Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

VanTom

Freddy Krueger poskakuje okolo vřícího bazénu a kosí zmateně pobíhající a ječící teenagery; nic moc dalšího už bohužel nepředvede a hlavně v závěru dostane dost nedůstojně na frak. Nejvíc mne ale zarazilo, že do snů se skoro nepodíváme a zhmotnělý Freddy řádí normálně v naší realitě (kde ho všichni vidí) jako standardní maniak. I proto jde postupně o čím dál větší nudu s nesympatickými a hloupě jednajícími postavami (vím-li, že mě nekontrolovatelně ovládá psychotický zabiják a nutí mě vraždit, tak se samozřejmě půjdu schovat ke kámošovi domů nebo k přítelkyni na párty). ()

pravdovravny

Troška sklame že sa niektoré veci už neodohrávajú v sne, tá party kazí dojem tej tajomnej atmosféry snov. Slabšie 3 hviezdy ale ani tak by Vám tento diel nemal ujst pokial ste fanda ako ja:D ()

lykan9

Po shlédnutí prvního dílu je Freddyho pomsta velkým zklamáním. Prakticky vše je špatně. Film není vůbec děsivý, příběh je nudný a nenabízí vůbec vysvětlení. Např. proč si zrovna ke stvoření vybral Freddy takového troubu, vždyť nebyl ani dítětem Elm Street a mohl bych pokračovat. Raději dělat, že tento díl vůbec nevznikl. Jedna hvězda pro Freddyho, víc si film nezaslouží. ()

JohnSmith

Dvojka je oproti jedničce fakt bída. Je to celkem o ničem a Freddy se zas tak moc neobjevuje a když už, tak to není žádná sláva. ()

KasparekZabijak

Freddie se vrací a s ním i ošuntělá rukavice plná ostře nabroušenejch nožů, ikonickej klobouk i svetr jsou taky na místě, od premiéry prvního dílu uplynul sotva rok, začátek jako z partesu ... a pak hodně rozpačitá přešlapovaná, kdy jakoby tvůrci nevěděli kudykam. Čekal jsem, že Freddie nesleze ze záběru a bude celej film táhnout, opak je však pravdou. Táhlo se to teda chvílema dost, jako uplnej průser to není, ale poměrně nesympatická ústřední dvojka týnejdžrů sráží film do průměru, hlavní záporák se tam občas mihne, znuděně pozabíjí pár pubescentů na mejdanu, sportovního trenéra ve škole a to je tak vše, po geniální jedničce veliký rozčarování. ()

pfa

Klasicky špatná "dvojika", škoda že to postihlo i Freddyho... Noční můra je vůbec poměrně dobrá série hororů, tu lepších epizod, tu horších, na kterou je docela pěkně slyšet. [5/1O] (A Nightmare On Elm Street Part 2: Freddy's Revenge, USA, horror) ()

jenik71

Tento díl se odehrává 5 let po skončení prvního dílu. A Freddy začíná opět zabíjet, tentokrát je mu prostředníkem chlapec Jesse. A ten se spolu s přítelkyní Lisou snaží naopak Freddyho dostat zpět do pekel. Tato část je o trochu horší než jednička. Dobrá je hned úvodní scéna s autobusem a také nápadité zabití trenéra. Jinak je to průměr. Hlavně musím upozornit na špatný dabing na DVD, protože pod českým zvukem je stále zřetelně slyšet také i původní stopu. ()

Jello Biafra

To je tak keď hlavnú rolu zveríte nehercovi a ten potom celý film totálne pokazí. Tomuto pokračovaniu síce nechýba patričná atmosféra, ale práve otrasný hlavný hrdina celému filmu dokonalo podráža nohy. Film sa mení na nudnú záležitosť, ktorá vám utkvie v pamäti pár scénami, ale ako celok sa vám bude javiť ako jednoznačne premárnené pokračovanie. Dokonca aj samotný Freddy tu pôsobí ako klaun. Ďalší diel však reputáciu dokonalo napravuje. ()

jefff

Příběh je naprosto debilní a Fredy vraždící mimo sny je poloviční Fredy. Pokud je ovšem na plátně film má náboj i atmosféru. Zbylá stopáž je spíš přehlídkou pitomých dialogů a hlavně hrozného herectví Marka Pattona, jehož obsazení byl velký omyl tvůrců. Kim Myers je alespoň pohledná, ale zbytek osazenstva je vyloženým komparzem. ()

Opsha

Nemůžu říct že jsem se nebavil..... ale hlavní pár by se neztratil ani v rodinných poutech.Takové herecké výkony.. Běhal mi z nich mráz po zádech víc než ze samotného Freddieho. Logika asi taky měla polední pauzu (odchod z party ke Gradymu), ale přece jen pár hezkých drobností (psi, andulky, přeměna ve Freddieho) mě málem donutilo dát tř.i Ale to finále..... "I_love_you" je opravdu hrozný virus.... ()

kenkaku

Můra #2 je divná. Nejenže Freddy neútočí ve snu, ale hlavně nemá rukavici. Respektive drápy které má jsou součástí ruky, jsou do ní vrostlé... působí to divně a nekonzistentně. I Freddyho porážka je dost fádní a na vodě. Sice je tu jistý logický postup (v #1 Freddyho Nancy "vytáhla" ze sna = nyní zabíjí mimo sny), ale to je tak jediné. V paměti mi zůstala scéna s autobusem. Ta je vynikající. Zbytek stojí za prd. ()

