Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Mermaidee odpad!

Já jsem asi koukala na něco jinýho, jinak si komentáře tady nedovedu vysvětlit. Prázdné dialogy - rádoby intelektuální kecy kolem historické důležitosti komiksu bych klidně i přešla, film si to asi žádal. Ale ten zbytek? "Pamatuješ si, kdy jsem byl nemocný?" Hm.. Hm.. Hmmmm.... Já nevím, asi jsme moc unavení." Často jsem si říkala, jestli to nemá být spíš komedie, Ale prý ne. Prý je to thriller. No, takže zvláštní efekty na úrovni studentského filmu, (vysvětluju si to tím, že si asi hlavní hvězdy nejspíš řekly moc a nezbyly peníze) Neumětelství tohoto druhu pak gradovalo u finální "akční" scény, kde hlavní hrdina zneškodňuje padoucha, to byl Vřískot jak vyšitý. V té chvíli jsem se tedy opravdu smála. Vážně. Zvednu hodnocení, pokud k tomu filmu připíšete "parodie". ()

LEFTFLANK

Do detailu skvelá práca. Príbeh prerozprávaný ako z knihy filmu. Nič nie je naviac, a o nič veľkolepé som neprišiel pretože to nie je ani potrebné. Film, ktorý nepotrebuje žiadne mrkanie očkom po iných odkazoch/úkazoch/údesoch z iných reálií. Funguje naprosto super. To mi ešte viac zvýrazňuje neschopnosť Glass uchopiť svojbytnosť. Na rozdiel od Glass, Unbreakable spolu so Split čoby trilógia fungujú obidve dielka hlavne samostatne. Glass si bez nich ani neškrtne. Zaujímavé je, že keď si raz za čas pustím niečo také efektné a poetické s riadnou dávkou guráže vytvoriť unikát príde na mňa pocit, že súčasná tvorba trpí riadnou krízou, minimálne tá holywoodska. ()

entokr odpad!

Nuda, nuda a nuda až k zdechnutí. Nedovedu si vysvětlit vysoké hodnocení, ale asi oblíbenost rejži nebo herců mnohé přiměla házet hvězdama jako zběsilí ninjové, nicméně s objektivním hodnocením si to absolutně nezadá. Musela jsem co pět minut kontrolovat čas, zdálo se mi to snad jako věčnost, mrcasení se na jednom místě. Jak sledovat rybu, co sebou mrská na souši a ne a ne zdechnout. Po 45 minutách už jsem měla pramalou naději, že nastane nějaký zvrat a v tom filmu se něco konečně stane. Místo toho jen dlouhé pohledy, čumím z okna, čumím do zdi, čumím na to a na to a bezeslovná nuda. Prkené herecké výkony Brusiče Vilíka mne taky zklamaly, ale u něj je to již z Šestého smyslu poněkud očekávané neuspokojení. Celý film se nestalo prakticky nic, jen vzrušený komiksy posedlý černoch občas mluvil tak zapáleně, že jsem si říkala: hele v tom filmu ještě někdo žije. I film o zombíkách je mnohdy živější, tady ti herci a všechno bylo strašně ubohé, unylé, mrtvé. Rádoby šokující rozuzlení na konci, dramatické zjištění už mne nijak netankovalo. Já opravdu nechápu ten humbuk kolem, ale sebevíc bych se zapřela, mně to nepřijde ani na tu jednu hvězdičku. To už ve mě větší emoce vzbudí úvodní znělka Ordinace v růžové zahradě, kdy se zoufale začnu sápat po ovladači, abych to vypnula dřív než mi z počátečních dialogů praskne cévka. ()

mfanta

70% - Mám rád filmy s momentem překvapení. Zejména ty, které si dokáží moment překvapení zachovat až do poslední chvíle. U Shyamalana je jednoznačně nejlepším filmem z této kategorie Šestý smysl. I Vyvolený se snaží, ale překvapení zde není tolik šokující. Přesto je to zajímavá podívaná. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když teď víme, kdo jsi... vím, kdo jsem já. Nejsem omyl. Všechno to má logiku. Víš, jak v komiksu poznáš, kdo bude největší padouch? Je to pravý opak hrdiny. A většinu času jsou přátelé, jako my dva. Mělo mě to napadnout už dávno. Víš proč, Davide? Kvůli těm dětem. Říkali mi pan Skleněný." Samuel L. Jackson přesvědčuje Bruce Willise, že je superhrdina. Ten pak přemýšlí, kdy byl naposled nemocen + zkoumá, co jeho tělo zvládne. Nic víc, nic míň tady není... Je to tedy film o superhrdinech s výjimečnými schopnostmi, žijícími skrytě mezi námi, který stojí na dialozích. 60%. ()

MAsakRA

Takový ten film, kdy člověk po shlédnutí vlastně pořádně neví, o čem to bylo, ale ví, že to bylo dobré. To rozuzlení mi trochu připomnělo film Donnie Darko. ()

r3musko

Aj superhrdinaký film sa dá natočiť komorne. Viaceré scény boli zaujímavo natočené (vo vlaku, posilovanie, záverečná bitka) a kompozične sa s tým vyhrali. Minimálne za kameru si zaslúži oskara. ()

Milsa

Najprv som mal pocit, že to dlho začína, ale až na konci som pochopil prečo. Taký koniec som veru nečakal. Ale aj tak nakoniec hodnotím iba za 4. Predsa len ten pomalý rozbeh tomu hodnoteniu ubral. ()

alesandro2

Poloha mysteriózního filmu balancujícího na hraně komiksu, zobrazovaného velmi realisticky, je pro mne naprosto úchvatná. A to i přesto, že už nejsem dítě a dnešní marvelovské komiksové filmy bytostně nesnáším. Zde mě ale autor dokázal vynikající formou u filmu udržet. A žeru mu to od první do poslední minuty. Skvěle pomalé tempo příběhu, fantastický duel Willise s Jacksonem, a ta super atmosféra. Je paradoxní, že další dva filmy z této "trilogie" už nemůžu klasicky vystát. Nejspíš bude pro mne tento film ta výjimka potvrzující moje pravidlo. ()

Sejkorka

Není to zas tak úplně scifi. David a Eliáš jsou ukazateli dobra a zla a jejich propojení v tomto světě. Trochu k zamyšlení, proč jeden vědomě páchá zlo a druhý si ani neuvědomuje, že dělá vše pro dobro. Potěšila mne Robin Wright, hlavně proto, že kromě Forresta Gumpa jsem jí zas ve mnoha rolích neviděl (Vzkaz v lahvi, Princezna nevěsta ...) Z filmů (M. Night Shyamalana - ve filmu se mihne jako podezřelý, že má v kapse drogy) se mi zatím nejvíc líbí Znamení ... ()

dranesy

Téma dobrý, Vyprávění excelentní. Závěr pro mne překvapující. Jen mě mrzí, dlouhé pasáže. Umělecké záběry ,kdy jednou koukáme na děj skrz odraz televizní obrazovky nebo skrz záclony, které dost zaclání ve výhledu. Tyhle nejspíš umělecké záběry, mne ve filmu rušili. ()

Akatinka

Režisérův smysl pro vyšší princip a překvapení diváka mě v tomto filmu zklamal. Komiksy mám ráda, nicméně v tomto případě jsem zklamaná. Šestý smysl, Vesnice, Znamení nebo Rozpolcený dostanou v závěru filmu grády. Zde byl konec jen dovětek. Námět mi přišel jako dobrý základ, ale spíš pro děj nadazený na Boha než na komiksy. Za mě spíše zklamání, ale není to z těch filmů, u kterých lituji, že jsem je viděla. ()

Nag0

Aj napriek originalite, pôjdem na 3 hviezdy. Slimačí rozjazd s hlavným predstaviteľom, ktorý nemá toho až tak veľa čo ponúknuť, a tento pocit pretrváva aj po záverečných titulkoch. Niekde sa nájdu svetlé momenty v podobe objavovania svojich schopností a limitov s veľmi dobrým doprovodom vedľajších postáv, no ku koncu, čo potvrdzuje aj zaverečné prchké rozuzlenie, to zaostáva za načrtnutými očakávaniami. ()

jirikzaboj

Nejcivilnější (ne)komiksový film, který ctí veškerá pravidla obrázkové knihy a dokáže si je na plátně rozpitvat do nejmenších detailů. Proto si troufám hodnotit jej možná jako nejlepší “komiksový” film. Je v tom spousta ponaučení a postrčení k tomu, že každá strana má dvě mince a pokud si někdo není jistý a potřebuje odpovědi, tak pro to udělá naprosto vše. Finále je opravdu mrazivé a ukázkově vysvětluje stěžejní postavy a jejich běžné motivy. Tahle formule v té době nebyla zavedená a Shyamalan vytvořil něco tak unikátního, že to už nikdy nebude zopakovatelné. Jen škoda, že se na tenhle masterpiece v nejvyšších žebříčcích často zapomíná. ()

sophianne

Nejsem nijak zažraná do komiksů, možná to je ten problém. Ale celý film je prošpikovaný symbolismem, který působí až trapně a také hláškami, co mají mít nějaký charakter poselství, ale šustilo to příšerně papírem. Pořád přemýšlím, jak ten film může být tak oblíbený, tady i celosvětově a jediné, co mi vychází, že je to opravdu skvěle obsazený film. Pro mne ale bylo utrpením dokoukat až do konce. ()

ExtremLight

Tak jsem to konečně viděl. Velmi šikovný film. Zpočátku se tváří poměrně nudně, ale po půl hodince je zcela jasné, že to bude o dost zajímavější. Jako thriller to nebylo asi nejsilnější, ale jako drama s psychologickými prvky, pojednávající o osudu a předurčení, velmi dobré. Takový více realisticky a lidsky podaný příběh Superhrdiny. Bruce Willis to zahrál šikovně, a ostatní herci též. Hudba dokonalá. Nejlepší je snad scénka z nádraží a nebo ta pointa. Líbil se mi tam velmi ten Shyamalanův styl vyprávění, čili přítomnost postupně proplétaná vzpomínkami z minulosti. Tento styl pak M. N. Shy užil i ve filmech Znamení, Po zániku Země, Rozpolcený a Někdo klepe na dveře. Tady to bylo perfektní, a zběsilé útřžkovité záběry představ to stejné. 5/5 čili 9/10. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda