E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

ET mě moc nechytil. Spielberg umí i lépe a tohle je jeho průměrný film. Dojemný film je, to ano. Jen mi příliš nesedl. Možná jeho zaměřením spíše pro mladší publikum, možná jse měl špatnou náladu při sledování. Ani nová edice shlédnutá v kině mé rozhodnutí nedat filmu plné hodnocení nezměnila. Jediné postavy, které mi utkvěly v paměti je ET a Drew Barrymore. Ostatní byli buďto nevýrazní, nebo mě nesympatičtí.(15.1.2006)

Nevidím jediný důvod, proč bych to nikdy nespící dítě měl v sobě potlačovat. Zvláště u tak jedinečného a dokonalého filmu, který nemá jediné slabé místo, odkud by se dal jeho mýtus nabourat. Do E.Tho vložil Spielberg celou svou duši a je to setsakramentsky znát. Stará láska a kouzla nerezaví...(6.4.2007)

Esence Spielbergova filmového kouzla.(28.9.2005)

Pro mladé publikum geniální věc. Spielberg dokáže jednoduše a přesto chytlavě vzbudit emoce u drtivé většiny recipientů. Ačkoliv je to legenda, nezasáhle mne tak jak bych si představoval na plné hodnocení.(24.12.2004)

dojemné, až k slzám:-) Po těch letech už mě to moc nebere, ale dodnes si vzpomínám na ten první knedlík v krku:-))(20.9.2007)