sedm.1

První Noční můře samozřejmě už nikdo nikdy nevezme, že vdechla život jedné z největších ikon hororového filmu, nicméně co se samotné filmové kvality týče, já byl z Cravenovi jedničky poměrně zklamán, v čemž mě navíc ujistilo hned právě toto druhé pokračování, které považuji za mnohem lepší, a to prakticky ve všech ohledech. Především tedy dvojka působí daleko více hororověji, ať už co se krvavosti týče, kdy je opravdu znát, že Freddy dostal daleko více prostoru pro své hrátky s teeny, tak výrazné atmosféry, či skutečně fungujícího napětí, vše je prostě efektnější a zábavnější, než tomu bylo prvním díle. Obsazení mi zde přišlo též o několik levelů sympatičtější, v tom jednička selhala ale fakt totálně, ale i uvěřitelnější a co do výkonů, tak určitě snesitelnější, i když ani tentokrát to na udělení nějakých cen rozhodně nebylo. Naštěstí zde odpadl i ten otravný rušivý hudební, dáli se to vůbec tak nazvat, doprovod, v podobě toho otřesného vrzání, které mě tak v jedničce iritovalo a zápletka pak tedy sice není zrovna nějaké top vítězství, ale rozhodně jsem se u ní nenudil, má spád, pár slušných a originálních nápadů, takže pohoda. Freddyho pomsta je zkrátka vážně výraznější, zábavnější a celkově kvalitnější, než její předchůdce, a i když s tím asi málokdo bude souhlasit, já to tak vidím a stojím si za tím. ()

Arkanoid

„Daddy can’t help you now.“ Najprv Freddy unesie 2 celkom slušné študentky a jedného nerda autobusom. Aspoň zatiaľ je to však len jeden zo snov tohto nerda. S Freddym sa stretávame teda hneď od začiatku, no gradované napätie tu veľmi nie je, aj keď sa príbeh o to pokúša. Film skáče medzi drobnými témami a oslabuje tak hlavnú dejovú líniu, ktorá nebola pripravená zodpovedne. Hlavný hrdina bol varovaný, no veľmi nepočúvol. Dočkáme sa nechutnej hláškovacej scény. Pri upratovaní izby neznie len kultový song Cathy Dennis, ale girfriend to be objaví Jessemu denník bývalej obyvateľky domu, do ktorého sa nasťahoval. Okrem hudobného vkusu treba pochváliť aj ten literárny: On the Road je ozaj skvelá, voľnomyšlienkárska kniha a viac ako to, či a kto bude zavraždený, ma zaujímalo, či ju Jesse dočíta a ako ju odporučí. Rozčítanie tejto knihy sa dá v surreálnom chápaní možno interpretovať aj tak, že hlavný hrdina sa ide meniť. Tvorcovia sa cez andulku snažia vyvolať ohrozenie z vtákov, ale Birds od Hitchcocka je len jeden. Pri scéne zo sprchy vedie Psycho. 44. minúta = keď sa so svojimi psychickými problémami príliš nudíš a potrebuješ si k tomu aj zaprasiť auto. Zapiť lieky Coca Colou, to je také americké. Fredyho desivé chichotanie a odraz v zrkadle treba oceniť. Čudne sa vyvíjajúci dej filmu kazia aj psy s ľudskými hlavami, čo s maskami osemdesiatych rokov bola riadne tragédia. Veľmi rozpačitý film, pri ktorom sa bojíte, čím ho dokážu jeho tvorcovia ešte pokaziť. „You‘ve got the body.. I‘ve got the brain.“ ()

Han22

Asi nejhorší díl série, který ji mohl totálně pohřbít. Pravidla zde nejsou nastavená a ani dodržována, Freddy se tak zjevuje i v realitě, aby mizel, navíc k vraždám potřebuje nějakého kluka. Postavy jsou zde mimořádně debilní, což v téhle sérii není zvykem a i ten konec stojí za houby. Naštěstí je tu pořád Freddy. EDIT: Po dalším shlédnutí přidávám hvězdičku. Je to sice nejslabší Noční můra a chvílemi i příšerná blbost, ale stále je to v kontextu doby celkem slušný průměr. ()

jondoe

Snad najhorsia filmova dvojka aku som videl. Atmosfera z jednotky uplne vyprchala a o to ze by ste sa pri tomto filme klepali strachom sa bat nemusite. Jedine co stoji za zmienku je Robert Englund v ulohe Freddyho. Tento diel je najhorsi zo vsetkych casti. Herci su slabucky a ich stach im neverite. Rezia je uplne priemerne a nenapadita. A scenar je hotova katastrofa. Celkova pointa tohto dielu je takisto k smiechu. Keby tento film nevznikol asi by bol potesil kazdeho fanusika tejto hororovej serie. ()

BlackTom

Ťažká rana pod pás... Spočiatku to vyzeralo ako blbý sitcom a nebyť skvelého Englunda, dal by som asi odpad! Dôvodov je viac než dosť: nesympatický hlavný (anti)hrdina Jesse; otrasní herci; smiešna scéna s papagájom a psy s ľudskými tvárami. Brrrr... Veľké sklamanie. Ovšem - masaker na párty, Freddy vraždiaci Gradyho, sprchy a kúsok z úvodnej scény si určite zaslúžia aspoň tie 2*. Inak... No amen tma. ()

Dr. Wolfenstein

No oproti předchzímu počinu, který byl doslova zjevením, je jeho pokračování o několik příček horší. Hlavní hrdina Jesse je mi abnormálně protivný, stejně jako ten jeho perverzáckej učitel tělocviku, který nakonec dostal co proto. Tu noc ve sprchách dostal sado-maso, po němž beztak snil celý život :-) Nakonec to ale zase taková hrůza nebyla (v obou významech) a Freddy se mohl vrátit za pár let na výsluní. Ale jak zmínila kolegině HorrorVamp, ten dabing je opravdu hrozný. Je to to nejděsivější na celém filmu. ()