Martin Scorsese, jeden z největších režisérů současnosti, uvádí skvělou adaptaci románu, za který spisovatelka Edith Whartonová získala Pulitzerovu cenu. V hlavních rolích filmu se představují držitel Oscara Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeifferová a Winona Ryderová. Úchvatná romance s ironickým názvem Věk nevinnosti vypráví o tragickém milostném trojúhelníku v honosném a pokryteckém prostředí vyšších společenských vrstev New Yorku 70. let 19. století. Newland Archer (Day-Lewis) je bezúhonný advokát, který tajně touží po vášnivějším životě. Jeho zasnoubení s půvabnou, ale nezajímavou členkou místní smetánky May Wellandovou (Ryderová) Newlanda odsoudilo k životu v tiché lhostejnosti. Když se ale do New Yorku vrací výstřední, společensky nepřijatelná sestřenice jeho snoubenky, Newland riskuje vše kvůli naději na opravdovou lásku. (HBO GO)

PEZ

Oscar za kostymi + dalsie 4 nominacie (o.i. pre Winonu Ryder, ci hudbu). Napriek tomu, ze mal reziu a ciastocne aj scenar na starosti moj oblubeny Marty a napriek tomu, ze mal k dipozicii herecku elitu presne podla svojho zelania, vysledny efekt ma nezasiahol tak silno. Plne si uvedomujem formalnu kvalitu snimku, ako aj dobre herecke vykony, akurat ma cely film minul emocionalne. Je to azda aj tym, ze celych 130 minut prebieha v jednej rovine, bez nejakych vacsich prekvapeni, ci zlomov az do nie velmi prekvapiveho konca. Nemam rad "sokujuce" zvraty, ale tu mi prisiel scenar az privelmi trivialny. Najma na tu dlzku. Co sa tyka hereckych vykonov, tentokrat viac vycnievaju zenske postavy, v ktorych excelovali Michelle Pfeiffer, Winona Ryder a Miriam Margolyes. ()

Biopler

Najnudnejší Scorseseov film. Duo Day-Lewis a Pfeiffer nikdy nevytvorí zamilovanú dvojicu a obsadiť ich dvoch sa ukázalo ako fatálna chyba. Počas celých dvoch hodín ma nepresvedčili, že by to medzi nimi čo len iskrilo. Kostýmy či čačky-mačky v historických filmoch vie spraviť každý rejža, nič extra v tomto filme teda neuvidíte. ()

fraktal

Buďme vděčni za chaos moderního světa, který nám dovoluje se osvobodit od podobných "gentle-manských" postojů. Řemeslně bravurně zpracovaný (ač "prázdný") milostný povzdech, řazený do kolonky kostýmní drama, vyčítá společenské smetánce (celých 150 let zpět) povrchnost a domácím puťkám lstivost a manipulativnost za kterou by se leckterý současný politik nemusel stydět. ()

Torgal

Film, ktorý som zvládol dopozerať len kvôli menám pred a za kamerou. Toto je definícia nezáživnosti, nudy a nezáujmu. Minúty plynú, nič sa nedeje a záver tomu všetkému nasadzuje korunu tým, že sa nestane absolútne NIČ. Jednu hviezdu nedávam len z úcty ku kostymérom, maskérom, ľuďom od kulís a v podstate aj hercom za to, že pred kamerami všetci nezaspali. 3+/10 ()

AloeB

Jistě, i já jsem jeden z těch, které příběh díky své roztaženosti nechytl, ale zároveň nechci být mezi těmi lidmi, kteří jej proto prohlásí za to horší ze Scorseseho filmů. Protože horším nebo podřadnějším rozhodně není a to i přesto, že si jej pravděpodobně nikdy již znovu nepustím. Scorsese prostě natočil romantické drama. A to se vším všudy. S charaktery, jež mají hloubky, se skvělými hereckými výkony, skvostnými záběry kamery a s krásně napsanými komentáři vypravěče. To je vše a vůbec to nevadí. ()

Cruchot

Pan Scorsese nikdy nepatřil k mým oblíbeným režisérům a ani tenhle film na tom nic nezmění. Ani tady mě úplně nenadchl způsob vyprávění a dějově je film spíše podprůměrný. Co se ale nedá Scorsesemu asi nikdy upřít je řemeslná stránka věci. Výprava, kostýmy, vypiplanost, preciznost a vycizelovanost téměř každého záběru. Vtahující a perfektně vystižená atmosféra dané epochy. Tady se nedá nic vytknout. Jako vždy výborný Daniel Day-Lewis. A pak Winona a Michelle, kvůli kterým jsem si upřímně film pustil především. A díky těmto dvěma kouzelným osůbkám nemůžu pod ****. ()

BDMarty007

Asi dvě hodiny jsem čekal, kdy se to buď pěkně zamotá a nebo trochu rozjede. Nedočkal jsem se. Takové velké, výpravné, technicky dokonalé, vymazlené nic. Tenhle žánr rozhodně nemiluji, ale i v jeho rámci jsem viděl daleko lepší věci. ()

Jablek

Scény, kostýmy a masky jsou naprosto dokonalý a úžasný...ale nejdůležitější je, jestli jsem se u filmu bavil...a to bohužel ne :( ()

DadysGirl

Víkend plný lehkého filmového zklamání... Tak jsem se na to těšila, až... Není to špatný film, to rozhodně ne... Plný skrytých intrik a manipulace... Dokonce toho nejbáječnějšího tématu - nenaplněné lásky... Z takových filmů si většinou sednu na prdel a koukám na ně znova a znova... V tomhle případě jsem si však řekla, hm docela dobrý... Vymazat... a to i přes dokonalé obsazení... ()

karlee

Bohužel mně u tohoto filmu absolutně scházely emoce, osudy hlavních postav mi byly celkem ukradené. Škoda, podobné kostýmní filmy mám rád. ()

Jamajdzan

Scorses tak nádherně vyjádřil onu nudnou, tradiční, konvenční a usedloou dobu, až jí násákl celý film a začal tak na mě působit konvenčně a nudně :) Ovšem musím dodat, že to ani chvíli nebyl takový ten usínavý druh nudy a přesto, že jsem na něj koukal po 24 hodinách bez spánku, ani na chvíli mě únava neodlákala od televize. Velmi dospělá a vyspělá filmařská práce. ()

Rattlehead

Skvělá výprava, kostýmy a kamera. Bohužel slabší scénář, postavy nejsou moc dobře vykreslené a vlastně mi bylo úplně jedno, jak to celé skončí. Výmluvné jsou scény, kdy při konverzaci u stolu kamera často v detailech zabírá místo hovořících postav jídlo, které jedí. Tohle je zkrátka spíše dokument než filmové drama, což je hrozná škoda. ()

G04T

Kostýmy, herci, hudba, kamera - to všechno je ok, jenže je to hrozná nuda. Dodíval jsem to teda celý, ale že mi to dalo zabrat!! A přesně jak psal Malarkey - taky už chápu proč se o tomhle filmu vůbec nemluví. Hodně atypickej Scorsese. ()

PaRi

Jakmile je mi ve filmu předčítáno ze stránek knižní předlohy, jdu od toho! Film má přeci svoji řeč a režisér by měl umět popsat charaktery postav touto řečí a ne popisem z knihy. Překvapuje mne, že se do tohoto způsobu filmového ztvárnění knižní předlohy pustil tak významný režisér. Vydržel jsem jen 20 minut a již nikdy více. ()

valkil

Nádherný film s jednou z nejerotičtějších scén, kterou jsem kdy viděla - když Day-Lewis svléká Pfeiffer rukavičku. Tak napjatá, elektrizující a jiskřivá scénu se jen tak nevidí. Scorsese je mistr, pan režisér a tímto filmem dokazuje, že umí i žánry, kde nepotřebuje zbraně a násilí, a přesto vám bude mráz drandit po zádech. Zfilmovat opravdu rozvleklou knihu Edith Wharton se mu vyvedlo náramně. ()

HChinaski

U jiného režiséra bych dal asi 90%, ale v kontextu s Martyho tvorbou musím dát jen 70%. Kostýmy jsou naprosto skvělé a celkové vykreslení New Yorku 19.století je taky precizní. Scorsese přesvědčil, že umí natočit téměř jakýkoliv žánr. Budu se opakovat, ale M.S. je pro mě nejlepší režisér současnosti. ()

MadMax3

Ako prve si dovolim okomentovat filmarske remeslo a teda tu "fyzicku cast", kostymy a prostredie su vybrane vyborne, trefne a myslim, ze aj dobovo sedia, velmi sa mi paci, mna osobne oslovuje zariadnie izieb tazkymi zavesmi, krasnymi kozenymi kreslami a tmavym drevom, takisto kultura jedenia, fajcenia, pitia kavy a samotnych rozhovorov bola na inej urovni. Uplne ma uchvatila praca s kamerou a nasvietenim, kde pokial postava prezivala nieco dolezite a podstatne tak stmavla scena a svetlo bolo len bodove na dany charakter, taktiez velmi dobre posobili citania dopisov, ktore boli dolezite pre film, prelinanie hlasov, ktore ich citali, pridavali na dolezitosti a skvely napad bola tiez naratorka. Hudbu tiez nie je mozno opomenut, jednalo sa o velmi trefne a vkusne vybranu vaznu hudbu. Fantasticky napisane inteligentne dialogy a monology uz len dotvorili pomyslnu ceresnicku na vrcholku velkeho kolacika filmovej lahodky. Co sa tyka pribehu, oslovil ma a velmi. Idea vlastneho sebaobetovania v zmysle a vidine stastia toho druheho a laska v stasti toho druheho je krasna, vzdanie sa osoby v dosledku toho aby si uchoval to co na nom milujeme, silna ako zivot sam. Mna film zaujal aj premisou povedzme roztomilejsej, zasnivanej Winony Rider, zijucej vo svete, ktory jej diktovalo okolie, plytkej a plochej, bez zaujmov a interesu, bez iskry a nazorov, a na druhej strane hlavny hrdina stretne opak, stretne zenu spravajucu sa podla seba, zenu s ktorou sa da rozpravat, zenu s ktorou zmietaju city a emocie, ktoru tazko ignorovat a este tazsie podporovat, zenu plnu nazorov a rozporuplnosti, zenu prosto zaujimavu. Herci boli vyborni aj ked Ryderovej nominacia na oscara je podla mna mierne prehnana, ustredne duo Day-Lewis a Pfeiffer boli to prave orechove. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd