingredience jako je akce a humor. Nevím proč se mi ten film tak líbí, snad je to tím, že se jedná o nenáročnou zábavu s velice slušným hereckým doprovodem, kopou nefalšovaného humoru a navíc s českými herci a Prahou v hlavní roli. Nechápu české diváky, kteří se usmívají, když vidí auto na Střeleckém ostrově nebo pokud se na plátně / obrazovce / objeví nějaké nepřesně informace o našem malém státě. Vždyť i v Americe se točí filmy na různých místech, která se pak různě pospojují, když šel Tom Cruise přes Staroměstské náměstí do restaurace s obřím akváriem, také se moc lidí nesmálo, pochopili, proč tak tvůrci činí a tady je to stejné, proč se zabývat fakty, když film samotný je fikce? Nemá cenu se zaobírat nějakými nepřesnostmi nebo podivnými situacemi, neboť film je tu právě proto aby se od skutečnosti oprošťoval, aby nám umožnil odejít pryč z našich běžných životů. Proto James Bond skáče z letadla na letadlo nebo provádí jiné málo pravděpodobné kousky, proč se tomu lidé smějí, vždyť bez toho by to nebyl James Bond. Ale to jsem trochu odbočil od tématu, že :) Chtěl jsem tím naznačit, že odstřelovači na střeše Národního divadla, někomu můžou připadat směšní, ale nevidím nikde důvod proč by tam neměli být... 1) Kdo nezná Českou republiku, ani si tohoto faktu nevšimne, 2) Není důležité kde ti odstřelovači jsou - i když to může být třeba místo odkud na odstřelovaný subjekt doopravdy nevidí - záleží jen na tom, jak se tam tvůrcům hodí... ___ Česká spojka je opravdu skvělým filmem plným nezapomenutelných hlášek a situací a hlavně - což není v dnešní době běžné - si nehraje na nic čím není a právě proto dostane * * * *, protože přesně ty si zasluhuje. Nikde není psáno že máme čekat důmyslný detektivní příběh, protože ten určitě nenalezneme. Bad Company je především komedie, která hojně využívá akčních scén a rozhodně se povedla.(5.2.2006)

 • Tyler
  ***

  Po recenzích, které "Českou spojku" povětšinou nemilosrdně strhaly, jsem se na ni dlouho nechtěl podívat...Zpětně musím říct, že je docela nechápu. Jasně, není to žádné veledílo, ale příjemná zábava určitě! Hopkinsův výkon samozřejmě byl hluboko pod jeho možnosti, ale proč by se proboha snažil o nějaké herecké umění - pro tenhle film by se to ani nehodilo. Naopak, jeho projev mi přišel sympatický a řekl bych, že se při natáčení docela bavil. Chris Rock dle mého dost válel, většina jeho hlášek vyzněla výborně. Vypilovat scénář, rozvést trochu hlavní postavy, někde ubrat a bylo by to úplně super. I takhle jsem ale spokojený!(16.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace