Soupeři

• slovenský

Súperi

Válečný / Drama

Velká Británie, 1977, 95 min

Hollywoodom ešte "nepoškvrnené ucho" Ridley Scott natočil za smiešnych 900000 dolárov vizuálne neskutočne geniálne dielo. (Jeden z najkrajších filmov čo som kedy videl! Ako vravia kolegovia- to sa musí fakt vidieť:)). Príbeh dvoch sokov je jednoduchý až triviálny, ale tak isto podmanivý či už v psychológii oboch postáv alebo samotným dejom. Keitel je skvelý, ale mňa dostal predovšetkým Carradine, ktorý bol maximálne presvedčivý. Kinematografický skvost, ktorý (bohužial) ostal a ostane v tieni Scottových neskorších diel, čo je obrovská škoda!(17.8.2008)

Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Kamera : Frank Tidy. Hudba : Howard Blake.(25.4.2011)

Vizuálny skvost, ktorý v sebe skrýva všetky režisérove budúce prednosti /a necnosti/. Ridley Scott sa totiž aj vo svojich ďalších filmoch prejavil ako geniálny maliar obrázkov a nálad, ale poslabší rozprávač príbehov.(18.10.2006)

Mám rád Ridleyho Scotta..ale tento film mi nejak nechutil..nie že by bol zlý, aj nápad bol fajn..ale proste asi nemám rád dobu v ktorej sa film odohrával..ale ináč Harvey Keitel si vynikajúco užíval svoju úlohu...bolo to dobré(24.6.2009)

Chladně odvyprávěný příběh dvou nesmyslně soupeřících jedinců. Bez důrazu na jedinou z postav a překvapivě zrádným koncem. Právě od Scotta bych takto odměřené řemeslo nečekal. Silvestrovská projekce 2008(1.1.2009)