Divadlo hrůzy

• USA Bloodsucking Freaks (více)

Sardu je postarší pán v čiernom roláčiku, sado-masochista, ktorý vedie maličké newyorské divadielko. Na javisku je bohatým divákom predvádzané ľudské mučenie a ponižovanie. Teda aspoň oni diváci ho majú za predvádzané. V skutočnosti totiž Sardu s jeho sluhom, liliputánom Ralphusom, odchytáva na uliciach nevinné ženy a z divadelných predstavení robí snuff-masakre. Nehovoriac o tom, čo s nimi prevádza v zákulisí...

Jeden zo "slávnych" trashov druhej polovice minulého storočia, ktorý z prekračovania hraníc a borenia tabu ťaží svoju "popularitu". Liliputánsky predstaviteľ Ralphusa, Luis De Jesus, bol do projektu dotiahnutý z podivných pornofilmov s názvami ako The Anal Dwarf. Posledný deň nakrúcania BLOOD SUCKING FREAKS usporiadal bez vedomia režiséra s niektorými ďalšími členmi štábu priamo na placi sexuálne orgie. Predstaviteľ Sarda, 41 ročný začínajúci herec Seamus O'Brien, bol rok po premiére tohto filmu vo svojom byte dobodaný na smrť náhodným lupičom. (POMO)

GOREGASM

Blood Sucking Freaks má od první minuty našlápnuto k bizarně groteskní podívané, která může často cuknout koutky, nehledě na to, jak odpudivé a degradující věci se na plátně odehrávají. Stejně tak ovšem může zvednout žaludek. Úchylnost Sardua a jeho skřetího nohsleda, Ralphuse, od počátku navnadí, jaké zvrhlosti si pro nás Joel M. Reed připravil a není jich málo, většina je ale podbarvena černohumorným podtónem, který pochopím, že neuslyší každý, dvojnásob ženy, které tento snímek čistokrevně dehonestuje. Po sedmdesátkovsku obnažený torture fest s puncem dobové perverze, u kterého mně jako vždy napadne, že každý režisér chce na plátno zhmotnit své sny a touhy, mnohého diváka potom znejistí, jestli je normální :-) X% ()

Goldbeater odpad!

Není moc filmů, které jsem zhnusením musel vypnout ještě před koncem. Tenhle mezi ně patří. Nepředstavitelně nezajímavá a nudná prasárna, která si libuje v ohavnostech páchaných na ženách. Nechápu, kdo do tohohle projektu mohl strčit prachy a obdivuju otrlce, kteří tohle dokoukali až do konce. Ohromná zhovadělost, na kterou, doufám, už nikdy nenatrefim. ()

pfa

No, jsem trochu v rozpacích. Ten "příběh" má jednoznačně dobrý potenciál, který zde však není zdaleka naplňován. Jeden okamžik se zdá, že máme před sebou dosti dobrý horor o skupince perverzních magorů v čele s šéfem divadla Sarduem a s patřičnými atributy v podobě úchyláren a násilí. Druhý okamžik je tento film použitelný snad jen jako nějaký extrémní porno. Ikdyž by to teda asi bylo ve škatulce něco jako soft. Nevím, do tohodle žánru až tak nedělám... Prostě přikloníme-li se spíše k té první variantě, dá se ta hodinka a půl poměrně normálně "normálně" dokoukat... [6/1O] (The Incredible Torture Show, USA, horror) ()

HAL

Trash über alles. Velezábavné torture-porn s Patem a Matem v hlavních rolích, spoustou full frontal bobřic a nějakého toho zahradního náčiní, které úspěšně najde využití při provozovaní "pure art" freakshow divadla (jako v realitě - můžete dělat COKOLIV vás jen napadne, stačí si to před okolím ospravedlnit tím že je to art :)). Nepochybně jeden z největších vrcholů "žánru", který přivádí sousloví "černý humor" na úplně nový level. ()

honajz2

Pro mě teda slabší Troma. Nápadů a brutalit má v sobě opravdu hodně, i nějaká zdařilá vtipná scéna se tu občas objeví, ale je jich tu pro mě méně než v jiných Troma filmech a celkově jsem od toho asi čekal i něco lehce dějovějšího a i víc absurdnějšího. Tady se vlastně děje to samé pořád dokola, bez jakéhokoli rozvinutí čehokoli navíc, což bych zde jenom uvítal. Pak to totiž časem začne působit chudě a ke konci i nudně, že už to u mě ani ta "kreativní morbidnost" nezachránila. Ale své klady to určitě má a zastávám i názor, že tohle do černých čísel určitě nepatří. 2* ()

• Část zvukové stopy filmu byla použita ve skladbách "Hacksore" od kapely Gorerotted a "Pussy Mutilation" od skupiny Torsofuck. (merlinovic)
  • Film se natáčel na Manhattnu v New Yorku v USA. (rafix)