Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Bogrant

Temná a komorná dráma z pera osvedčeného majstra mysterióznych diel plných neočakávaných zvratov, pri ktorej som však dostával až znepokojivé znamenia nudy a citeľného neuspokojenia. A to napriek tomu, že má to niečo do seba a človeka to donúti sa zamyslieť. Avšak nevylepšil to ani ten záver. Proti Shyamalanovi nič nemám, avšak nie som z jeho tvorby tak unesený ako ostatní. Občas ma niečo od neho trafí, ale Znamenia ma skôr minuli. ()

nikhaj

Velmi prijemne sci-fi kruhy v kukuricke, mimozemstan s jedovatym postrekom s pazuru uz take infantilne. Super herecke vykony ()

korela

(OBSAHUJE SPOILERY) Představte si takový ten béčkový horor na tisíckrát provařené téma, ve kterém se všechny postavy chovají totálně nelogicky, je plný takových klišé, že si ho pletete s deseti podobnými a který do žánru nevnáší vůbec nic nového. Máte? Teď k tomu přimíchejte trochu toho sci-fi a máte film Znamení. Invaze z vesmíru je oblíbené filmové téma, které lze zpracovat na mnoho způsobů. Nudnější přístup už si ale tvůrci zvolit snad ani nemohli. Znamení sledují mimořádně depresivní příběh jedné mimořádně depresivní rodiny. Bývalý farář, čelící po smrti milované ženy krizi víry, a jeho mladší bratr, který občas supluje roli třetího potomka, tráví svůj volný čas úzkostlivým hledáním dvou poněkud narušeně působících dětí, přestože ty se ze zásady nehnou dál než dva metry od baráku. Holčička má jakousi fobii z kohoutkové vody, přemoudřelý chlapeček si rád povídá s elektronickou chůvičkou, a oběma by zoufale pomohlo vypadnout z toho odřízlého domu a trochu se socializovat. Jejich životy jsou tak nudné, že by mě nepřekvapilo, kdyby si celou tu záležitost s mimozemšťany vymysleli, aby se měli všichni konečně o čem bavit. V tomto pokusu o rodinné psychologické drama se však nedočkáme ani očekávaného přístupu pověřených osob, ani logiky ze strany hlavních postav. Když se na obloze objeví ufoni, život jde v podstatě dál, nedojde k žádným pokusům o komunikaci, útok nebo sestřelení. Žádný zásah armády na místech označených kruhy, žádná evakuace, žádná příprava krytů. Hrdinové se s nastalou situací musejí vyrovnat sami a to doslova. Ku pomoci jim slouží dětská knížka o mimozemšťanech, která je samozřejmě do puntíku přesná, nechutné mlaskavé zvuky mimozemšťanů vycházející z dětské chůvičky a alobal na hlavě. Po hodinách čtení o nadpřirozených schopnostech mimozemšťanů, kteří jsou schopní jim rovnou z oblohy podpálit barák, a několika dnech očekávání invaze rodinku napadne zatlouct okna prkny a na poslední chvíli zalézt do sklepa (kdo by dopředu řešil věci jako zabezpečení a jestli má ve sklepě zásoby jídla a vody, fungující baterky nebo lék na astma, kvůli kterému jim jedno z děcek málem umře - takhle je to přece větší sranda). Ale před úprkem si ještě při čekání na emzáky stačí udělat cheeseburger (to napadne fakt jen Američany). A jak je nakonec sejmou? Vodou a baseballovou pálkou! Tak aspoň nechte ty potvory zahalené tajemstvím a neukazujte je na obrazovce...no nic, tahle digitální oslizlá příšerka, co vypadá jak strašidlo z jednoho druhořadého hororu, co si už nepamatuju, to teda úplně zabila. V závěru mě napadlo, jestli se tam prostě všichni z té nudy a samoty nezbláznili a celý film netrpěli hromadnou psychózou. Možná to je tím, že jsem předtím už viděla Scary Movie 3, ale tohle se prostě nedalo brát vážně. Když jsem se tak smála nad těmi vážnými ksichty, se kterými si hrdinové omotávali hlavu alobalovými kakanci, došlo mi, že tenhle film ani nepotřebuje, aby ho někdo parodoval, protože to s přehledem zvládne sám. ()

DFA

Slabšie štyri, pár skvelých záberov, strach z neznáma, ale to budovanie atmosféry mi prišlo dosť pomalé a nezáživné. ()

Zabriskie

Působivý horor, který děsí diváky poctivě budovanou tísnivou atmosférou a ne digitálními triky, jak je současný standard. Shyamalan vyvolává hrůzu podobnými prostředky, jaké kdysi používal Hitchcock a tím, že se mu to daři i u současných, na ledacos zvyklých diváků, je poznat že odvedl skvělý kus práce. ()

oregon.fox

Shyamalan perfektně od samého začátku buduje napětí. A to jen proto, aby ho mohl ve scéně, kdy nám ukáže mimozemšťana na vlastní oči, totálně zničit. Je to škoda. Ale jinak, výborný Joaquin Phoenix a první polovina. ()

Ywec

Jeden z filmů od kterých jsem čekal díky masivní reklamě víc. Invaze ufonů je ze začátku podaná krásně tajemně, člověk čeká velkolepé obrázky invaze ale místo toho se příběh zúží pouze na Hessovu rodinu. Způsob jakým se Země vypořádá s nájezdem také není zrovna neotřelý. Atmosféra ve sklepě je však výtečná a Joacquin dokázal, že se nedá škatulkovat. ()

-ETIENNE-

To je on? Naozaj je to on? Áno to je on... (M. Night Shaymalan) Film desne tajomný ani nie tak vďaka explicitnej hrôze či otvorenému násiliu ale skôr vďaka skvelej práci režiséra so skrytými emóciami divákov. Výkony hlavných hercov hodnotím pozitívne, v podstate rovnako ako celý film. ()

Mezerník

Filmařské cvičení na téma napětí, forma ale vítězí nad obsahem. Nic proti, kdyby ta forma byla nějak originální, nebo aspoň přišla (alespoň nějaká) pointa. Mám pocit, že je to slepenec z mnoha podobných filmů, od Blízkých setkání třetího druhu přes Vetřelce (závěr) ke Dni nezávislosti (oslava amerických hodnot :) Slušný průměr na jedno zhlédnutí. ()

mitush

Ine hodnotenie ako 5* pre tento film ani nemoze byt. S vynimkou konca, ktory malicko zaostava za inak skvelym filmom.Genialna rezia a skveli herci vas udrzia v neustalom napati. ()

kvocoDH

celkom váham či nedať 5* ale predsa mi k dokonalosti niečo chýba. Pravdou je, že môžem konštatovať veľmi slušnú atmosféru ktorá bola naozaj strašidelná (a to hovorím naozaj len o pár filmoch v živote). Shyamalan, hoci ho nepovažujem za génia, na jeho filmoch VŽDY niečo je a tak je tomu aj v tomto prípade. Tento film treba vidieť! ()

pCCb

Film postavený na nesmyslech z většiny vědních oborů se mi ze zásady nemůže líbit. Scénáristu by mohlo omlouvat jen to, že snad chodil jen do církevní školy a zatajili mu Darwinovu teorii. Zajímavých bylo jen posledních 15 minut - souboj s "mimozemšťanem", samozřejmě až na tu neuvěřitelnost s vodou. ()

Dejna2

Co mě naštvalo: 1. Premisa zlého úmyslu emzáků. Když nechtějí Zemi přímo zničit, chtějí si vzít pár našinců "do sbírky"? Co když je chtěli vzít jen na výlet? 2. Patos. Kdy se to konečně ti Američani odnaučí - Shaymalan je asi už dobře domestikovaný v USA, když místo efektního závěrečného záběru malého děvčátka ve formalínu na palubě odlétajícího létajícího talíře do nás pere popis III. doby porodní, zatímco na půdě dupou mimozemšťané, a věty typu "Jak já tě nenávidím,táto" spolu s flešemi rozpůlené jasnovidné manželky. Co mě příjemně překvapilo: Myslela jsem si, že můj cynismus dosáhl už takového stupně, že se v kině dokážu už jen smát, ale teď jsem seděla jak přišpendlená. Bohužel si nemyslím, že by za to mohl sex-appeal Mela Gibsona, ten pravděpodobně i v Mad Maxovi hrál lépe než zde. Ostatně, všechny postavy jsou tak dokonale čitelné, že jim moc prostoru na hraní nezbývá. Ale není to na škodu věci. Hloubka a psychologizování by zřejmě filmu sebralo grády, které Shaymalan natlakoval velmi kvalitně. Režisérovi všechna čest - myslím, že film válcuje Vyvoleného a nebojím se říct, že i směle konkuruje 6. smyslu. S potěšením kvituji také totální absenci přehlídek mužských svalů, ženských poprsí a bojových umění všeho druhu. Jo, a ani krev tam není. To, že je vidět ufon, se mi na rozdíl od skalních scifistů líbilo, i když byl poražen poněkud naivně. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)