Hlad

The Hunger

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie, 1983, 92 min

Lesbicko-upírska story európskeho strihu v depalmovskom kabáte? V réžii epileptického videoklipára Tonyho Scotta? S obnaženou štyridsiatkou Deneuve odetou do "fuck me, I'm stylish as hell" kostýmov? A vyschnutým, po krvi lačným dôchodcom Bowiem? Popretkávaná citáciami Hitchcocka? Damn! Shit! Now that is whack!(23.9.2011)

Hunger je jako psychedelický sen, z kterého se člověk neprobere hned ve chvíli, kdy se rozeběhnou závěrečné titulky, ale až o několik dní později a s lehčí kocovinou. Uhrančivá filozofická romance o nesmrtelnosti, lásce a boji se stárnutím vládne tak neskutečnou energií, že jí divák odpustí i nějaké ty scenáristické lapsy v závěru filmu. Catherine Deneuve a David Bowie se, když už ne jeden pro druhého, rozhodně narodili pro tenhle kousek.(16.11.2014)

Brian De Palma míval skvělého studenta. Dokážu si představit, že Scott utratil většinu rozpočtu za drogy.(24.4.2010)

Aha, už vim, proč jsem tehdá dala jen 3*, když je to vlastně tak dobrý - okolnosti toho závěrečného "vyvrcholení" byly dost wtf nesmysl, až mě to naštvalo. Ale jinak je to příjemná pohádka. (3,5*)(27.11.2010)

Stylově natočená NUDA s nahou hladovou Kateřinou a s nahou hladovou Zuzanou. David zůstal naštěstí oblečen. ►65%(30.10.2008)