Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

CaptainNor

Kdyby byla Česká spojka mnohonásobně lepší, než ve skutečnosti je, pokládal bych si otázku, kdo dostal ten hloupý nápad, obsadit do akční role agenta CIA Anthony Hopkinse, když se do ní absolutně nehodí. Jelikož tomu ale tak není a film je mdlý a nudný, pokládám si jinou otázku: Jakým inkoustem byl (ne)scénář sepsán, že se jím nechal Anthony omámit a roli vzal?! Praho, co jsi Hollywoodu udělala, že se mu v tvé magické náruči nedaří?.. (xXx, Liga vyjímečných, Mission Impossible..) ()

tron

„Kde si?“ – „Na rohu ulíc ´Bozaj ma´ a ´Nesnaž sa ma nájsť´.“ Nie je to akčný film, sitkom, ani buddy movie. Má od každého niečo a nie je to naplno nič z toho. Taký divný hybrid. Dá sa to pozerať, ale musíme zabudnúť na fakt, že produkoval Bruckheimer (SKALA) a režíroval Schumacher (VOĽNÝ PÁD). Peter Stormare v x-tej verzii afektovaného ruského mafiána, tentokrát mu to ale celkom vyšlo (zábavný pohľad je i na "podávača kabátov" Mareka Vašuta). No a samozrejme bizarné české reálie a striedavo unavený, striedavo znechutený a striedavo unudený Anthony Hopkins (na strane druhej, agenti CIA sú možno práve takýto). Neviem koho to napadlo, každopádne tohto pána skombinoval s Chrisom Rockom, čo je fakt drastická kombinácia. Rock mi pripadá ako sympaťák, nie je to zázrak, ale je fajn. Každopádne, diváci nemali záujem, film s rozpočtom 70 miliónov na celom svete zarobil... 65. Nečudo, je to celé nejaké divné, napr. výcviková časť, v ktorej sa má hlavný hrdina stať svojím dvojčaťom, je úplne blbá, nechápete, ako sa z neho po čomsi takom mohol z pouličného grázlika stať degustačný playboy a vtipné scény (učenie sa po česky hláškou "mám vaginálnu infekciu", to ako vážne?) nie je vtipné. Niektoré hlášky ale potešili ("Boli sme takí chudobní, že sme lízali známky."). ()

Sawy

Nevýrazné až běda.Od spojení Joela Schumachera a Jerryho Bruckheimera bych rozhodně nečekal tak rutinní výsledek,který v sobě nemá ani za mák osobitosti a stěží se vyrovná první Mission: Impossible.Potěší Praha,skvělá automobilová honička a Chris Rock (nikdy bych nečekal,že to řeknu) je super,ovšem fakt,že i on přehrál evidentně se nudícího Anthony Hopkinse,je sám o sobě dost smutný.Neprůstřelný průměr,kterým se dá v pohodě zaplácnout nudné odpoledne,ale vyšumí opravdu hodně rychle. 60 % ()

Jillen

Celkem slušný akčňák, který vás mile překvapí tím, že téměř většina filmu je točená v České republice. Krásné záběry na naše Hlavní město= 1*, Hopkins sice nic moc nepředvádí, ale jeho jméno je jaksi profláklé= 1* a poslední hvězdička je ze soucitu...protože film opravdu moc nenabízí a vidět ho stačí pouze jednou...Dávám 45% ()

Anthony

Anthony, tímhle způsobem spolehlivě vyklidíš pozici číslo 1 na žebříčku mých nejoblíbenějších herců!!! Jestli si potřebuješ jen přivydělat a šetříš energií, tak si alespoň rozumně zvol žánr, kde nemusíš běhat. K tomuto filmu jsem přistupovat s pocitem, že to bude blbost, vypnu mozek a jen se budu dobře bavit (jako třeba u té superblbosti XXX). Jenže problém není v tom, že je scénář blbý (to se dá předpokládat), ale že je to všechno nudné. Je to komedie, která není vtipná a akční film, kde je málo akce. Navíc Chris Rock je prostě herecký typ, který mi vůbec nesedí - užvaněný černoch, jehož "vtipné" kecy jsou jen trapné. A ani se mi moc nelíbila ani hudba Trevora Rabina. Stěží dvě hvězdy. ()

• Když Hayes a Oakes při scéně, kdy ujíždějí, narazí s autem do stromu, je vidět, že celá pravá strana je dost zničená. V dalších scénách je auto více méně nepoškozené (Musak)
  • Jake Hayes (Chris Rock) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Chronograph. (dyfur)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin