E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

10 / 10 Keď som bol malý, mal som z E.T-ho nočné mory. Keď som bol starší, smoklil som ako malé decko - kruh sa uzavrel a v strede toho kruhu sa na nás Steven usmieva od ucha k uchu. A má aj prečo - to, čo predviedol v tomto filme je totiž absolútny režisérsky vrchol, méta, ktorú prekročili a prekročia skutočne len tí najlepší z najlepších. Čo záber to klenot, čo scéna to neopakovateľný zážitok. Technicky brilantné, presýtené emóciami a tá neskutočná, všadeprítomná hra so svetlom - Spielberg ako podľa encyklopédie. Nenechajte sa však zmiasť - na prvom mieste stále stojí príbeh dojímaný a naivný ako detstvo samo. Jednoducho povedané - najosobnejší film Stevena Spielberga.(10.5.2005)

takhle má vypadat film s milými mimozemštany a zlou vládou, ne tak jak vypadal race to witch mountain,... 5* Velmi dojemný film, a další důkaz Spielbergovy geniality.. Lucas není jediným otcem scifi, a Steve sice nevytvořil tak monumentální ságu jako on, ale zato nás uchvacoval mnohem víc těmito malými přesně opracovanými klenoty celou dobu minimálně stejně tak.. Krása(20.5.2009)

dojemné, až k slzám:-) Po těch letech už mě to moc nebere, ale dodnes si vzpomínám na ten první knedlík v krku:-))(20.9.2007)

FIlm, který můžu vidět i několikrát za sebou a stejně neomrzí. Film, který se mi líbil, když mi bylo 5, 10, 15 i 20 a bude se mi líbit i v šedesáti. "E.T.Phone home!"(15.2.2003)

To, že tento film nie je tu na čsfd v prvej cca dvadsiatke, nedokážem pochopiť. Dnes (7.2.08) som to videl znovu (asi desiaty krát) a zase som sa celý čas priblblo usmieval a na konci rumádzgal ako dážď. Ten film je proste filmová mágia v tej najrýdzejšej a najdokonalejšej forme. Najlepší detský film všetkých čias. Najsympatickejší emzák, aký sa kedy objavil na plátnach kín. Jedna z najlepších hudieb, aké kedy John Williams zložil. A rozhodne najlepší film s Drew Barrymore... ;-D(13.8.2006)