Hlad

Drama / Horor / Romantický

Velká Británie, 1983, 92 min

Filmová báseň(10.6.2008)

• EvilPhoEniX

Nejhorší Scottův film. Tahle artová a nudná taškařice mi vůbec nesedla. Film je relativně krátký, ale působil na mě nezáživně a dlouze vzhledem k svojí shovívavosti: neděsivé, nezábavné, nezajímavé postavy a nudné.(19.2.2014)

Velmi zvláštní atmosféra a hudba, která mě osobně naprosto uchvátila. Catherine Deneuve a David Bowie vypadají spolu neskutečně dobře a příběh dává vyniknout tragičnosti jejich osudu. Takhle nějak by měly filmy o upírech vypadat.(17.2.2011)

Nádhera. V záplavě filmů s upírskou tématikou je toto, společně s Let the Right One In (2008) klenotem. Jemným, romantickým a přesto dramatickým, drsným a hororovým klenotem, jenž je podáván s lehkostí a elegancí. I když snímek plyne pomalu, aspoň se tak člověku zdá, stopáž ubíhá rychle a dokáže dokonale vtáhnout diváka do děje. Catherine Deneuve je v roli Miriam neuvěřitelná. Elegantní, charismatická, milující a přesto tak chladná. Hrozně chladná a necitlivá, když se nad tím člověk zamyslí. Přesto je ní člověk okouzlen stejně jako snímkem samotným, jehož děj graduje pomalu, nenápadně, ale jistě do parádního finiše, jenž je jedním z nejlepších v hororové filmografii. Skvěle zahraná role, a vůbec přítomnost, geniálního Davida Bowieho jen snímek ještě více obohacuje a dodává mu jistý a perfektní neogotický náboj (začátek filmu je uchvacující).(25.4.2013)

Vy víte moc dobře, co se chystám napsat... Že sledujíc nadpozemskou scénu Susan s Catherine zastavil jsem čas, rotující Zem, dokonce i padající hrnek s horkou kávou, který mi v záchvatu nezkrotné touhy vypadl ze sevření. Bohužel pro film samotný; vzbudil ve mně pouze chuť, nikoli hlad.(22.1.2013)

• - David Bowie prohlásil, že kvůli specifické chraptivosti svého hlasu chodil každý večer na most George Washingtona a z plného hrdla vyřvával všechny punkové písničky, na které si vzpomněl. (Matty)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Bessie Love. (Pumiiix)

• - Na filmu spolupracovat slavný maskér Antony Clavet, který se proslavil svou prací pro italské vydání módního časopisu Vogue. (Pavlínka9)