poster

Hlad

 • Velká Británie

  The Hunger

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie, 1983, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  Můj jedenáctidenní půst v hororu přerušil až Hlad (imho asi moje nejdelší přestávka od něj). Sice nenasytil, ale chutnal zatraceně dobře. Upířina je to silně elektrizující, místy až gotizující. Hodně odlišná od pokrevních bratříčků a sestřiček. Žádné rychlé střihy pana Scotta, ale dlouhé záběry na bílé, ve větru vlající záclony, často znějící vážnou hudbu, pomaloučké tempo, to celé zabalené do artové slupky. Plus soustředěné herecké výkony, z nichž se vryje do paměti hlavně ten Bowieho. Navíc, ten závěrečný valčík s vyschlými upíry je poměrně intenzivní záležitostí. Takže kozy Susan Sarandon a cameo rolička Willema Dafoa jsou už pouze detaily. Sice příjemnými, ale detaily.(11.6.2014)

 • Radyo
  ***

  Tenhle horor je tak trochu nedovařený, to si přiznejme. Přesto nemám chuť ani odvahu ho zatratit, neboť je alepoň do jisté míry originální. Ale to není ten pravý důvod. Tím je hlavně ona slavná lesbická scénka mezi hlavními hrdinkami, navíc podbarvená krásným operním duetem. Kdyby měl celý film takovou šťávu, jako těch pár úžasných minut, to by bylo žrádlo!(23.8.2002)

 • Nick Tow
  ****

  Taký malý filmový kaviár so šampanským, pre nás, dekadentov, estétov a vampírofilov.(30.10.2006)

 • movie
  ***

  Vysoce estetické, značně poetické.(14.1.2016)

 • kOCOUR
  ****

  Brian De Palma míval skvělého studenta. Dokážu si představit, že Scott utratil většinu rozpočtu za drogy.(24.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace