Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Meteora17

Viděla jsem to asi, když mi bylo 12. A bylo to taky naposled. Nevydržím u něho ani 10 sekund, protože mám z něho hrůzu. Takže asi takhle správný horor má vypadat. ()

Sadova302b50

Hodnocení dávám především za výbornou hudbu a také skvělé herecké výkony (obzvláště u dětí), také za to, že se režisér nebál vložit do mrazivé atmosféry trochu toho odlehčení a samozřejmě za skutečnost, že Shyamalan dokáže i z drobtů vyrobit zatraceně strašidelnou věc. Na druhou stranu, kvůli poměrně slabému scénáři a pointě musím s hodnocením dolů. Takto z toho vylezl dobrý horor, který se bohužel pokouší o filozofický náhled, což mu moc nejde. 82% ()

DobraVila

Konečne nejaký Shyamalanov film ktorý dokáže oceniť aj komerčné publikum, aj keď zrejme len kvôli skutočne skvelej hororovej atmosfére a hereckému obsadeniu, ktoré si lepšie snáď ani nedokážem predstaviť. Celkovo bývajú filmy tohto génia odmietané verejnosťou, preto ma tak vysoké hodnotenie skutočne prekvapuje ale zároveň teší. Na film sa však netreba pozerať len ako na horor o konci sveta ale vnímať aj to nádherné posolstvo, ktoré Shyamalan zakomponuje do každého svojho filmu. Celkovo je to ale pastva pre oči a celých 106 minút ubehne neskutočne rýchlo, ako keď jedným dychom prečítate skvelú knihu. Pre horor trochu nezvyčajné striedanie scén. Obyčajná scéna ktorá vyznieva smiešne ale zahraná je úplne seriózne a za ňou, bum!, scéna s neuveriteľnou myšlienkou, ktorá vás úplne odrovná a donúti premýšľať o zmysle života. Úžasné, úžasné, úžasné. Milujem tohto indického génia, ktorý vidí svet inak ako my. Tlieskam! ()

LiSaiFun

Je zajímavé, jak tyhle filmy prezentují mimozemšťany jako tak trochu ptačí mozečky vzhledem k nám LIDEM, což jim ovšem nijak nebrání v řešení otázky mezihvězdných letů, která se nás lidí ještě dlouho týkat nebude... A s tou vodou, no, nevím... ()

bombit

Filmy pana Shyamalana připomínají napínavou a zábavnou jízdu slepou ulicí. Když se dojede na konec, nezbývá, než alieny polejt vodou. ()

MiselB

Film, kde hudba plní skvěle svoji funkci. Naprosto přesvědčivě po vás jde a děsí vás až do samotného konce. ()

Shady24

Ach jo, a to mám přitom toto téma tak rád...Před shlédnutím jsem pročetl komentáře a dočetl jsem se, že někteří by tento film zařadili do kategorie hororu, což mě trochu zneklidnilo, poněvadž horory opravdu nemusím. Bohužel jde jenom o další "lekací film", což potvrzuje moji teorii o tom, že když selhává scénář, prostě diváka vylekají rychlým střihem/výkřikem atd. Celkově byl film o ničem. Pozor, *spoiler*: Abych to shrnul: mimozemské bytosti naplánovaly útok na pozemšťany, přiletěly ve svých vesmírných korábech, ale, no, tak nějak si neumí poradit s dveřmi :D Panebože. Scary Movie 3 http://www.csfd.cz/film/45811-scary-movie-3/komentare/ jsem viděl již kdysi dávno, takže jsem konečně pochopil některé narážky, při kterých jsem se dobře zasmál. Co se týče Znamení, ono je asi těžké se bát nebo být alespoň pohlcen filmem s tímto námětem, když jsem jako jeden z prvních filmů této kategorie viděl film http://www.csfd.cz/film/17445-ti-druzi/ . ()

louislumiere

Při nedávném Shyamalaratonu se objevily tyto myšlenky:a) rád bych,aby M. Night Shyamalan začal psát knihy. b)Kdyby Stephen King psal vlastní scénáře a točil pod režisérskou taktovkou podle nich své filmy, byl původem z Indie, jmenoval by se M. Night Shyamalan. Mistr béčkových thrillerů a mystérií ve Znamení odvedl svůj lepší standard. Takže příjemná rodinná trojhvězda a půl. ()

Dunpeal

Znamení je poměrně ubohý film. Je v něm spousta konverzací, které nemají žádný smysl a nevim proč nebyly vystřihnuty. Většina scén navíc působí uměle a občas až komicky i když to nebyl záměr. Závěrečné poučení o tom, že vše dobré a hezké co se v životě stane neni náhoda, ale může za to bůh. Navíc spojené s tím jak Mel Gibson, díky tomu co zažil, opět překonvertoval na faráře, mě psychicky úplně dorazilo. Ještě musím dodat, že výraz Roryho Culkina mě přijde nepřirozený, divný a prostě mě nutí se dívat někam jinam. Jednu hvězdičku dávám jen za Mela Gibsona. ()

