Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

PlysovyMacko

Film je priemer. Scény kde z nímanda robia spiona ostali nevyužité, mohlo to byť ešte vtipnejsie , Chrisovi Rockovi mohli dat do huby ešte väčšie hlášky. Finálna scéna s bombou mi pripomenula Peacemakera. Za preklad názvu filmu by mal dostať distribútor facku. Ako môže byť Anthony Hopkins vo svojom veku agentom v teréne? ()

majk_n

Téměř stejný trapas jako XXX, nevěrohodný Hopkins a nazábavný Rock, opět hrozným způsobem nasnímaná Praha ()

pavliCZECH

Tak u tohohle filmu si musim přihřát svojí polívčičku a pozvat všechny zvědavce na benefiční akci Večer pro klášter Chotěšov, která se každý srpen koná přímo v areálu kláštera Chotěšov, kde byla natáčená Česká spojka. www.vecerproklaster.cz ()

duffi1

Hopkins mi ako akcny hrdina nesedi, dost slaby film v porovnani z inymi filmami od tohto rezisera a kopec nepresnosti mi teda nedelny vecer extra zvlast nesprijemnili. Co ta nezabije,to ta posilni :-) ()

Tr3n

Nějakou tu občasnou nelogičnost nebo nedomyšlenost dokáže odpustit asi každý z nás, zde jich však bylo opravdu přespříliš. Námět není úplně k zahození a určitě se z toho dalo vytěžit mnohem více. Nefunguje ani dvojce hlavních představitelů a tak jediné, co opravdu potěší je Praha a její prezentace. ()

honzic

Začátek vypadal slibně, ale rozjela se z toho klasická slátanina. Škoda. Mělo to velký potenciál i herecky. Hodnocení: 55 % ()

fimler

Díval jsem se na to jenom kvůli Praze, film mě ničím nepřekvapil tušil jsem to že to budou 3*!Chris Rock mě vůbec nezaujal a Anthony Hopkins mě spíš vadil kvůli tomu že má tak 100 kg a běhá v zastrčené košili s pistolí a hraje drsnýho! ()

Dr.Lazarus

Chris Rock fakt dobrý a na tú úlohu sa celkom hodí. Za to Antony Hopkins by mal zostať v saku a nedrať sa do „macherskej“ koženej bundy s čiernymi okuliarmi a nežuvať žuvačku, pretože vyzerá fakt trápne a úboho. Príbeh skoro o ničom, nemalo to žiadnu atmosféru. ()

FrankieSS

Je to asi úctou k mému oblíbenému Shumacherovi, ale u něj nemužu jít pod hranici 3 hvězd, tedy spíše pod 3 vcetně :) Chris Rock je podle mne velice vtipný, Hopkins uz starý, ale Praha je uzasná, akce slusná, komedie ucházející, honicky v autech výborné, čtení z českého slovníku potesující a roztomilé (originál) . Hodne jsem se bavil a to víc než u jiných precenovaných akcne komediálních hovadin .... ()

aj

Nevím jestli je to tím českým prostředím (určitě ne jen tím, ale možná by to působylo jinak v cizím), v každém případě mě to moc nenadchlo. Americký akční film... ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin