poster

Soupeři

 • anglický

  The Duellists

 • slovenský

  Súperi

Válečný / Drama

Velká Británie, 1977, 95 min

 • Tom_Lachtan
  ****

  Jestli Soupeřům něco chybí, tak je to lepší základní zápletka, neboť oba husaři se snaží jeden druhého zabít když už ne pro nic, tak pro absolutní koninu, která ze zúčastněných osob dělá entity s iq bludného kořenu. Ovšem i tak se Scottovi povedlo vytvořit příjemný historický film, kterému sluší nižší rozpočet (kostýmy jsou sice skvělé, ale není přítomna ani jedna davová scéna), díky němuž můžou mít souboje náležitě komorní atmosféru, které by ale slušela větší osudovost a náboj. Nebo útok vesmírných sleďů.(7.11.2014)

 • Chrustyn
  ***

  Ještě než si Ridley Scott udělal jméno kultovním "Vetřelcem", debutoval na velkém plátně tímto válečným dramatem o neúnavném soupeření dvou vojáků, kteří se v průběhu několika let setkávali jen za jediný účelem...jeden druhého zabít. Jako debut zajímavé ale ve srovnání s jinými Scottovými filmy, minimalistické.(18.12.2012)

 • Gilmour93
  ****

  Dva ctnostní muži, malicherností rozdmýchaný konflikt měnící se v obsesi a elegantní konec v rozvalinách. Tato pastva pro oči nevyužila celý svůj potenciál, přesto být Ridley Holanďan, říká se mu Vlámský mistr..(1.9.2008)

 • Vitex
  *****

  Nejvíc mě bavil ten čas, ty dějiny, které ve velkých skocích nezastavitelně míří kupředu, v kontrastu k nehybnosti vztahu mezi ústřední dvojicí. A pak taky vykreslení jejich povah: v dobrém slova smyslu individualistický realista kontra z principu umanutý umanutec. Vizuálně perfektní, až na pro mě trochu úsměvnou ruskou epizodu. A škoda, že Francouzi mluví anglicky. Ale závěrečné záběry vše vykoupí.(3.8.2016)

 • Houdini
  ****

  Zlatá Palma - výběr(12.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace