Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Saryk08

Tento snímek nám pokládá již dlouho pokládanou a nikým nezodpovězenou otázku: ,,Je ve vesmíru lidstvo opravdu jediný inteligentní druh?"Nebo nás opravdu někdo pozoruje a čeká na tu správnou chvíli,kdy nás překvapí absolutně nepřipravené.Tak tuto odpověď nám bohužel ,,asi" nikdo nezodpoví.Co se týče filmu musím říct,že M. Night Shyamalan,Mel Gibson a Joaquin Phoenix předvedli velmi slušnou dávku napětí od začátku až do samotného závěru,tento dokonalý snímek absolutně pohltí každého fanouška tohoto žánru a nejednou bude přemýšlet,jestli nezapomněl dýchat.Tedy alespoň na mě takto tento snímek působil.Nejlepší scifi roku 2002. 5* ()

Fareo

'Lidi se dělej do dvou skupin.. Když je někdy potká štěstí, skupina jedna v tom vidí něco víc než jen náhodu - vidí v tom znamení, důkaz, že existuje někdo nahoře, kdo na ně dává pozor. Skupina dvě v tom vidí jen štěstí, šťastnou shodu náhod. Takže si musíš položit otázku do který skupiny lidí patříš. Jsi ten, kdo za vším vidí znamení, veří v zázraky, nebo věříš, že lidi mají prostě jen štěstí ? Nebo se na to podívej takhle, je možné že neexistují náhody?' ()

LooLaa

Tento žánr je prostě můj. A Shyamalan to umí a umí to dobře. Nikdy neomrzí, neuškodí si ho připomenout. ()

Šíma2

Vlastně jsem se celou dobu náramně bavil a žasl nad moudry, které katolický Ind Syamalan klade do úst bývalému protestantskému kazateli. Na závěr se ovšem ukázalo, že to režisér příliš neumí s digitálními efekty. Tak nějak to tuší a proto se většinou v jejich nasazení drží zkrátka (od Posledního vládce větru to neplatí). Mimozemšťan ve své plné kráse je k popukání a hodně toho zkazil. ()

Whitehorse

Tak jsem dnes shledl tento film... Muj pocit na konci je, ze jsem celkem dost iritovany jakym zpusobem je zde tlacena pod tlakem vira v boha a jeho vsemohoucnost. Jedine co je na tomle pro katolickem snimku dobre je Mell Gibson. Jinak je to jen a jen vyplach .. Hra s emocemi, odpadly cernoprdelnik, ktery znovu naleza boha...temer z toho zvracim. Opravdu jsem v 21. stoleti. Nebo uz je standard, ze ve filmech musi byt pokazdy nejaky cernoprdelnik??? ()

p.hubicka

Já nevím... Mel tam byl divný, Phoenix taky.. ty dialogy mi neseděly ale... bylo to napínavé, zajímavé.... smíšené pocity... ()

Elchar

Jo, jasně, mimozemšťani, kteří nejsou schopni snést vodu, se vydají dobít Zemi, která je PLNÁ vody, to dává perfektní smysl. Docela by mě zajímalo, jak to, že jim nepůsobil bolesti už náš vzduch, plný vodní páry. Dvě hvězdy, protože až tak tragické to nebylo :) ()

eoj

SPOIL WARN: Většinu času jsem se nudil a tak od půlky bylo celkem jasné, k čemu směřujeme. No a jelikož tato SF funguje jenom jako kulisa k tomuto důležitému poserství, nezbývá než strhnout * dolů tedy z 3 na 2. Já opravdu nemám rád, když mi někdo ve vykládá, že bo nevěřím v Manitůa nebo Boha, tak si při prvním náznaku průseru zahnědím trenky. Sry, ale já nejsem na takovýhle agitky stavěnej. Prostě jak si jen vzpomenu, jak víra v Boha dává naději a zaplašuje strach v srdcích sebevražedných atentátníků, mno ... ()

real

Som sa vratil k tomuto filmu po dlhšej době a stále je zaujmavy skutočne vynikajuca atmosféra skvele ()

Elanornegra

Film si ma hned od pociatku ziskal atmosferou, jemne tajomnou a mysterioznou, skoda ze pribeh poznam velmi dobre, ale i tak mi sem tam ma "striaslo". Perfektna hlavna dvojica hercov, obidvaja su fakt skveli, na moj vkus az prilis vela symboliky, aj ten zaver bol taky slabsi s tym mimozenstanom sa prilis jednoducho vysporiadali, ale inac emocne pomerne silny film. 90% ()

Danny71

Zacatek vypadal slibne, dej byl napinavy a resily se tam realne zahady. Ovsem konec uz byl trapny, kdy se do domu dostali mimozemstani...konec se tvurcum opravdu moc nepovedl. ()

Jondik

Záhadné znaky, které nemůže žádný pozemský tvor stihnout vytvořit za jedinou noc, tábory lidí smířených s nadpřirozenou sílou a lidí, kteří tvrdí, že jde o podvod. Zkrátka, jaký lepší úvod si přát? Z jednoho kruhu v obilí jsou stovky, problém se stává globálním. Mimozemšťané se blíží k domu námi sledované rodiny. Napětí sílí. Jedna z posledních scén, kde dochází k boji s mimozemšťanem, mně osobně odkrývá jedno zajímavé poselství – v životě nic není náhoda. A ač se mi ke konci nelíbilo ztvárnění mimozemšťanů (mohli sledovat jen rodinu a mimozemšťany nezabírat), na pět hvězd to stačilo. ()

Critical odpad!

Tenhle kousek je o jedné rodince retardků...no...nebo se aspoň tak tváří a chovají. Když jsem viděl 3 z nich sedět na gauči s alobalem na hlavě, tak jsem se málem smíchy poch..l :-D Napínavý to bylo asi tak, jak když čekáte u doktora než přijdete na řadu a víte, že je před váma ještě 10 lidí. ()

martan1

Skvělý film po většině stránek, především ale výborně budovaná "lekací" atmosféra, která člověka dokáže po celou dobu udržet v napětí, co přijde dále. Jedinou slabší stránkou tohoto filmu je pak finále, které se na první pohled zdá tak hloupé, až člověk nemůže uvěřit, že by autor byl schopen do té doby tak skvělý film zakončit takovým hloupým způsobem, proto asi nechá v každém trošku přemýšlejícím divákovi řadu otázek. ()

SugarVenom

Tenhle kousek miluju, viděla jsem ho čtyřikrát a určitě si ho pustím znova. Ta hudba, to napětí, ten zrychlenej tep! Má to hlavu a patu! Akorát na konci si mohl Shyamalan odpustit "pointing out the obvious"...ale...myslím, že spoustě lidí by bez toho asi nedošlo, proč ta malá nechává povalovat všude ty sklenice, proč ten kluk má astma a "Merrill, swing away!" ()

killberrybil

Atmosféra skvělá, napětí stupňované v pořádku, Gibson hrál kvalitně, jakožto i ostatní herci, ale ten konec to trochu zkazil. Příliš kýčovité, přehnaně moc silnej vliv náboženství a zkrátka zvláštní konec bez větší pointy. ()

phoenix9

Vysoká kvalita režiséra Shyamalan-a týmto filmom skončila , lebo čo nasledovalo potom je už len slabšie . 5 * nedostal z dovodu , že ma to tak nedostalo ani nechytilo za srdce, ale stále ide o veĺmi kvalitný film s obĺúbencom Gibsonom. 76 % ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)