bigstorm

Takže ..ehm.... Konečne jedna z mojich srdcoviek!!! Trochu psychologický trochu sci-fi trochu horor ale dokopy jeden geniálny film ! Ta atmosfeeeera ... osamotený farmársky dom s rodinkou v kukuričnom poli . Konečne žiadny duchovia ale veľký zelený mužíci :D Shyamalan si potrpel na detailoch a to je veľmi dobre, šuchotanie v kukurici , tancovanie zvonkohier vo vetre alebo obrázok podobného domu v plameňoch zobrazeného v knihe, to všetko zobrazuje akoby predzvesť niečoho špatného , divákovi to dodá na neistote, o zbytok sa postarajú herci . Mel Gibson pobehuje a hádže vystrašené a kamenné držky , milujem ho ! Je to jeden z mála hercov čo dokáže hrať očami a mimikou, je to Pán herec !!! Len dve veci mi tu pripadajú trocha trápne , ale v tom návale to nebudete ani riešiť, až teraz keď vám to napíšem :D Voda ... prečo voda ? Každý človek čo dokončil aspoň základnú školu , by mal vedieť že voda je základ života , že z vody život vzniká, že k životu ju nevyhnutne potrebuješ atd.. Jelikož ale nedovidím do vesmíru ,tak ani nemôžem povedať na akej bázy ešte vzniká život okrem vody! Takže mlčím !!! Ďalšia vec, a to už je fakt smiešne , myslím že to bolo spomenuté aj v Scary movie 3 . Vedia medzihviezdne lety, ale majú problém s dverami hehe ! Nevadííí ja som sa bavil a dávam 100 percent ! Na koniec do seba všetko krásne zapadne . O hudbe nebudem ani hovoriť , tá sadla ako prdel na misu, Bravo!!! ()

burg

Aháá, tak lidstvo už zase zachránila voda? Kdy už jsem to jen... Kua fix doprdele - pokud už tu jsou a několik desítek let nás studujou jen proto, aby během jedný noci převzali vládu nad celou planetou, tak co sakra ta voda?? Nevšimli si jí za celou tu dobu nebo co? A co dělali, když začalo pršet, sněžit a podobně??? Zkrátka a dobře: Šestý smysl mi přijde jako jediný Shyamalanův koukatelný film. A co víc - teď už si tak představuju, že ten film napsal a natočil úplně někdo jinej. Jak je statisticky možný, aby člověk natočil jeden z nejlepších thrillerů v historii, když všechno ostatní od něj je takovej brak?? ()

andydufrsn

Solidní ufounská podívaná, ale bohužel jsem došel k závěru že mimozemštané musí být naprostí debilové, ono letět, buhví kolik, světelných let kolonizovat nebo prostě jen vybrakovat jinou planetu, jejíž povrch je převážně z vody a kde každou chvíli prší a přitom mít kůži, na ketrou voda učinkuje jako kyselina to je debilita! Možná to s tou vodou bylo inspirováno slavnými Lebkouny, ale Ti u nás ztroskotali a navíc je rozežírala jen mořská voda! ()

evita_

Opäť fantastický počin pána režiséra. Až mám pocit, že on nevie natočiť zlý film (ak áno, dúfam, že ho nikdy vidieť nebudem...) keďže zatiaľ všetky videné sú naozaj skvost. Obsadenie u mňa jednoznačne boduje, Joaquin mi je ako herec nesmierne sympatický a rola mu neskutočne sadla. Na konci som asi čakala trošku iné rozuzlenie, keďže som naň z iných Shyamalanových filmov zvyknutá. To, že to boli skutočne mimozemšťania ma naozaj prekvapilo a trocha ubralo z očakávanej tajomnosti...Ale kontaminovaná voda bola jednoznačne top :) ()

Xenthia

U tohohle filmu je nutno vypnout mozek, protoze jakmile se nad dejem moc zamyslite, rozpadne se jak domecek z karet. Proc si pokrocila mimozemska rasa vybrala k osidleni planetu, kterou tvori prevazne voda, kdyz je pro ne smrtelne nebezpecna? Proc neumi otevrit drevene dvere a okenice? Pochybny dej nepocitaje, film ma solidni herecke vykony, paradni hutnou atmosferu a nekolik slusnych lekacek. Za shlednuti rozhodne stoji. ()

pornohavo

Tento film má osobitú mrazivú atmosféru. Až mám z toho zimomriavky, ale celkové spracovanie aj keď nie je 100% dokonalé, je vynikajúce. Je to aj vďaka hudbe a dobrým hereckým výkonom. Po dlhšom čase som film videl opäť a stále skvele funguje. 85% ()

Tomas129

Velmi pěkně natočeno! První polovina perfektní. Vše se odhaluje po malých kouscích a je to velmi napínavé. Žasnu také nad tím, co Shyamalan dokázal vytvořit za pomocí tak malého množství efektů. Co mi však hodně vadilo, byla propagace víry jak v křesťanství, tak i v osud a zázraky. Všímám si toho u amerických filmů často a vadí mi to. Ať si autor věří čemu chce, ale nejsem moc nadšený, když nám to vnucuje. Co mi pak hodně vadilo, tak byla absolutní iracionalita "nezvaných" hostů. Takto by to nikdy nebylo. Jevili se jako banda pomatených bláznů, kterým asi hráblo z toho, když se nadechli toho našeho krásného vzduchu. Žádné obleky nic hm? Pro ně samotné nepřípustné biologické riziko, nulová ochrana vůči napadení atd. atd. A jejich úmysl ještě podivnější. To mě hodně zklamalo a ten konec to jen umocnil. Sice tam šlo o spoustu jiných věcí, ale já si na toto prostě potrpím a nezkousnu to. Jelikož se děj opíral hlavně o ty "nezvané hosty", kteří však sami o sobě neměli ani hlavu a ani patu, tak to film degraduje na mé hodnocení 3 hvězd. Nicméně rozhodně stojí za shlédnutí :) ()

SHERLOCK5443

no ja vám neviem...nebolo to vôbec zle...dosť sa mi to páčilo ale...celé mi to prišlo také trochu rýchle...urýchlené...hudba na 1* tho, tiež sa mi páčila atmosféra aj celkový look filmu...bola chyba prv vidieť Scary Movie 3 no po čase myšlienky na to prešli a mohol som si užiť film ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)