Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paní Kateřina je na své zákazníky laskavá a prodává na dluh, takže její ochod s rybami se věčně topí v dluzích. Potěší ji zvěst o bohatém dědictví, které by mělo dorazit z Ameriky, ale potíží jí kvůli tomu ještě přibude, dokonce ji zadrží policie a obviní z podvodu... (oficiální text distributora)

Videa (1)

TV spot

Recenze (20)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Rozmýšlel jsem, zda dvě nebo tři hvězdičky. Ve chvílích, kdy paní Kateřina poroučí ve vazbě, by měl člověk chuť filmu přidat, ale tato pasáž paní Nedošinské je ve filmu ojedinělá. Baarová je výjimečně slabá a o Vladimíru Borském se to dá říci obecně. Vůbec ten milenecký trojlístek byl napsán velmi naivně, neuměle, pravděpodobně horkou jehlou, není vůbec propracován. Šlemrová tentokrát nepravou dědičku přehrává, snad tenkrát se tomu lidé smáli... Pak ta zbytečná cesta na hory, asi byli herci v době natáčení někde na horách a scény z Krkonoš se hodily (vlastně tedy nehodily)... Bratránek z Ameriky mluví česky vlastně velmi slušně a jeho jazykové přesmyčky také působí dost násilně a nepravděpodobně... Scéně ze zakládající schůze a.s. jsem nerozuměl, protože se v těchto věcech nevyznám. A tečka. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

V uplynulých deseti letech jsem viděl plno filmů pro pamětníky s Nedošinskou v hlavní roli, ale tento jsem až donedávna neznal. Včera jsem ho náhodou shlédl na CS Filmu a musím říct, že jsem se u toho docela dobře bavil. Pravda je, že kostra příběhu a zápletka jsou velmi triviální, ovšem hlášky prostořeké Kateřiny Udatné ve skvělém podání Antonie Nedošinské ve mně často vyvolávaly záchvaty smíchu. Scény, v nichž se Nedošinská nevyskytovala byly nudné a nezáživné, stejně tak zbytečné hudební a zpívané pasáže, naštěstí takových nebylo ve filmu mnoho. Ať už při čtení dopisu a vzájemném představování nebo scény z cely a u ředitele věznice, to byla jedna velká sprška humoru, co věta, to perla. "Copak střídám ctitele jako šnuptychle?" "Na našem vzájemném poměru? Fuj, nestyda!" "Připraví člověka o těžce zasloužený bankrot, nastrká mu miliony a pak si mírnix týrnix zmizí!" "Dávat peníze opatrovat soudu? Ani nápad, já je mám lepší uschovaný, než u soudu, kde mi nenesou úrok!" Jediná zadržená, která si vynutila vězeňský mundur a dokonce uhlí na topení!:) Ale nejlepší byl Sambulka bez bulky.:-) Kdyby nebylo těch zpívaných pasáží, dal bych 4 *, takhle je to lepší průměr. 65% ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Zažít krachy, nemít prachy. Výbornými gagy nabitá komedie o udatné Kateřině, která se s životem pere jako lvice, stojí a padá s titulní představitelkou, nedostižnou Antonií Nedošinskou. Velká česká herečka, jejíž jméno soudobá kritika vyslovovala s patrným despektem, rozžala další z mnoha ženských portrétů, laskavou a srdečnou majitelku neprosperujícího obchodu s rybami, na kterou se, jak jinak, usměje štěstí. Slavínský se v mnoha ohledech nezapře, ale i v těch naivních příbězích lze narazit na leccos zajímavého a neocenitelného – v tomto případě se o nesmrtelnost postarala Hana Podolská, která se prostřednictvím tohoto filmu propůjčila k (ne)nápadné reklamě svého salonu. ()

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Antonie Nedošínská v roli svérázné majitelky rybárny, která těsně před krachem získá velké bohatství, aby pak skončila ve vězení a musela se o ně přít. Vedle toho linie s milostným trojúhelníkem Borský, Baarová a Korbelář (který podává jako Čechoameričan zajímavý výkon, ale stejně je zcela zastíněn Nedošínskou, která hraje jako o život, pusa se jí téměř nezavře a je celou dobu vtipná). A nakonec bohužel pitomě hloupý příběh, který svou naivitou bije do očí, a kde jediná vynikající část je ta ve vězení. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

moje zaujímavosti: Otomar Korbelář vo svojich pamätiach uvádza, že úloha v tomto filme ho urobila hercom. Taktiež prezradil, že pre svoje dialógy zvolil neobvyklú intonáciu, spievanú češtinu, ktorú pochytil od študentov, krajanov v Amerike. (dyfur) Režisér Vladimír Slavínský dostal za uvedený film zlatú medailu Filmového kuriéra za najlepší a obchodne najúspešnejší český film v uplynulom ročnom období. Medaila sa udeľovala vždy k 28.10. (dyfur) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Palác bratrance Johna stojí v Praze na Malé Straně ve Valdštejnské ulici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a v Špindlerovom mlyne. (dyfur)
  • Otomar Korbelář vo svojich pamätiach uvádza, že úloha v tomto filme ho urobila hercom. Taktiež prezradil, že pre svoje dialógy zvolil neobvyklú intonáciu, spievanú češtinu, ktorú pochytil od študentov, krajanov v Amerike. (dyfur)

Reklama

Reklama