Česká spojka

Česká spojka

Akční / Komedie / Thriller / Dobrodružný

USA / Česko, 2002, 112 min

• Peytl

Sám sir Hopkins tento film v některém z rozhovorů úplně zazdil a nebyl na něj hrdý. Naprosto chápu... nebýt natáčecí lokality a séra Antonína, dávám snad ještě méně.(6.12.2011)

Název filmu nesmí mást. To je pouze originální český překlad akční jízdy, která se sice točila u nás, ale název za to nemůžu. Česká spojka je jeden z mála těch dobrých a i v Americe úspěšných filmů, které se u nás za malý peníz natočili, aby z toho pak v Americe něco káplo. Akční jízda je to teda pořádná a sledovat jak se Chris Rock učí česky je vcelku příjemné plus. Sice se ve filmu objeví občasné nereálie naší země, na druhou stranu nám ji tvůrci zobrazují v pěkně ztrávené formě, u které i Amíci dokážou pochopit, že nežijeme v chýších a nejíme rukama. Ne, přiznávám se, to už je moc:) Ale na to jak je to akční film a jak výrazný díky hercům v hlavní roli, jsem nakonec rád, že právě Praha se objevila zde a ne jinde. --- CIA, co je to za zkratku, seru na agenty?(22.9.2007)

Průměrný akční film, který je pro nás zajímavý hlavně tím, že se část jeho děje odehrává v samotné Praze. Rozhodně se nenudíte, i když té akce mohlo být mnohem víc. Příjemné je, že se film nese v uvolněnějším duchu a nechybí tu ani spousta vtípků.(13.6.2002)

• Djkoma

Tohle má být co? Jeden z nejlepších herců Anthony Hopkins veme roli v něčem tak nudném, ne-akčním a nezajímavén a snaží se udělat dvojci s kecálkem Rockem? Proboha... zachvíli bude hrát dvojce Pamela Anderson a Michael Jackson pod režijní taktovkou Stevena Spielberga. :-)(30.7.2005)

• sepp

A.Hopkins i jindy vytecny Ch.Rock jsou jednim velkym zklamanim. Cely film je naprosta nuda, nedokaze nijak zaujmout a navic vyzniva celkove lacine.(6.9.2003)

• - Ve filmu je uvdeno, že Kladno je vzdáleno od Prahy přibližně 72 km. Ve skutečnosti je to však okolo 30 km. (Mr.Hudson)

• - Ve filmu zní i písně Karla Gotta. (x_silver)

• - Když Jake vyhraje šachy nad protivníkem, který pak hodí peníze na stůl, je vidět, že pozice figurek je jiná, než v záběru o několik vteřin později, ačkoliv na šachovnici nikdo nesáhnul. (Musak)