E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Viděl jsem to teprve tedka po mnoha mnoha moc letech a nelituji čekání. Už chápu, proč tento film měl ve své době takový úspěch. Nevinný roztomilý a hravý mimozemstan, který se citoě a myšlenkově spojí s malým klukem. Snaží se kontaktovat sobě podobné, aby pro něj přiletěli. Mladá Drew Barrymore, která v jednu chvíli poví, že bude vždycky hodná mě velmi rozesmála(nevím jestli za pár let když začla brát drogy říkala to samé, ale radši neřešit =o))). FIlm je krásně natočen. Je v něm dětská duše Stevena Spielberga a příjemný výkon mladé hlavní role. Jestli jsem si všiml dobře, mladý hlavní hrdina se chvíli líbá s Elenou Eleniak, kdyb ten klučina věděl jak tato slečna bude vypadat za pár let např v Pobřežní hlídce bůh ví na jaký film by se to zvrhlo. :). Hudba Johna Williamse je kouzelně pohádková. Filmu nejde asi nic vytknout krom toho, že je celkem dost mířen na mladší publikum, ale kdo ze starších by nechtěl taky zažít něco podobného? :o)(3.2.2005)

ET mě moc nechytil. Spielberg umí i lépe a tohle je jeho průměrný film. Dojemný film je, to ano. Jen mi příliš nesedl. Možná jeho zaměřením spíše pro mladší publikum, možná jse měl špatnou náladu při sledování. Ani nová edice shlédnutá v kině mé rozhodnutí nedat filmu plné hodnocení nezměnila. Jediné postavy, které mi utkvěly v paměti je ET a Drew Barrymore. Ostatní byli buďto nevýrazní, nebo mě nesympatičtí.(15.1.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. A moje oblíbená Spielbergova scifárna s mnoha nádhernými scénami. Skvělý a dojemný příběh s milým a křehkým E.T. "Home." Trailer: http://www.csfd.cz/film/8635-et-mimozemstan-et-the-extraterrestrial/videa/(2.1.2009)

• - Film s líbací scénou, který sleduje E.T. v televizi, je Tichý muž (1952) s Johnem Waynem a Maureen O'Hara. (džanik)

• - Verze, která šla do kin při dvacetiletém výročí od premiéry, obsahovala několik změn oproti původnímu sestřihu, které film prodloužily přibližně o 5 minut. Například byly digitálně nahrazeny zbraně agentů vysílačkami, slovo "terorista" bylo nahrazeno slovem "hippie" a přibylo pár CGI vylepšení vzhledu mimozemské lodi. Navíc byla také například scéna s E.T.m ve vaně. (DaViD´82)

• - Jednu z původních motorických loutek E.T.ho použitých přímo ve filmu vlastní Michael Jackson . (DaViD´82)