poster

E.T. - Mimozemšťan

 • USA

  E.T.: The Extra-Terrestrial

 • slovenský

  E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  *****

  takhle má vypadat film s milými mimozemštany a zlou vládou, ne tak jak vypadal race to witch mountain,... 5* Velmi dojemný film, a další důkaz Spielbergovy geniality.. Lucas není jediným otcem scifi, a Steve sice nevytvořil tak monumentální ságu jako on, ale zato nás uchvacoval mnohem víc těmito malými přesně opracovanými klenoty celou dobu minimálně stejně tak.. Krása(20.5.2009)

 • Divočák

  ***Věděli jste, že: Po propadáku 1941 měl Spielberg velký problém s nalezením studia pro realizaci filmu. Nakonec zakotvil ve studiu Universal, které mu přidělilo skromný rozpočet ve výši deset a půl milionu dolarů.// K získání hlavní role stačila Henrymu Thomasovi jediná kamerová zkouška, při níž Spielberga dohnal k slzám, když si při předvádění smutku vypomohl vzpomínkami na den, kdy mu zemřel pes.// Drobné role ředitele školy se ujal Harrison Ford, do závěrečného sestřihu se jeho výstup ale neprobojoval.// Spielbergův požadavek na vizáž E.T.ho zněl: "Něco tak ošklivého, že by to mohla milovat jen vlastní matka".// Výtvarník Carlo Rambaldi se při vytváření E.T.eho modelů inspiroval svou perskou kočkou.// Spielberg při natáčení využil v obleku E.T.eho i chlapce, který se narodil bez nohou a naučil se chodit po rukou. Použit byl například ve scéně, kdy se E.T. opije a vrávorá po kuchyni.// E.T. jen v Americe utržil 400 milionů dolarů a z bronzové příčky kasovně nejúspěšnějších filmů ho sesadil až Shrek 2.***(28.2.2007)

 • Jossie
  *****

  Je to tak dobrý film, že když to mimoděk zapnu a nechci se na to ani dívat, za chvíli se přistihnu, že u toho sedím a znovu prožívám celý ten krásný příběh, každou chvíli mám slzy v očích a odkoukám to až do konce. Ještě stále jsem nadšená, když se kola party dětí vznesou. A navíc je to ten nejhezčí mimozemšťan.Je to krásný a nestárnoucí film, zaslouží si 5*.(28.10.2005)

 • Kulmon
  ***

  Tyhle infantilní dojáky nemám rád. Snad proto jsem odolal až do svých 27 let, než jsem film viděl. A upřímně, kdyby to ÝTÝ v půlce filmu zdechlo, bylo by mi to uplně šumák...(11.2.2010)

 • Melies
  *****

  10 / 10 Keď som bol malý, mal som z E.T-ho nočné mory. Keď som bol starší, smoklil som ako malé decko - kruh sa uzavrel a v strede toho kruhu sa na nás Steven usmieva od ucha k uchu. A má aj prečo - to, čo predviedol v tomto filme je totiž absolútny režisérsky vrchol, méta, ktorú prekročili a prekročia skutočne len tí najlepší z najlepších. Čo záber to klenot, čo scéna to neopakovateľný zážitok. Technicky brilantné, presýtené emóciami a tá neskutočná, všadeprítomná hra so svetlom - Spielberg ako podľa encyklopédie. Nenechajte sa však zmiasť - na prvom mieste stále stojí príbeh dojímaný a naivný ako detstvo samo. Jednoducho povedané - najosobnejší film Stevena Spielberga.(10.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace