Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

AshMorgan

*Ještě pořád tam jsou, čekají tam...* Taky tak milujete ten pocit když máte při filmu husí kůži? Tak je pro vás tento film nejlepší volba. Skvělý scénář a režie, klobouk dolů. A herci? Mel, i ten malý Rory Culkin mě pořádně dostává...takový talent se jen tak nevidí. Člověk by řekl, že se vedle Gibsona ztratí, ale dokázal mi pravý opak, hraje skvěle. Jsem z toho filmu nadšený, v tuhle chvíli k tomu nebudu nic sáhodlouhého psát, jen dám five stars a možná napíšu trochu víc, až to trochu vstřebám... ()

golemek

Tomu rikam hutna atmosfera. Ale k dokonalosti tomu neco malo chybelo. Ale opravdu jen malo. Musim vyzdvihnout hudbu, ktera byla naprosto uzasna, pri ktere mi behal mraz po zadech. ()

Craylo odpad!

Mimozemšťané mají rádi férový boj muž proti muži. To se jim vymstí, protože správný vlastenecký američan si na ně vezme baseballovou pálku. Čím taky jiným by se totiž dali zabít, než nejoblíbenějším americkým sportem? Avšak hlavní metla mimozemšťanů teprve přijde! Až pozdě si totiž emzáci všimnli, že více jak 70 procent povrchu Zemského je tvořeno pro ně jedovatou vodou! ()

herrofox

Nebýt toho finále,mohl to být jeden z nejlepších filmů,dvojice Gibson Phoenix to zahrála mistrovsky.Po celou dobu jsem ani nedutal,je to opravdu dobře natočené(hlavně scéna ve sklepě,kde Rory Culkin dostane astmatický záchvat. Dalšími pozitivy je hudba Jamese Newtona Howarda i emzáci kteří jsou děsivý,ale největší strach spíše jde z těch zvuků a taky z vlastní představivosti(Strach z něčeho co není skoro vidět,poněvadž emzáci mění barvu přesně podle prostředí) Finální scéna je odfláknutá,škoda jinak by to bylo čistých 5 ()

pekkanik

Je to také rozhárané. Pár výborných momentov a spústa priemeru. Pokusy ísť do hĺbky končia na povrchu, snaha o atmosféru tu je, ale prakticky stále je to nedotiahnuté. Pritom, ten potenciál tu je, chcelo ho len lepšie využiť. Takže zmiešané pocity. ()

Booman

A kdo věří, má za tři. Amen. Planeta Země je opět pod útokem mimozemšťanů s inteligencí mrkvového džusu, kteří sice dokážou cestovat napříč vesmírem na jinou planetu, kterou by rádi vyplenili, ovšem klika u dveří je pro ně nepřekonatelná překážka. Shodou okolností je pro ně látka nejhojneji zastoupená na Zemi smrtelná, ale nevadí třeba nezačne pršet, až nás tu budou likvidovat. Atmosféra pěkně budovaná a prásk, absolutně bezprizorní flashback, který situaci uklidní, aby slintajicí stařečkové v domově důchodců nedostali mrtvici. Mel Gibson je snad jedinej herec, kterej dokáže tak procítit lobotomickej výraz v obličeji že jsem mu to fakt věřil, jen slina v koutku mu chyběla a Culkin se celej film tváří nepřítomně, jak kdyby myslel na svýho bratra, kterýho zase zapoměli na Vánoce doma. Jediné co snad Shyamalanovi pochválit je slušivej vizuál, a to že se mu dařilo vytvářet hutnou atmosféru než si pokaždý šlápnul na tkaničku od bot a padl na hubu. Konec vážně otřesnej. Abych to jenom nehanil, vskutku tam byli mrazivý okamžiky a ufouni byli dokonalí po vizuální stránce, ale to je asi tak všechno, co se tomu dá přidat k dobru. Edit: I přes všechno výše zmíněný mě to docela bavilo, prostě tomu jen nemůžu dát s čistym srdcem víc bodů, protože to byla děsná blbost :D ()

SacRoS

Výborný film. Bohužel na dlouhou dobu poslední výborný film od Shyamalana. Snad to s After Earth nezvorá a podaří se mu dosáhnout nejméně stejných kvalit, jako u tohoto filmu. Předpoklady (Willa Smithe) pro to má... ()

JaninaM

Celým životem nás provázejí různá znamení a našim úkolem je , je vnímat a všímat si jich !!!! Skvělý film, kde vám po celou dobu hezky brnkají na nervy a psychiku a nejde skoro nic vidět. Úžasné mystérium!!! ()

hito

Najväčšie a najdlhšie napätie som zažil pri tomto filme. Začal som film pozerať bez toho aby som si o ňom niečo zisťoval a vyplatilo sa. ()

U_nique

Priznám sa, že sci-fi s tematikou mimozemšťanov veľmi nemusím, no tento film ma úplne pohltil. Ukážkovy thriller s mrazivou atmosférou. Vynikajúco natočené, páčila sa mi práca s kamerou a počas sledovania filmu som napäto sledovala každučký pohyb a pozorne vnímala každý jeden zvuk a šum. Excelentné spracovanie podoby mimozemšťanov a hlavne náznakov nebezpečenstva, pri niektorých scénach som mala doslova husiu kožu. Navyše Mel Gibson je jeden z mojich najobľúbenejších hercov a v tomto filme podal skvelý výkon. ()

P/\/EL

Ufon, jo, tak tim se to všecko pos...alo, zlý ufon, jak ze starých ilustrací a starých scifi béček, pálka, voda, sakra, neni v tom něco xenofóbního :), né, ten zbytek celkem fajn, ale vyústění po všech stránkách laciné: ufon, pálka, astma.....dřív jsem měl z filmu lepší pocit, scéna s televizí a oslavou mi přišla skvělá, zase až na ufona, ale cením si komornějších věcí více, izolovanost, jeden dům, je to samozřejmě těžká inspirace starejma dobrejma věcma, herci velmi dobří, všecko fajn, ale když se nad tim zamyslíme, ufoni tu zanechávaj znamení v polích, bezva, dokumenty o těhle věcech - to je někdy dost velký peklo a ti áhadologové si myslí, že se stanou vědci za tejden a....ale to neva, najednou tu máme zlé ufony, jsou nahatí, humanoidní, vypadaj spíš jak nějací pravěcí předci člověka, konstitucí, ale jinak mi to nesedělo, stačilo by míň, no, nevím, co na to astrobiologie :), ale ufon, kterýho pálí voda :), sakra a co vlhkost ve vzduchu, tohle bylo zbytečné a ještě tak připitomněle natočené, pohled ufona stejný jako člověka...hm, ale tak jasně, ale nevim....je to samozřejmě starej dobrej Shyamalan, kterej ty béčkový témata posunul o laťku vejš, dobrý blockbustery.....ale raději 6. smysl a Vesnici....Jack_F. odpad! to napsal, ach, tak jasné, ale lidem se zatemnila mysl, v tom je Shyamalan teda mistr, jasně, že jsem o tom tak úplně nepřemejšlel kdysi, ikdyž závěrečnym bojem jsem byl zklamanej........dobře, nedává to celkově moc smysl, mělo to zůstat záhadnější, mělo to zůstat u kruhů a u televize....tak bral bych zamtenou ufo invazi, dobře, ufoni maj divný náboženství a kulturu a musej nám sem s..át svý znamení, pak přistanou, sice dokážou postavit lodě, kt. lze cestovat mezi světy (nejspíš skvělá organizace společnosti), ale pak samotná invaze je zmatek......tak je jasné, že filmařům jde o efekt, film musí zobrazit to, v co doufaj všichni záhadologové, ikdyž bych řek, ež asi převažuje ten pozitivní pohled.......no, to já neřešim, ufoni mě fakt moc neberou a nic mě zatim nepřesvědčilo, žádný světýlkatý video, co třeba Válka světů, klasika literatury, ale třeba ta Spielbergova verze, to je přece paráda.........no a ufo invazí, těch jsem viděl...dobrej mi přišel jeden dost hnusej film, kde měly ty ufony takový masky...je to dost staré.....ale sakra děsivé..a znepokojivé..musim si vzpomenout ()

Azuriitko

Film o mimozemšťanoch, pričom ich ukážu len minimálne a aj tak film drží človeka celý čas v napätí. Veľmi dobrý príbeh a niekoľko fakt dobrých vtipných scén a skvelá atmosféra plná strachu z neviditeľného nepriateľa. ()

Louskacek90

Opravdu originální námět, velice pěkně zfilmovaný. Jeden z mála sci-fi filmů s myšlenkou. Když vám někdo řekne o nějakém filmu, že je "o mimozemšťanech", nemusí mít vždycky pravdu. Konkrétně v tomto případě by byl takový popis úplně mimo. Je to film o člověku a jeho ne/víře. A Melu Gibsonovi sedí role jak ušitá. ()

Lukoh

Napínavé od začiatku do konca, aj keď sa nejedná o akčný film. Skvele zvládnutá atmosféra a vynikajúce herecké výkony aj detských hercov katapultujú film medzi elitu. Mimochodom jedná sa o jediný film, cez ktorý mi aj po opakovanom vzhliadnutí nabiehajú zimomriavky! Naozaj skvelé dielo. ()

noggy

I přes hollywoodské prvky dobrý film. Zajímavý námět, no trochu moc poselství a Mela Gibsona, ale nepřebili příběh a atmosféru. ()

mcac88

Tak už vím, co parodovalo Scary movie 3 :) Gibsona nemusím ale v tomhle filmu jsem ho překousnul. Je to skvěle udělané a jako sci-fi fanda jsem si to užil. Ze začátku to napětí co se stane na konci bylo super. Nakonec tedy happyend ale moc se mi to líbilo ()

romulus777

Akčný hrdina Mel G.tentoraz v zranitelnejšej polohe.Malá farma kdesi na americkom vidieku a nezameniteľná zvieravá atmosféra podmienená príchodom "malých zelených",aj keď sa mi tá vesmírna "stvúra"až taká malá nezdala :-).Divák veľmi ľahko podľahne volaniu očakávaného dobrodružstva a prvky hororu vhodne sklbené so Sci-fi robia z tohto filmu suuuper jazdu.Ako vravia filmoví kritici spoza mláky :"Two Tumbs Up" (Dva palce Hore -tzn.známka kvality). Pre mňa osobne sa tento film bude už navždy spájať so skutočnosťou,že po jeho skončení mi mama oznámila veľlmi nepríjemnú správu,že môj skvelý dedko po krátkej chorobe zomrel :-((( ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)