Hlad

The Hunger

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie, 1983, 92 min

Nedovedu si představit charismatičtější lidi pro ztvárnění upírského smíšeného páru než Catherine Deneuve a David Bowie. Jejich upíři nejsou šelmy s vyceněnými tesáky vrhající se na své oběti se zvířecím řevem, s všudypřítomnými potoky krve a orgastickými projevy před i po, se zbraněmi plnými nábojů s česnekových extraktem. Naopak, Tony Scott měl představu elegantních, klidných, kultivovaných, milujících se bytostí, které se dostanou svou existencí do bodu, kdy se začnou obírat myšlenkou, zda život věčný...........a tehdy zazvoní u dveří Susan Sarandon. Film se pohybuje ve filosoficko-estetické rovině, takže žádné drsné akce, ale povívající záclony, vážná hudba, holubi........ krása.(6.2.2005)

Vysoce estetické, značně poetické.(14.1.2016)

Tenhle film jsem viděla s cca 20-ti letým zpožděním a když ho porovnám s dalšími horory (uznávám, že tenhle žánr není zrovna má parketa-takže opravuji na) když ho porovnám s tím málem, co jsem viděla nebylo to vůbec špatný. Ovšem pro takové herečky, jako je Catherine Deneuve a Susan Sarandon.. to muselo být ehm hodně velké, profesní ehm nedopatření.(22.1.2005)

Vznešená nuda se silným sexualním nábojem na kterou se hezky kouká. Tony Scott opět předvádí divy s kamerou. Vizualně je film velice hezký. V hlavní roly sexsymboly doby C. Deneuve a S. Sarandon. Ale nějak to není ono. až příliš snobské. největším překvapením pro mě byl výkon Davida Bowieho k nepoznání zamaskovaného za starce.(3.9.2006)

Skvělý rozjezd obstarala píseň Bela Lugosis´s Dead od mých oblíbených Bauhaus (naštěstí notně zkrácená), následovalo několik minut, v nichž se zmateně střídaly krátké záběry a po zbytek filmu sledujeme příběh upírky Miriam, která se se svým nelehkým údělem musí poprat jak umí. Celý film je stylizován do dekadence a temnoty a vytváří úžasnou atmosféru, charismatičtí David Bowie a Catherine Deneuve stejně jako několik hezkých záběrů potěší. Proto mě zklamalo, jak se vyvíjel příběh, který mi připadal zdlouhavý, nudný a ve výsledku o ničem. Jsem trochu na rozpacích, když mám snímek hodnotit.(16.1.2011)

• - David Bowie se pro svou hudební scénu naučil hrát na violoncello. (Pavlínka9)

• - Na filmu spolupracovat slavný maskér Antony Clavet, který se proslavil svou prací pro italské vydání módního časopisu Vogue. (Pavlínka9)

• - Tony Scott se pro tento film inspiroval snímkem Performance (1970). (Pavlínka9)