poster

Soupeři

 • anglický

  The Duellists

 • slovenský

  Súperi

Válečný / Drama

Velká Británie, 1977, 95 min

 • Matty
  ***

  Ridley Scott ve svém debutu více „maluje“ než vypráví, což je vzhledem k atraktivnímu historickému kontextu trochu škoda, mrazivé dokonalosti obrazů (obzvlášť těch zimních) to ale nijak neškodí. Trojhvězdičkový základ za slast vizuální bych rád obohatil hvězdičkami za slast zvukovou (invenčnější hudba) a slast intelektuální (méně monotónní zápletka). Bohužel nemohu. 70% Zajímavé komentáře: tron, Shaqualyck, Sheldra, tartan(20.4.2012)

 • Slarque
  ****

  Ne náhodou si Ridley Scott odvezl z Cannes cenu za nejlepší debut. Příběh dvou důstojníků Napoleonovy armády, pro které se vzájemný souboj časem stal posedlostí. V době, kdy už sami nevědí, proč se vlastně bijí, působí jejich rivalství absurdně. Keith Carradine i Harvey Keitel zvládli své role bravurně. Snad ještě parádnější je podmanivá krása obrazu (90%).(3.12.2007)

 • nunka
  ****

  Nakrútené s neskutočným citom a ešte pred komerčne úspešným Votrelcom. Vizuálna a príbehovo silná lahôdka, názvom ktorej sa údajne voľne inšpiroval aj Iron Maiden v jednej svojej piesni - Duellists.(27.8.2008)

 • salahadin
  **

  Tak předně je škoda, že Napoleonovi vojáci mluví anglicky. Pak je škoda, že jsou dějiny napoleonských válek potlačeny na úkor hloupého souboje, který začal z ničeho, pokračoval nijak a skončil? Hehe. Pokud čekáte parádní závěrečný souboj, nedočkáte se. Což o to, vizuální stránka filmu a výprava jsou parádní, ale scénář je slabej jak Armandovy nohy, snímek rozvláčnej jako radioaktivní mrak nad Brčálníkem. V případě těchto dvou kozlů platí, že Evropa je malá. Pořád si nabíhají na ostří šavle. Kdyby se rvali alespoň pro něco pořádného, pro ženskou, pro čest, ze msty apod. Ale takhle mi celý film přišel asi jako důvod jejich šarvátky - o ničem. Celkově nuda k uzoufání,(9.11.2013)

 • LiVentura
  ****

  Dvě duše tak ponořené do pomsty jedna druhé, že už pro ně nic jiného neexistuje.!!!(24.6.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy povídky "Duel", kterou napsal Joseph Conrad. (Terva)

 • - Ridley Scott získal na filmovém festivalu v Cannes cenu pro nejlepší debutní film. (Terva)

 • - Do filmu byli původně obsazeni Michael Moriarty a Michael York. Ti byli však potom, co byly podepsány všechny smlouvy a navýšen kapitál na produkci, vyhozeni samotným režisérem Ridley Scottem. Nikdy však nebylo podáno žádné vysvětlení ohledně důvodu, proč byli Moriarty a York vyhozeni. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace