Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

easaque

taková průměrná bláznivá komedie poplatná své době, ale párkrát jsem se zasmál. Dnes už mi opravdu nestačí legrace založená na záměnách kufříků, nebo na scénkách s trochu poťouchlým a zapomětlivým profesorem. Prostě taková milá nostalgie s mladou Barbrou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Blofeld

I kdybyste Barbru Streisand nakrásně nesnášeli, tady ji budete milovat! No a protože já jí mám rád i normálně...;oD. Leopardí žena je jedna z mých nejoblíbenějších komedií a tahle volná variace na ní (+ pár přímých odkazů typu trhání nejrůznějších oděvů;oD) je skvělá. Postava Judy není tak excentrická jako Susan v Leopardí ženě, což způsobuje, že působí mnohem méně bezprostředně, ale hlavní schéma (seriózní vědec x "madcap" dívka) je snadno rozpoznatelné. A Ryan O'Neal je sice jen slabý odvar Caryho Granta, ale i tak je výborný;oD. ()

Tosim

Brilantní komedie s nabrosto vybroušenými slovními přestřelkami, neodolatelnou chemií mezi oběma hlavními představiteli (Streisand & O' Neal spolu měli hrát víckrát!), groteskní honičkou aut a v neposlední řadě s tím klasickým českým dabingem, jedním z nejlepších na světě, v dobách, kdy ještě opravdu byl. Skutečný divácký klenot, při kterém se budete vyloženě rozplývat blahem. -KAŽDÝ BUDE JEDNOU SVRAŠTĚLÝ A STRHANÝ. -UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN? ()

Mahalik

Je hloupé říct, že jsem smál, ale nevěděl jsem čemu? Do toho! Tak tedy: Jakub se smál, ale nevěděl čemu! Pravda, příběh byl stupidně jednuduchý na pochopení, ale protože těch ruksaků bylo tolik a detektivů snad víc než Agentů z Matrixu..... hlava se mi z toho, lidičky, tak zamotala, že jsem pomalu nevěděl, čí jsem. Jistojistě ale vím, že Barbra je génius a dabing v podání Viktora Preisse naopak výsledný dojem kazí (je totiž neuvěřitelně neposlouchatelný). ()

PogoJoe

Brilantní klasika - dveřové a kufříkové etudy v hotelu, honičky v ulicích San Francisca, uječená snoubenka, chemie mezi Judy aka Burnsy a Howardem aka Stevem, vtipné dialogy a vypointované hlášky x trošku zdlouhavá a zbytečná scéna v soudní síni, nicméně klady převažují. Film jsem viděl několikrát, když jsem byl malý s výborným českým dabingem. Když jsem si teď film, zhruba po 20 letech, pustil v originále, zjistil jsem, že stále neztratil své kouzlo, naopak: užil jsem si ho možná ještě víc. ()

• Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)
  • Píseň "You're The Tap" zazní ve filmu dvakrát: první verze pod úvodními titulky, kde ji zpívá pouze Barbra Streisand, ve druhé při závěrečných titulcích se k Barbře přidá i Ryan O'Neal. (Robbi)
  • Madeline Kahn v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh