Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

MikO_NR_1909

Pokiaľ sa vám páči Top Gun a Tony Scott za každých okolností, budete spokojný. Lenže pre mňa diváka narodeného v roku 1993 nezasiahnutého nostalgickými vplyvmi tohoto filmu v dobe uvedenia a mysliac si od režiséra, že je tvorcom 2. kategórie, ničím ma neprekvapil. Ba čo viac, je horší než sequely Rockyho Balbou (až na päťku) a občas som si pripadal ako na nekvalitnej horskej dráhe. A patrím medzi menšinu neodvareného a nedychtiaceho publika o automobilové závody. ()

ScarPoul

Tento film som kedysi mal veľmi rád. Teraz som sa k nemu po rokoch vrátil a stále ma baví rovnako. Neviem to nejako logicky odôvodniť. Takéto typy filmov nevyhľadávam, ale mám rád Cruisa, Kidmanovú a aj Duvalla. Pre mňa je to ten druh filmov, ktorý nie je hlúpy, ani zbytočne patetický. Je namiešaný zo správnych ingrediencií. Má skvelé tempo, fungujúce napätie a parádnu Zimmerovú hudbu. Také milé ohliadnutie sa za dobou, kedy sa filmy robili trošku inak. Tá špinavosť mi dnes trestuhodne chýba. ()

golfista

Pokud máte rádi automobilové závody, Toma Cruise a Nicol Kidman, pak je to od vás asi za pět. Pokud jste "normální" divák je to lehký nadprůměr z prostředí automobilových závodů. Postava Toma Cruise přichází ze závodů nižší kategorie do první ligy - NASCAR. Přechod není bez problémů, ale jeho hvězda utěšeně stoupá až k očekávanému závodu sezóny. Film nepatří mezi špičku filmografie Tonyho Scotta, nicméně je to stále nadprůměr. ()

majo25

Beriem, že je moja chyba, že toho o pretekoch Nascar veľa neviem. Na druhej strane toho tak veľa ani nie je. Taká tupá rozbíjačka aút, ktoré jazdia stále dookola a dookola. Ale dnes už nebohý Tony Scott to vedel dobre podať a v závese s takým úžasným hercom ako je Duvall, to prosto fičí od začiatku po koniec. Na mladé duo Cruise-Kidman si ale treba trošku dlhšie zvykať. ()

Anderton

Po Pomste znova Scott vo vyšlapaných kolajách. Top gun v autách sa občas tvári trochu psychologicky, ale kto by mu to uveril. Kopa klišé a tá nostalgia ala 80-roky tu na mňa príliš neposobí. Zrejme preto, že už začali 90-te. Kidmanka je asi jediná herečka, ktorá vyzerá po štyridsiatke lepšie ako tesne po dvadsiatke. Tie kučery v tomto filme boli príšerné. Zabudnuteľný film s nezabudnuteľným hitom Show me heaven. ()

• Nápad na film sa zrodil, keď Tom Cruise spolu s Paulom Newmanom dostali možnosť vyskúšať si pretekárske vozidlá Ricka Hendricka, majiteľa jedného z najúspešnejších NASCAR tímov. Počas prvého kola Tom Cruise prekročil rýchlosť 280 km/h. (benyy)
  • Pôvodný rozpočet filmu 35 miliónov dolárov sa takmer zdvojnásobil, pretože sa míňalo aj na nezmyselné veci. V Daytone napríklad minuli Simpson a Bruckheimer 400 000 dolárov len na to, aby premenili prázdnu predajňu vo svojom hoteli na súkromnú telocvičňu s veľkým neónovým nápisom „Days of Thunder“. Simpson si tiež nakúpil plnú skriňu šiat známej návrhárky Donny Karan, aby ich mohol ponúknuť atraktívnym ženám, ktoré jeho asistentky našli na pláži. Organizoval tiež nákladné súkromné ​​večierky pre prominentných aj neprominentných priateľov. Rozpočet sa mohol vyšplhať až na 100 miliónov, avšak bezbrehé míňanie bolo zastavené v čase, kedy Tom Cruise nezískal Oscara za film Narodený 4. júla (1989), a tak vznikli obavy o rentabilitu filmu. (Arsenal83)
  • V Daytone na záverečných pretekoch filmu sa ozve hlas: „Gentlemen Start Your Engines“. Je to hlas Burta Reynoldsa. (Arsenal83)

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012