E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Spielbergova klasika, která nestárne. Příběh chlapce přátelícího se s mírumilovným mimozemšťanem, kterému se však stýská po domově a časem začne mít zdravotní potíže - baví dodnes. Steven zasáhl city diváků s téměř milimetrovou přesností, ale já mu to vůbec nemám za zlé. Film, se kterým si Spielberg vyhrál a doslova ho vypiplal v každém svém detailu. Podívaná pro malé i velké diváky, která je dnes právem řazena do zlatého fondu světové, filmové zábavy.(12.12.2009)

Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*.(28.10.2005)

Po dlouhé době jsem se rozhoupal k té čtvrté hvězdě, přestože si sále myslím, že tohle je nehorázný hype, který "nějak" přečkal až do dnešní doby. Ano, má to své kouzlo, ale aby to byl největší hit své doby? No nevím... Když ale nebudu řešit věci okolo, tak si to jako milou, nenáročnou jednohubku dovedu užít. Několikrát, ehm.(11.12.2009)

Nezapomenutelná pohádka pro velké i malé. Možná až příliš dojímavý příběh vyvolával vlnu emocí hlavně u dětí, které v 80. letech měly E.T.-ho za svou oblíbenou postavičku. Steven Spielberg umí zahrát na divákovy city.(1.8.2002)

• hirnlego

E.T.ho jsem nesnášela už jako malá - a ještě víc toho jeho kamaráda na facky, Elliota - nemohla jsem si pomoct - už tehdy mi to celé přišlo tak neuvěřitelně infantilní a naivní, že jsem se jen modlila, aby už byl konec. V nejbližší době nehodlám tu trýzeň podstupovat znovu.(30.12.2006)