Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

Shit

Film kterej neoslní ani neurazí. Scorsesemu určitě jdou daleko líp filmy o mafiánech, než nějaký drrama, ale naštěstí pro něj barvu peněz hodně zvedaj herecký výkony Paula Newmana a Toma Cruise. Jinak mi ale celej tenhle film přišel tak trochu o ničem, sice jsou tady k vidění zajímavý kulečníkový bitvy, ale to je asi tak všechno a přesto tomu dám 4*. procč? Protože přesto všechno mě kupodivu film celkem bavil ()

choze

Scorsese se po svých předchozích náročných opusech snížil k něčemu mainstreamovějšímu a natočil řemeslně parádní příběh o charizmatickém mentorovi a jeho talentovaném, ale nezralém žáku. Velmi efektně nasnímané kulečníkové bitvy, dobře napsané ústřední postavy a jejich vztah a přesní Newman s Cruisem. ()

Gilmour93

Cruiseův hejsek je sice blbý jak tágo, ale má talent a kuráž a to je ten důvod, proč se Hustler Newman po letech vrací do hry (jo a taky dioptrické sluneční brýle). A ženské protějšky? Ty jsou tam jen od toho, aby utěšovaly a regulovaly jejich zbytnělá ega a to je při náladách, kdy je peníze dvakrát sladší vyhrát, než vydělat, setsakramentsky potřeba.. Ballhausova kamera je perfektní, ať už snímá zakouřené kulečníkové herny, samotnou hru a nebo pomáhá zachycovat auru Newmana, aby si na sedmý pokus konečně přišel pro zlatou sošku. Problém je v dynamice vyprávění, kdy ambice sportovního filmu a ani dramatu nebyly zcela naplněny a ty nárazy koulí z tvrzeného plastu začaly postupem času vydávat monotónní zvuk. Každopádně se divím, že po tomhle nevyšla sbírka poolových mouder Eddieho Felsona. Určitě by tam bylo i jedno speciálně věnované Turturrově postavě: „Pokud chceš vyhrávat, nepudruj si nos, ale ruce..“ ()

Psema

Ve Scorseseho filmografii nikterak podstatný a ani dokonalý film. Přesto slušný příběh z poolového prostředí a vynikající Paul Newman. Překvapivě hodně nesympatický a otravný Cruise. ()

TeeAge

Milujem biliard. To bol asi prvý aspekt, kôli ktorômu som chcel tento film vidieť. A nesklamal. Je to fakt poolový nárez ako sa patrý, sú tam všetky krásy nineball-u, ktoré sa vám nepodarý učiniť ani za tri životy. Scorsese chcel od Newmana, aby bol nevtipný, a tak bude vtipnejší. Tento ich plán namňa pôsobil niekedy dosť zvláštne, ako aj scenár samotný. Som presvedčený, že keď sa púšťali do filmových prác, ešte nevedeli presne, ako to vlastne bude vyzerať. O tom svedčí i dosť blbý názov filmu, alespoň premňa. ,,Devítka,, by sadla lepšie. No ale čo už. To celé však mysleli tak vážne, že pri niektorých častiach filmu som im to aj uveril. Vince, si fakt dobrý :) ()

berg.12

Mladý nerozvážný talentovaný vs. starý zkušený, žák vs. učitel, výuka zakončená turnajem... Velmi známé schéma vs. ne zcela typické naplnění. Stejně jako Scorseseho "Zuřící Býk" není úplně tak o boxu, tak ani tenhle film nemusí být úplně tak o kulečníku. Jestli se vám bude líbit, záleží hodně na tom, jak moc ho budete vnímat skrze režisérovu tvorbu. Já nepatřím k těm co by ji nějak kanonicky uctívali, takže jsem tenhle veskrze lidský příběh i skrze herecké výkony velmi ocenil. ()

Kaka

Snímek plný životních mouder a pravd universa ve kterém žijeme, šikovně, inteligentně a hollywoodsky líbivě zabalen v popkulturním hávu, akceptovatelném masou lidí. Osmdesátkový mainstream, který ale nabízí i něco trochu více, než jen lehkou zábavu, z velmi zajímavého a neotřelého prostředí kulečníku. Newman jakožto legenda učí Cruise jakožto nováčka. Kdo by tehdy řekl, že Cruise ho v reálu doroste a možná ještě více. ()

sud

Jeden z těch, nechci říci slabších, ale obyčejnějších filmů Martina Scorseseho. Dostat tento nijak extra bohatý scénář do ruky průměrný režisér, vzniklo by z toho nejspíš nudné béčko. Takhle je z toho skvěle natočená příjemná oddechovka s jak jinak výborným Paulem Newmanem, civilním Tomem Cruisem a sexy Mary Elizabeth Mastrantoniovou. 75%. ()

Krouťák

Scorsese, jak jsem ho doposud neznal. Ač mám, co se něj týče, mnohem oblíbenější filmy, byl čas strávený ve společnosti nestárnoucího Newmana a dnes už i mé oblíbené hry gentlemanů více než příjemný - 75%. ()

Falko

Asi som mal prilis velke ocakavanie, pretoze az tak nadseny nie som z tohto filmu. Chvilkami zabavne, chvilkami nudne, ale herecke vykony Toma Cruisa a Paula Newmana to z mojho pohladu ako tak zachranili. Martin Scorsese je talentovany reziser, ktory hned na zaciatku filmu ako rozpravac vysvetlil pravidla gulecnika. Jeho prvy film, ktory som od neho videl na zaciatku 90-tych rokov a velmi sa mi pacil bol MYS HRUZY (1991) s Robertom De Nirom. Scorsese ma bohatu filmografiu plnu kvalitnych filmov z ktorych moje najoblubenejsie su ZURICI BYK (1980), MAFIANI (1990), spominany Mys hruzy, CASINO (1995), LETEC (2004), oscarova SKRYTA IDENTITA (2006) alebo aj 17 minutovy videoklip Michaela Jacksona BAD (1987). Paul Newman ako jediny z hercov ziskal Oscara za hlavnu ulohu. Za vedlajsiu ulohu bola nominovana Mary Elizabeth Mastrantonio, ale Oscara jej vtedy vyfukla Dianne Wiest za komediu od Woodyho Allena HANA A JEJI SESTRY (1986)... 22.12.2009 ______ Paul Newman - (Eddie Nelson) +++ Tom Cruise - (Vincent Lauria) +++ Mary Elizabeth Mastrantonio - (Carmen) +++ John Turturro - (Julian) +++ Forest Whitaker - (Amos) +++ Helen Shaver - (Janelle) +++ Bill Cobbs - (Orvis) +++ Martin Scorsese - (Rozprávač na začiatku filmu) +++ ()

viperblade

Je možné, aby film, který je o tak jednoduché a dalo by se říci až prosté hře, (nechci nikoho urazit, přece jen i já si kulečník s radostí zahraju), jako je kulečník, dostal 4 nominace na Oscara a jednoho proměnil? Ano, je. Postarali se o to mistr Scorsese, drsňák Newman a tehdy ještě mladý a dobrý Cruise. Výborná relaxační podívaná. ()

castor

Sám byl kdysi eso. A v talentovaném, ale arogantním hráči biliáru, který se u stárnoucího kouzelníka učí, vidí nový životní impuls. A šanci vydělat solidní balík. Cruise dostal příležitost pracovat s dvěma hollywoodskými velikány – učit se od nich – a pochopitelně toho využil. Scorsese si sice hraje se střihem a kamerou, jinak toho ale kromě solidní atmosféry a pevného vedení herců moc nesvedl. Jinak je to možná s podivem, ale v mé sbírce dvd zastupují nejpočetnější skupinu právě filmy Toma Cruise. Pro někoho možná stále ten chlapík z Top Gunu, co cení zuby a mhouří oči, pro jiné spolehlivá herecká star, která rozehrává svůj talent v rozmanitých kouscích. Možná je to pečlivým výběrem rolí a obklopováním se výbornými režiséry (však posuďte sami: Brian De Palma, John Woo, J. J. Abrams, Bryan Singer, Ridley a Tony Scott, Barry Levinson, Cameron Crowe, Michael Mann, Francis Ford Coppola, Robert Redford, Sydney Pollack, James Mangold, Edward Zwick, Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Ron Howard, Oliver Stone, Neil Jordan, Paul Thomas Anderson nebo jako v tomhle případě Martin Scorsese..), každopádně se zas a znova těším na další setkání.. ()

ClintEastwood

Když spojí své síly Martin Scorsese a Paul Newman, tak nemůže vzniknout špatný film. A už úvodní titulky se zapálenou cigaretou, která promodrává tmu, dávají tušit, že Marty je opět ve formě. Barva peněz je zábavný, povedený kousek a skvělá oddychovka, ovšem mnohem staršího Biliárového krále mám přece jen o něco radši. P.S. Oscar pro Newmana jako nejlepšího herce je určitě zasloužený - jen mě překvapuje, že ho nedostal mnohem dříve, protože ve své svaté trojici (Frajer Luke, Butch Cassidy, Podraz) byl ještě lepší. ()

gogo76

"Občas prehrať, znamená vyhrať!" Konečne som si odškrtol starší rest. Na tomto filme bol pre mňa hlavným ťahákom P. Newman, ale určite aj režisér Scorsese, takže takmer istá záruka spokojnosti. Mladučký T. Cruise sa tiež predviedol v dobrom svetle, ale P. Newman nemusí robiť nič a predsa je zaujímavejší. Príbeh z biliardového prostredia síce na prvý pohľad nevyzerá ktovie ako atraktívne, ale funguje to a po filme dostanete aj vy chuť zahrať si biliard. 80%. ()

pepo

Tom Cruise vs. Paul Newman a ďalší skvelý Scorseseho film. Ten chlap dokáže strhujúco natočiť čokoľvek 9/10 ()

Xmilden

Scorsese se v 80. letech jednoznačně distancoval od gangsterských příběhů. Již podruhé vynechal De Nira a sáhl po Paul Newmanovi, aby dovyprávěl příběh Eddie Felsona. Překvapí výběr Toma Cruise, který se ovšem pro svou nafoukanou roli náramně hodí. Když vezmu v úvahu, že zde Scorsese obsadil herce, s kterými nikdy předtím ani potom nespolupracoval, příjde mě to hodně zvláštní a odvážný tah. Výsledek není rozhodně špatný. Pokud bych měl zmínit nějakou perličku, tak je to vždy "hladce" oholený John Turturro a sympatický Forest Whitaker. 75% ()

sepp

Bohuzel pouze prumerny film od pana mistra, ktery ale ma sve kouzlo. Celkove se vsak utapi v pomalem vypravecskem tempu a krom P.Newmana prumernych hereckych vykonech. Bohuzel. ()

lesumir

Eddie Felson je zpět a hustlerovská atmosféra s ním! Martin Scorsese se toho ujal po svém a sice se mu nepodařilo vyrovnat nádhernému lidskému příběhu ze šedesátých let z prostředí kulečníkových stolů, ale líp to dopadnout asi nemohlo. FIlm si jede tu svou melancholickou a díky skvěle vybrané jazzové a bluesové muzice, která je poctou pro starý The Hustler, se mu to náramně daří. Cruise jako napomádovaný floutek je hodně dobrý, avšak vedle Paula nejvíc záři Mary Elizabeth Mastrantonio, vidět ji jenom v kalhotkách bylo velice inspirující. Osmdesátý léta měla svoje kouzlo stejně jako šedesátky. __ Hustler končí tak, že i když vyhrajete, neznamená to výhru. Color of Money končí přesně opačně, i když prohrajete, možná jste vlastně vyhráli. ()