Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

Nix

Velice zábavný monster béčko. Ani jsem od toho nic neočekával a já se bavil. Obsahuje to hlášky, krev, tým drsňáků, který je svačinkou pro chobotničky a celkové chobotnice jsou fajn, na tu dobu i dobře udělaný. Celkem i stopáž ujde, film rychle uběhne a hlavně je zábavnej. Skvělá volba na večer nebo do deštivého počasí. Pan Sommers tohle umí, to se mu musí nechat. ()

WScully

Takhle by mělo vypadat zábavné akční béčko, ve kterém lidi zabíjí něco zrůdného. Nebojíte se sice ani vteřinu, ale přineslo to vše, co jsem od toho očekával. V rámci B-filmů je to na pět hvězd, v rámci světové kinematografie odpad, ale film si na žádnou myšlenkovou věc nehraje, v rámci Béček prostě pět hvězd. A tečka. ()

Magoor

Film je velmi zdařilý, problém je v české distribuci! Ti co schvalují české názvy zahraničních filů nejspíš užívají víc drog než je zdrávo, nebo jsou to jen prostě debilové!!! Protože prozradit zápletku filmu v názvu může opravdu jen nějaký debil!!! ()

Knor

Super béčko s parádním monstrem. Tyhle filmy mi normálně vůbec nevadí, ale u tohodle mám problém s hereckým obsazením... všechny dotyčné totiž nemám rád a kazili mi to. ()

Alouette

Až na jiskření mezi zlodějkou (Famke Janssen) a kapitánem malého člunu (Treat Williams kterého moc nemusím), které bylo od začátku trapné i na devadesátá léta se mi film docela líbil. Odmyslet si ještě přitroublé komické prvky, stala by se Chobotnice mým oblíbeným akčním horůrkem. ()

Clark_Kent

S. Sommers se v akčních sekvencích celkem dost vyznal. Vynikající béčkovej titul a naprosto perfektní provedení obávaného hlavonožce z hlubin.Vskutku fascinující tvor, pravděpodobně nejinteligentnější ze všech bezobratlých. ()

papadoce

Tak na túto volovinku som bol na rande v kine. A film bol rozhodne lepší. Tak som si povedal, že z nostalgie si to chcem pozrieť znova, okomentovať a ohviezdiť. Prvá vec, ktorá zaujme je osadenstvo malej lode. Či trojčlenná posádka, či najatí žoldáci, všetci tu pasujú ako brezle na šúľance. Proste super sympatický kasting. Čo sa hlavnej baby týka, tak Famke ma nikdy nebrala, ale v tých červených šatách by som ju rozhodne navštívil. Asi zadným vchodom počítam. No a čo náš morský maznáčik? Kúúúúúl. Je zaujímavé sledovať ako sa pán Radosť Williams pretancoval od Vlasov až ku chobotničke z druhého poschodia. A áno, je to typické monsterské béčko takže netreba hľadať logiku v tom ako sa taká obrovská pipina po tých chodbách s chápadlami pohybuje, že? Ani nehľadám, bavím sa filmom. Je to nadupané humorom a to je ďalšia parádna výhoda, keď to tvorcovia takto vedia zvládnuť. Navyše je to prijemne krvavé slušné eRko. A že aj efekty sú na dobrej úrovni, podporím štvorkou. Ja som rozhodne veľmi spokojný. ()

ŠpetaMarek

Asi první film, kde je ocividné, že jakýkoli béčkař by to natočil mnohem líp a krom režie je zbytek vlastně fajn. Až na toho hlavního protagonistu, někoho tak necharismatického, aby člověk pohledal a k tomu ještě vypadá jak živoucí Carl Fredricksen z Up! Pár fajn scén to ale z podprůměru nevyšvihne (otevření trezoru rulez). ()

Sir Ludvig

Je tu všetko čo som už videl a hltal, ibaže tu ma to nezaujíma. Dynamický dej bez miesta na výdych, je aj spôsobom ako film sledovať, ak sa pravdaže dýchanie nahradí mozgovou činnosťou. Hm, tak som chcel stejk krvavý alebo do chrumkava prismažený? Šéfkuchár ma vyvádza z omylu a servíruje guláš. ()

Nessos

Ještě 20 minut před koncem to bylo na 4*. Ale pak?! Co to jako mělo znamenat? Mohl by mi prosím někdo kompetentní vysvětlit, proč všechny tyhle "survival" horory končí happy endem? Proč? Proč? Proč? A přitom to bylo tak nadějné. Atmosféra dobrá, herci sice dementní, ale vyjímečně mi nevadili, akce dobrá. Dokonce i nelogičnosti jsem byl ochotný omluvit. Ach jo.. ()

mark9th

Na toto si pamatam z mojho detsva. Co som vtedy vnimal ako horor, teraz beriem skor ako skvelu oddychovku, pri ktorej sa zarucene nenudim. Ale spokojny som tak ci tak. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams