Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když Rock a Hopkins ujíždějí před těmi, kteří chtějí ukrást bombu, několikrát se srazí s jiným autem a ke konci pak dokonce zastaví o strom. Jak je možné, že nevyletěl ani jeden z airbagů? Vždyť přece jeli v Mercedesu třídy S, tedy v nejluxusnějším Mercedesu, který má v základu 8 airabagů. |×××| Při záběru v Kladenské hale si můžeme všimnout kolejnic pro kameru. |×××| Na konci, když se Rock žení, se objeví nápis "three months later" (tedy "o 3 měsíce později"), ale ve filmu zazní "za půl roku." |×××| Ve filmu je uvedeno, že Kladno je vzdáleno od Prahy asi 72km, ale ve skutečnosti je to asi 30km. |×××| Poté, co Chris a Hopkins opouštějí narychlo dům, kde mělo dojít k výměně, nasednou do Mercedesu. Je velmi dobře vidět, jak monitorovací zařízení, které jim údajně mělo spadnout z vozu, bylo už na zemi ještě před tím, než najel vůz na přehup. |×××| Když se honí Chris Rock ke konci filmu s Mercedesem po lese, tak v jednom záběru se utrhne přední SPZ a vysí jen na jednom (pravém) šroubku a cca za dvě vteřiny v dalším záběru, je SPZ zase pevně přimontovaná. |×××| V tomto filmu Chris Rock používá mobilní telefon Nokia 92xx Communicator. Telefon není přihlášen k síti a přesto ho Rock používá. Ještě větším přůšvihem ale je, že do tohoto mobilního telefonu mluví obráceně. Nokia Communicator 9000, 91xx i 92xx mají totiž reproduktor a mikrofon na opačné straně, než jsou tlačítka a display. ()

brasek

Priemerný film... či krimi, či komédia... a akcia? Áno, snaha je... ale to film ešte dobrým nerobí. Ďalší film čo nemá dušu, film bez niečoho, čo vás pritiahne do deja. ()

TonoM

Obrovská blbost chudák Hopkins. Připomíná mi to špatný fotbalový tým. Ani obrovská hvězda nedokáže zachránit takový bordel. ()

xander

Priemerná nenáročná akčná komédia, ktorá je celkom zábavná a nenudil som sa pri nej , ale nieje v nej zase až toľko akcie. Chris Rock je niekedy až príliš ukecaný a Anthony Hopkins si mohol vybrať lepší scenár. Snímok nenudí ale mohol byť ešťe o dosť lepší. ()

Sinclair

K obsahu filmu se taději vyjadřovat nebudu, jelikož obsahově tento film spadá do klasické třídy amerických akčních filmů, ve kterých supermoderně vybavená americká tajná služba bojuje proti teroristům z východu, kteří vlastní jadernou bombu a za každou cenu ji chtějí odpálit kdekoliv to bude možné. Jak plytké. Ale co mne opravdu rozesmálo, byla zkreslená představa američanů o české republice. Typický je jakýsi nespecifikovyný křesťanský průvod ne nepodobný Mexickému svátku mrtvých. To měli opravdu tvůrci tak malou fantazii, nebo chtěli zdejší poměry upravit americkému divákovi ? A i B je zřejmě správně. PS: Vašut by si měl dát pár lekcí angličtiny navíc, nějak " Right ahead " nejde :-) ()

Sublog

Od Joela Schumachera (8 mm) jsem očekával, že natočí skvělý akční film s propracovaným scénářem a skvělými hereckými výkony (no prostě že natočí něco, co by se mohlo rovnat třeba Skále), ale film naplnil očekávání sotva z poloviny. Scénář mi přišel stupidní, herci mi přišli průměrní a od Jerryho Bruckheimera jsem očekával propracovanější akci. Místo nadějné akční podívané tak vznikl pouze průměrný snímek na jedno zhlédnutí. ()

rubii

akční film který vám zhola nic nového nenabídne a další minus, jen anthony hopkins, že by jen mediální tahák? ani ne podle vydělaných peněz, zase další propadák, Joel má na víc ()

Švédy

Většinou nemám rád to podivné spojení (většinou) černocha-vtipálka s nějakým drsnákem, ale tady to docela šlo. i když teda Hopkins hrál jako kdyby u toho spal. ()

cabaday24 odpad!

Co to kurva bylo? chvilema sem nevedel jestli se mi z toho chce brecet nebo kakat... naprosta ztrata casu... pobavila me prirucni atomova bomba, jeste ze se nedostala do rukou markovi Vasutovi ()

Stealth2

Nemůžu uvěřit že tohle točil Schumacher, buď byl pořád pod parou nebo tam nebyl vůbec. Chris Rock je protivný jak kopřivka, pro mě nesnesitelný. To že tam hraje A.Hopkins je pro mě záhada. Buď neměl co na práci nebo je Schumacher jeho kámoš. Pitomý scénář to vše jen podtrhuje. Strašná blbost. Nechci režiséra urážet, ale tady si rozhodně vybral slabší chvilku... ()

Filatov

Trochu slabší akční film, kterej jakoby neví o čem by vlastně měl být. Zápletka je taková jednoduchá, ale i přesto někdy zamotaná a jakoby scénárista nevěděl, jak to má celé vymyslet s tou bombou. K dobru samozřejmě přičítám to, že se natáčelo z velké části v Praze a také přítomnost českých herců jako třeba Jákl nebo Vašut. Anthony Hopkins je tu zase nejvíc cool a sympatickej stejně jako Chris Rock, jehož začátky coby falešného agenta CIA splnily komediální úlohu filmu. ()

Yeday

Slabý priemer. Jedna hviezda naviac len za to, že sa to nakrúcalo aj v česku = 50 % P.S. Hopkins bol fakt otrasny, hlavne v závere som sa neubránil smiechu, ()

Pompeius

Fakt nesnáším Chrise Rocka. Jako komika i jako "seriozního herce". Tenhle film mne v tom jenom utvrdil. Hopkins si jen přivydělal na důchod. ()

AltairAhad

Krásná Praha, která si zaslouží 2* a pak snad už jen 1* za Hopkinse, jinak v tom nevidím žádný hlubší smysl. A přitom to mohl být o hodně lepší film. Je mi líto, že hodnocení se nevyhouplo výš. Přitom hlavní duo si docela sedlo a chvílemi to šlapalo dost dobře. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin