poster

Soupeři

 • anglický

  The Duellists

 • slovenský

  Súperi

Válečný / Drama

Velká Británie, 1977, 95 min

 • tahit
  ***

  Líbí se mi, že režisér Ridley Scott hned na začátku kariery odmítl jít vyšlapanými cestami hollywoodské produkce a že i v tak jednoduché zápletce dovedl zajímavě vykreslit odvěkou touhu pomsty v pojetí oplývající nádhernou obrazovou malbou kamery, čímž dosahuje zvláštních neskutečně působících barev. Nesporným přínosem filmu je herec krutosti Harvey Keitel, který věrohodností zapadá do role napoleonského důstojníka Ferauda skvěle. Z tohoto hlediska bych připomenul, že ani protihráč Keith Carradine hrdina bez bázně a hany, který se umí postavit do všech důsledků na obranu cti, se nemusí stydět za svůj herecky nevšední výkon a možná i nejlepší životní roli v postavě důstojníka d'Huberta. Z filmu si určitě budu pamatovat úžasné záběry krajinných barev.(22.2.2010)

 • Vavča
  *****

  Byl jsem v šoku, scény vypadají jako obrazy starých mistrů z 17 a 18. století. Excelentní práce kamery, úžasné barvy. Příběh s normální zápletkou, ale zručně vyprávěný, vygradovaný a hlavně zakončený. Atmosféra velkofilmu tu tak trochu prosakuje, ale spíše je to působivé drama dvou duelistů.(5.1.2009)

 • gogo76
  ****

  Scottov prvý film, ktorý som vždy túžil vidieť, no nebolo kde. Konečne sa mi to podarilo nedávno vďaka ČT2 a bol som celkom spokojný. Kiežby každý režisér takto výborne debutoval. Merci ČT2 merci, ďakujem, že si.... 80%.(5.9.2009)

 • kleopatra
  *****

  Ridley Scott, totiž hlavní důvod se dívat, zůstal ve stínu mého zájmu, když se na scéně zjevili dva muži - Keith Carradine a Harvey Keitel, jejich výběr byl trefou do černého a i když jsem z jejich kočkování v takovém rauši nebyla, chtěla bych především Keitelově postavě posedlé likvidací svého soka vidět do hlavy. Co ale neodiskutovatelně přispělo k nejvyššímu hodnocení byla vizuální stránka, musím se opakovat po ostatních, ale kdo to neviděl, neuvěří. Kdekoli dáte stopku, máte obraz, nádherný obraz. Jenom to nebe - od bílé, přes šedou, fialovou, modrou, zlatou až po černou .... nemám slov, to se musí vidět.(19.11.2005)

 • bassator
  ***

  17. 2. 2010 - 50%(1.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace