E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Nebylo to taková bomba, jakou jsem čekal.(28.10.2005)

FIlm, který můžu vidět i několikrát za sebou a stejně neomrzí. Film, který se mi líbil, když mi bylo 5, 10, 15 i 20 a bude se mi líbit i v šedesáti. "E.T.Phone home!"(15.2.2003)

• dobytek

Tak tohle je přesně ten případ filmu, jehož sledování byla pro mě akorát ztráta času. Já jsem to nikdy dřív neviděl, ale podle toho, co jsem o tom různě čet a slyšel + viděl nějaký ukázky, jsem měl celkem dokonalou představu, jaký to asi bude A ta představa byla taková, že tohle se mi určitě líbit nebude. Nicméně pořád jsem si řikal, že to až tak hrozný bejt nemůže, když se to líbí tolika lidem a dokonce několik mejch oblíbenejch uživatelů to hodnotí hodně vysoko. Ale ono to bylo opravdu hrozný. Tu záplavu 4 a 5-ti hvězdičkovejch hodnocení přisuzuju jen tomu, že pro hodnotící je E.T. jakási srdcovka z dětství. Já to v dětsví neviděl, takže žádná nostalgie se u mě nekoná a dodávám, že filmům od Spielberga nějak nemůžu přijít na chuť.(20.5.2008)

Jednoznačně nejnostalgičtější vzpomínka a rozhodně nejkrásnější filmová podívaná všech dob! Dodnes si živě pamatuji svoje první setkání s tímto mimozemským druhem, dodnes cítím tu nebetyčnou úzkost a úžas, který mě při něm provázel. Mráz, který mi běhal po zádech, když E.T. volal domů a slzy, které ´sem rojil, když se tam vracel. Tak takhle ´sem se seznámil se světem filmu. A právě takhle ´sem se do něj zamiloval. To díky vám, pane Spielbergu.(1.11.2005)

Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*.(28.10.2005)

• - Samotný E. T. bol hraný hercom vo vypchatom obleku a dvomi rôznymi mechanickými výtvormi: bábkou, upevnenou na podlahu, a elektronickým robotom s 86 pohyblivými uzlami a so 40 rôznymi výrazmi tváre na štyroch vymeniteľných hlavách. (Tomco)

• - Scénář byl napsán během natáčení Dobyvatelů ztracené archy tehdejší ženou Harrisona Forda Melissou Mathison. (DaViD´82)

• - Americkou premiéru měl E.T. - Mimozemšťan 11. června 1982 a jen v USA utržil více než 400 milionů dolarů. (EMMY)