E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Jednoznačně nejnostalgičtější vzpomínka a rozhodně nejkrásnější filmová podívaná všech dob! Dodnes si živě pamatuji svoje první setkání s tímto mimozemským druhem, dodnes cítím tu nebetyčnou úzkost a úžas, který mě při něm provázel. Mráz, který mi běhal po zádech, když E.T. volal domů a slzy, které ´sem rojil, když se tam vracel. Tak takhle ´sem se seznámil se světem filmu. A právě takhle ´sem se do něj zamiloval. To díky vám, pane Spielbergu.(1.11.2005)

RETRO E.T. volá domů…. Tuto větu zřejmě slyšela každá generace. Je fajn, podívat se znovu na dobrodružství mimozemšťana mezi dětmi na planetě Zemi v Director´s Cut verzi, která je technicky dokonalá. Nejen pro onu pověstnou větu, ale také kvůli nesmrtelné ,,létající“ scéně s ,,koulí“ na obloze v pozadí. Povinnost pro všechny, kteří hledají cestu domů, milovníky roztomilých ,,emzáků“ a S.Spielberga!(17.11.2008)

• hirnlego

E.T.ho jsem nesnášela už jako malá - a ještě víc toho jeho kamaráda na facky, Elliota - nemohla jsem si pomoct - už tehdy mi to celé přišlo tak neuvěřitelně infantilní a naivní, že jsem se jen modlila, aby už byl konec. V nejbližší době nehodlám tu trýzeň podstupovat znovu.(30.12.2006)

Nebylo to taková bomba, jakou jsem čekal.(28.10.2005)

Pro mladé publikum geniální věc. Spielberg dokáže jednoduše a přesto chytlavě vzbudit emoce u drtivé většiny recipientů. Ačkoliv je to legenda, nezasáhle mne tak jak bych si představoval na plné hodnocení.(24.12.2004)