E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Nevidím jediný důvod, proč bych to nikdy nespící dítě měl v sobě potlačovat. Zvláště u tak jedinečného a dokonalého filmu, který nemá jediné slabé místo, odkud by se dal jeho mýtus nabourat. Do E.Tho vložil Spielberg celou svou duši a je to setsakramentsky znát. Stará láska a kouzla nerezaví...(6.4.2007)

Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*.(28.10.2005)

Esence Spielbergova filmového kouzla.(28.9.2005)

• - Film se natáčel 58 dní. (M.B)

• - Spielberg si dětské představitele vybíral z více jak tří stovek dětí. (DaViD´82)

• - Verze, která šla do kin při dvacetiletém výročí od premiéry, obsahovala několik změn oproti původnímu sestřihu, které film prodloužily přibližně o 5 minut. Například byly digitálně nahrazeny zbraně agentů vysílačkami, slovo "terorista" bylo nahrazeno slovem "hippie" a přibylo pár CGI vylepšení vzhledu mimozemské lodi. Navíc byla také například scéna s E.T.m ve vaně. (DaViD´82)