Hlad

Hunger, The

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie, 1983, 92 min

Takhle nějak by měl vypadat správný upír.(16.11.2012)

Vy víte moc dobře, co se chystám napsat... Že sledujíc nadpozemskou scénu Susan s Catherine zastavil jsem čas, rotující Zem, dokonce i padající hrnek s horkou kávou, který mi v záchvatu nezkrotné touhy vypadl ze sevření. Bohužel pro film samotný; vzbudil ve mně pouze chuť, nikoli hlad.(22.1.2013)

• iamek

Vidím, že i v 80 tých letech nebyl nikdo schopný natočit aspoň slušný film o upírech. Bohužel tahle bída trvá až do dnešní doby. Moc špatný rozjezd mého oblíbence Tonyho Scotta.(7.12.2010)

Filmová báseň(10.6.2008)

Otevřeně říkám, víc takových pohádek pro dospělé, David Bowie v roli nadrženého upíra zkrátka neměl chybu (chtěla bych být v kůži té herečky z úvodní sekvence, ách jo). ;) Nicméně, tenhle film není z těch, které staví na propracovaném scénáři a ději plném zvratů, tohle je především vizuální pocitová záležitost, sice s děravým příběhem, ale zato protkaná skvělou Bauhausovou hudbou, erotickým napětím, krví a ponurým filozofováním nad (ne)konečností života. Což vás buď unudí k smrti, nebo se zamilujete, těžko nalézt něco mezi tím. Já se každopádně zamilovala - forever and ever.(30.7.2007)