E.T. - Mimozemšťan

E.T.: The Extra-Terrestrial

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Ano, možná že to je citové vydírání nehrubšího zrna. Tedy možná... Určitě je, ale zkuste to racionálně vysvětlit mým tehdejším dětsky naivním (u)slz(e)ným kanálkům.(9.7.2004)

E.T. je bezesporu dobrej film a Steven Spielberg ukázal, že oprvadu umí natočit skoro pokaždý výbornej snímek, ale nic převratnýho sem v tom taky neviděl. Možná to je tim, že sem na tomhle filmu nevyrůstal a žádný sentimentální vzpomínky tak u mě nepracujou, ale prostě sem viděl jenom lehce nadprůměrnej film s něklika dojemnými scénami, ale na druhou stranu tyhle scény jsou fakt hodně silný(30.12.2006)

E. T. mě dokáže rozplakat a už proto si zaslouží u mě takový obdiv.(1.6.2008)

Steven Spielberg je pan režisér a nejen díky tvorbě E.Týho potvrdil fakt, že patří mezi nejlepší tvůrce všech dob.(14.2.2012)

Tyhle infantilní dojáky nemám rád. Snad proto jsem odolal až do svých 27 let, než jsem film viděl. A upřímně, kdyby to ÝTÝ v půlce filmu zdechlo, bylo by mi to uplně šumák...(11.2.2010)

• - Herečka Debra Winger, která hrála Eliotovu (Henry Thomas) sestru, se podílela na mixu hlasu pro postavu E.T.ho. (DexMASTER094)

• - Verze, která šla do kin při dvacetiletém výročí od premiéry, obsahovala několik změn oproti původnímu sestřihu, které film prodloužily přibližně o 5 minut. Například byly digitálně nahrazeny zbraně agentů vysílačkami, slovo "terorista" bylo nahrazeno slovem "hippie" a přibylo pár CGI vylepšení vzhledu mimozemské lodi. Navíc byla také například scéna s E.T.m ve vaně. (DaViD´82)

• - Ve Francii bylo zakázáno prodávat postavičky mimozemšťana E.T., protože zde byl zákon, který zakazoval prodej figurek bez lidského obličeje. (Ruuzha)