Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

kingik

Poměrně povrchně natočený film hledá svoje trumfy v hereckém obsazení, ale Cruise s Kidmanovou v podstatě nemají, co hrát a zůstávají ve stínu automobilových závodů, které jsou nudně natočeny, a když se to tak vezme, tenhle film není ani tak špatný, jako spíše šíleně nudný. ()

Legas

Popkornový Bruckheimer 80. let jako vyšitý. Cruise hraje mladého "talenta", který vlastně nic neumí, aby po desítce klišovitých peripetií vyhrál. Ale díky zručné Scottově automobilové režii je film slušně koukatelný (pokud tam zrovna někdo jezdí samozřejmě). ()

InJo

Příjemné oddychové sportovní (melo)drama, kterému nechybí akce, napětí, vtip a láska. Ale samozřejmě to není nic víc než druhý ("nascarovský") Top Gun s lepší a slavnější herečkou v hlavní roli. ;-) 60 % ()

Anderton

Po Pomste znova Scott vo vyšlapaných kolajách. Top gun v autách sa občas tvári trochu psychologicky, ale kto by mu to uveril. Kopa klišé a tá nostalgia ala 80-roky tu na mňa príliš neposobí. Zrejme preto, že už začali 90-te. Kidmanka je asi jediná herečka, ktorá vyzerá po štyridsiatke lepšie ako tesne po dvadsiatke. Tie kučery v tomto filme boli príšerné. Zabudnuteľný film s nezabudnuteľným hitom Show me heaven. ()

mil@n.fanatik

Moc pěkný a oddechový filmeček se skvělým Tomem Cruisem a Nicol Kidman. Troufám si tvrdit, že si 4* plnohodnotně zaslouží (alespoň u mě).. 70% ()

Arsenal83

Nemám rád tých bláznov, čo sa dvesto kolečiek točia stále dokola jak na reťazovke v lunaparku a ešte sú aj nabubrelí, že akí oni veľkí pretekári sú. Tu však zvuk burácajúcich motorov znel lepšie než zvuky z toalety po vianočnej kapustnici a treba uznať, že film je natočený veľmi dobre, nedáva ani chvíľku priestoru na nudu, hoci s jeho výrobou boli samé problémy, keď producenti rozpočet míňali na ludry z pláže a svoju energiu na vzájomné hádky. Jedno je však zaujímavé, akým spôsobom funguje náhoda. 15 herečiek odmietlo rolu, kým sa k nej dostala Nicole Kidman. A kam to až dosiahla. K manželstvu a rozvodu s diktátorským trpaselom. ()

Chrustyn

Poměrně slušný film z prostředí automobilových závodů Nascar. Pěkně zpracované závody s tehdy ještě mladičkým Cruisem. Někdo to nazývá "Top Gun" na kolech a něco na tom bude. ()

iamek

Sice předvidatelné, špatně zahrané a trošku i topgunovské ( jak píše Cíval ), ale narozdíl od Top Guna se na tohle dá i dívat. Kdybych neměl rád sérii NASCAR tak jdu o hvězdu dolů. ()

SeBig

Pěkná nuda možná tak. Spíš tak o balení Nicole Kidman (která byla hnusná i za mlada) než o závodech. ()

HellFire

Za mě mírné čtyři hvězdy. Určitě nejde o průměrný film a dobře se na to dívá. Na mé cestě za talentem Toma Cruise jsem toho ale v tomto filmu moc neobjevil. Hlavní hvězda filmu je totiž auto a Cruise toho všeho všudy na plátně moc nepředvede. ()

ARI50

Žhavý a mladý závodník v akci, slabší příběh, herecký výběr hodně dobrý ale to asi vše tahle závodní podívaná byla slabá. ()

becki_tu

Závody NASCAR samy o sobě nabízejí slušnou porci zábavy a tak Tony Scott neváhal a natočil nadprůměrné akční automobilové drama s trochou romantiky. Cruise se po stíhačce naučil docela slušně ovládat i speciál pro závody NASCAR, takže po leteckém kerosinu bude dlouho cítit i 103-oktanovým benzínem. Ikdyž klišé na nás pomrkává na každém rohu a výsledky závodů se dají stejně dobře tipovat jako celý příběh, dobře se na to kouká. ()

Lacike

Klasicka ranná Cruiseovka, kde hra toho svojho tradicneho nesympatickeho fracka, ktory je v nejakej oblasti nadaný (tentokrat v zavodeni) a dosiahne velke veci a popritom ziska dievca svojich snov. Proste to, co Cruise toci celu svoju karieru a zaraba to obrovske prachy. Pokial ho zeriete, tak si vychutnate vsetky tie kliše do sytosti. Mne Cruise nikdy prilis nesedel a tak som sa tesil aspon na nejake napinave a spickovo natocene sceny zavodov. Ale v tomto smere to je tiez len tuctovy nevyrazny priemer. Tony Scott si evidentne vybral slabsiu chvilku. Dejova omacka isla uplne mimo mna, takze vysledok je pre mna podpriemerny. 4/10. ()

ScarPoul

Tento film som kedysi mal veľmi rád. Teraz som sa k nemu po rokoch vrátil a stále ma baví rovnako. Neviem to nejako logicky odôvodniť. Takéto typy filmov nevyhľadávam, ale mám rád Cruisa, Kidmanovú a aj Duvalla. Pre mňa je to ten druh filmov, ktorý nie je hlúpy, ani zbytočne patetický. Je namiešaný zo správnych ingrediencií. Má skvelé tempo, fungujúce napätie a parádnu Zimmerovú hudbu. Také milé ohliadnutie sa za dobou, kedy sa filmy robili trošku inak. Tá špinavosť mi dnes trestuhodne chýba. ()

Gary

Dobré i zábavné.Tony Scott zkrátka umí i z nepříliš zajímavé látky vytáhnout dobrý adrenalinový filmeček.K tomu skvělí Cruise a Robert Duvall, kterému jsem se musel smát, jak běhá. ()

BoPo

Film, ktorý patrí k tým lepším v rámci automobilového žánru. Síce mohol byť kľudne s kratšou minutážou, ale inak som nemal žiaden väčší problém, dokonca ani s pánom menom Tom Cruise. ()

malylada

Na dráze napínavé a zábavné, ale mimo závody vztahové záležitosti drhnou a jako drama film nefunguje. Můj oblíbenec Tom hraje na půl plynu a ostatní charaktery ničím nenadchnout, krom Duvalla, který je výborný. Od Tonyho Scotta jsem zvyklý prostě na víc. Hudba výborná, jedna osmdesátková pecka střídá druhou.......6/10 ()

Pink.Panther

Plochá a lehce předvídatelná podívaná na závody NASCAR, spoléhající na hvězdu Cruise a dramaturgický cit pro věc Tonyho Scotta. Závodní sekvence mají dostatek kinetické energie a je to rychlé jak stíhačky v Top Gun. Ostatně Tom je i tu opět jednička. Syžet je navržen tak, aby divákům předal vzrušení z vítězství; chce, abychom vyskočili z našich křesel, mávali pěsti a řvali na hrdiny aby rozdrtili své protivníky. Trochu erotické mlhy do toho vnese doktorka Kidman. Nicole si tu ještě nestačila vyžehlit vlasy a tak celkově nad tím jen pokrčím rameny. ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012