Ištván87

Dřepkins! A rovnou na zadek. V osmdesátých létech bylo natočeno hned několik, do dneška občas reprízovaných filmů o "teenagerech", ale tenhle je rozhodně ze všech nej. Apolitický, bez šalamounských popisů toho, jaká ta mládež dělá příšerné chyby a jak jim ti dospělí, kteří koneckonců všemu rozumějí, musejí podat pomocnou ruku. Vydrž, Prťka, vdrž!!! ()

tron

„To jsme moc nepostoupili, že jo pane profesore?“ Príjemná zimná retro komédia o školskom zájazde na horskú chatu, plná očakávaných udalostí (lyže, mlieko), labužníckych dialógov a solídneho hereckého obsadenia (prevažne mladistvých rolí), v ktorej sa mnohí nostalgicky našli (vzťahy, alkohol, sex). ()

Djkoma

Klasická česká komedie o mladých, která se liší v tom, že nabrala až kultovní status díky svým hláškám a postavám, což do dnes nedokážu plně pochopit:). Podle mě nic nadprůměrného, pouze slušně odvedená práce. Asi jsem jeden z mála, kteří nebyli poskvrněni "krásou" Evičky Jeníčkové nebo již klasickým machrováním Honzy Antonína Duchoslava. I když je pravda, že se vždycky zasměji, když uvidím Michala Suchánka v těch velkých brýlích... ()

MM_Ramone

Niektorí moji rovesníci považujú českú komédiu "Sněženky a machři" za kultový film, pri ktorom sa vedia vždy s chuti zasmiať. Ja toto ich nadšenie teda rozhodne nezdieľam. Nikdy som sa pri tomto filme nedokázal pobaviť. Zdalo sa mi to prihlúple a i mierne trapné. Silené herecké výkony pubertálnych hercov ma iritovali. Tvorbu režiséra Karela Smyczeka by som ohodnotil slovom podpriemerná. Jeho snímky boli pre mňa vždy sklamaním. Presne tak je to aj v prípade titulu "Sněženky a machři". ** ()

Frajer42

Takový snímeček ze života. Doba 80. let mě minula, ale když tak zavzpomínám na svůj lyžák, tak to nebylo o mnoho jiné. Každopádně si myslím, že film mnohem více osloví přímé účastníky tehdejší doby než nás mladší. Neshledávám tudíž snímek žádným klenotem, ale spíše jen velmi solidně odvedenou filmařinou, která člověka rozhodně nenudí, a dokonce se několikrát zasměje. Nic víc, nic méně. Rozhodně je však snímek lepší než ty nynější sračky podobného ražení. Lepší 3 *. ()

• Režisér Smyczek se objevuje v malé roli ve scéně v cukrárně, kam přichází Mácha (Michal Suchánek) s Marikou (Eva Jeníčková). (Monco)
  • Scenár, ktorý písal John s Pelantom, sa prepisoval asi desaťkrát. Písalo sa na stroji a bola to úmorná práca. (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno