Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

Kosmik 1

Také jsem od filmu čekal trochu něco jiného, ale i přesto mě mile překvapil. Přeci jen filmů o biliáru zrovna moc není. Více se mě líbila role Paula Newmana a Tom Cruise mi byl spíše nesypmatický a moc mi do té role neseděl. Celkově se ale jedná o pěknou zábavu a na některé šťouchy se vážně dobře dívá. 75% ()

ghatos

Mladý Cruise s květákem na hlavě se starým matadorem Newmanem tvoří solidní pár. Film o hledání životní cesty v jakémkoliv věku. 59%. ()

Autogram

Ostrieľaný podvodnícky vlk Paul Newman školí mladé ucho Toma Cruisa biliard. Keby mi biliatd nebol celkom ukadnutý, možno by som si aj na filme niečo našiel a nezdal by sa mi taký nudný. ()

giovanni3

Chtěl bych jednou hrát kulečník jako Eddie, ale k tomu je potřeba být chytrý a odvážní bohužel nemám asi ten správný poměr daných vlastností. Nebo spíše to prostě nemám "v ruce". No co se filmu týče? Tak ač se to nezdá, tak přez všechno to obírání a cestu na velký turnaj tu je hned několik zvratů a skvělých míst k zapamatování. Očekával jsem od filmu monotónní nudu s úžasnými údery, ale celé dvě hodiny jsem se bavil. Každopádně na 5* to nemůže být na to by šel děj shrnout velmi krátce. 4z5 ()

tommmy89

Zase raz siaham hlboko do džbánu, až do roku 1986. Obraz a zvuk hovoria jasne za seba, že v oných časoch ešte neboli dispozície pre takú kvalitu, aká je už teraz. Musel som si dosť pridať zvuk, aby som rozumel tomu o čom hovoria, ale o tom potom. Film s hlavnou hviezdou Vincentom (T. Cruise) si tentokrát zahrá šampionát v biliarde o peniaze, o česť a aj o niečo viac. Priaznivci športových filmov si viacmenej prídu na svoje, myslím si že nieje až tak veľa filmov na tému biliard. :) ()

BMAJTZ

Nikdy bych neřekl, že duo dvou tak odlišných herců, ať už stylem tak generací, jako je Paul Newman a Tom Cruise spolu budou vycházet až tak dobře. Nesmírně se doplňují a nebojím se říci, že jeden z herců tvoří půl filmu a druhý tu druhou půlku. Příběh není úplně špatný, ale celou dobu tak nějak cítíte co se asi stane a rozhodně nedokáže příliš překvapit. A závěr je potom o hodně ochuzen. Ať už je Scorsese, vlastně ať už byl, jakkoli výborný režisér, zde předvedl na svůj um pouze standardní výkon. Celkově se jedná o zábavný film který ovšem nenabídne nic čím byste se k němu měli vracet. ()

Markussis

Barva peněz je film, kterému osobně velmi věřím. Respektive zde velmi věřím Paulu Newmanovi. Jeho zestárlý Eddie Felson jedná pomocí logických postupných kroků. Ke všemu a ke všem okolo sebe přistupuje naprosto s chladnou hlavou. Své emoce Newman vyjadřuje minimalistickým způsobem. Toto vše způsobuje, že se v jeho postavě nikdo nevyzná. Možná z toho též plyne jeho zdánlivá arogance. Felson v závěru opouští roli pomyslného biliárového kouče a pomýšlí na svůj postupný návrat do nejvyšší ligy. Tento svět ho znovu vtahuje. Mladého floutka Cruise tedy nakonec využívá ke svému návratu, byť právě toto na začátku jistě nazamýšlel.Vše natočeno velmi efektně, Scorseseho rukopis je též velmi patrný. Prostředí heren má díky tomu tu správnou atmosféru. Za toto na sto procent Oscar pro Paula Newmana. ()

Arkanoid

Oddychovka od Sorseseho. Newman je ťahúňom filmu. Jeho výkon je väčší ako jeho postava, zužitkoval svoje umenie v predchádzajúcich úlohách a toto hral s chuťou. Cruise je ešte mladé ucho, zaúča sa od Newmana asi aj ako herec, nie len ako jeho postava. Nevidíme žiadnu biliardovú hru celú, ani necítime napätie a vzrušenie z priebehu hry, len nepokoj z predpokladaného a realizovaného konania postáv, ktoré vieme predvídať a nemá na postavy taký fatálny vplyv, aby to diváka strhlo zo stoličky. Na psychologickú drámu aj na kvalitný športový film je to málo. Béčko, ktoré veľmi nepoteší, ale ani veľmi neurazí. ()

gutshoter

Ačkoliv děj je o sportu, který mi je blízký, svou nudnější stopáží, průměrným scénářem, zvláštní psychologií postav (...) musím bohužel hodnotit tak, jak hodnotím. ()

herr_carter

Top gun, Firma, Pár správných chlapů, a vlastně i Barva peněz = filmy, které našly Toma Cruise, a udělaly z něj star první kategorie. A když o tom přemýšlím, on vlastně hraje všude naprosto stejně. Stejně geniálně. Ctižádostivý, tvrdohlavý, co vyniká v konkrétním oboru, tady zrovna ve šťouchání do koulí. Doplněn legendou Newmana tak tenhle film působí velice věrohodně................ moje hodnocení = 8 z 10. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...není to špatné,ale viděli jste film Hazardní hráč (The Hustler) ? To je jinačí kafe ! Ve srovnání s ním je Barva peněz opravdu takový lepší průměr...The Hustler je totiž jednoznačná šleha... Newman v jeho jedné ze svých nejlepších "mladých" rolí...a můj velmi oblíbený film... ()

Han22

Na první pohled obyčejný sportovní film, kde starý mistr předává mladému učedníkovi umění daného sportu. Tady jsme ale u Scorceseho, takže mladý žák dávno mistra ve hře překonal, ale ten zase ví pár fíglů kdy blafovat, kdy prohrát, kdy sehrát komedii. K nadprůměru pomáhá především skvělá atmosféra začouzených barů, perfektních rozhovorů a stylové muziky. A především fantastický Paul Newman, který je prostě frajer a s přehledem strká mladého Cruise herecky do kapsy. Cruise není špatný herec, ale v 80. letech hrál většinou sám sebe - namachronavého tupého frajírka, což mu tady v žádném případě nestačí. No a scény kulečníkových zápasů jsou natočené perfektně, dokonce ve mě vzbudili chuť si jít zahrát, což většina sportovních filmů neumí. Pro mě za čtyři, protože přecejen některé Scorceseho filmy jsou trošku někde jinde. ()

bari68

Skvele natočený film o hre, ktorú čím viac milujem.Sledovať Toma Cruisa ako billiárdového borca je pastva pre oči, aj keď jeho typológia postavy mi bola trochu nesympatická.O to viacej bol herecky vyšperkovaný Paul Newman, ktorému dobre sekundovala Mary Elizabeth Mastrantonio.Práca strihu a zvuku bola viac než precízna, vygradovanie príbehu,resp. koniec bol správne otvorený...No, málo vecí vytknúť tomuto dielu.4,5* ()

Zagros

Barva peněz volně navazuje na o dvacet pět let starší film Hazardní hráč. Hlavní postava v podání Paula Newmana už patřičně zestárla, a proto se nehoní kolem kulečníkového stolu, ale vede si poklidný kšeft s alkoholem a občas někomu v kulečníku poradí. Když narazí na mladý talent (Tom Cruise), stane se jeho rádcem. Jejich rozdílné povahy a pohledy na svět však vyvolají konflikt a brzy se stanou soupeři. Oproti Hazardnímu hráči měla Barva peněz větší spád a příběh rychleji odsýpal. Bohužel něco chybělo na atmosféře a celkově mi po skončení filmu odešla z hlavy rychleji než právě Hazardní hráč. Povedlo se ale spojení dvou generací herců. Newman i Cruise dokázali využít dobře napsané postavy a na jejich společné hraní se bylo radost dívat… tři hvězdy. ()

Revolver

Skvěle natočené kulečníkové drama, kde zaujmou především herecké výkony Cruise a zejména Newmana, který si oscara odnesl zcela po právu. ()

Paity

Velmi dobré drama o tom, jak skvělý hráč nemusí být skvělý HRÁČ. Umět něco neznamená, že to ještě umím prodat a prosadit se. Cesta nahoru je trnitá a tak je potřeba mít po boku zkušeného harcovníka, který ví co a jak ve světě velkých peněz, lákadel a příležitostí. ()