E.T. - Mimozemšťan

• slovenský

E.T. - Mimozemšťan

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1982, 115 min

Jednoznačně nejnostalgičtější vzpomínka a rozhodně nejkrásnější filmová podívaná všech dob! Dodnes si živě pamatuji svoje první setkání s tímto mimozemským druhem, dodnes cítím tu nebetyčnou úzkost a úžas, který mě při něm provázel. Mráz, který mi běhal po zádech, když E.T. volal domů a slzy, které ´sem rojil, když se tam vracel. Tak takhle ´sem se seznámil se světem filmu. A právě takhle ´sem se do něj zamiloval. To díky vám, pane Spielbergu.(1.11.2005)

Rozpočet $10,5miliónaTržby USA $435,110,554Tržby Celosvetovo $792,910,554Tržby za predaj Blu-ray od roku 2012 v USA $4,282,364 //počet predaných kusov 224,561Tržby za predaj DVD od roku 2012 v USA $9,485,043 //počet predaných kusov 831,018║ Samozrejme že keď to pozeráte očami dieťaťa ako sopľavý junák to má neskutočnú silu, a práve aj spomienky na toto úžasné rodinné dobrodružstvo pretrvajú a aj keď to v takej sile už nepôsobí keď je človek o niečo starší stále je to krásna nostalgia a iskra priateľstva z toho vyžaruje na každom kroku. /100%/(18.5.2005)

Steven Spielberg je pan režisér a nejen díky tvorbě E.Týho potvrdil fakt, že patří mezi nejlepší tvůrce všech dob.(14.2.2012)

• - Verze, která šla do kin při dvacetiletém výročí od premiéry, obsahovala několik změn oproti původnímu sestřihu, které film prodloužily přibližně o 5 minut. Například byly digitálně nahrazeny zbraně agentů vysílačkami, slovo "terorista" bylo nahrazeno slovem "hippie" a přibylo pár CGI vylepšení vzhledu mimozemské lodi. Navíc byla také například scéna s E.T.m ve vaně. (DaViD´82)

• - V roce 2007 byl snímek zvolen Americkým filmovým institutem jako čtyřiadvacátý nejlepší v historii. Od stejné organizace si film v roce 2012 vysloužil 3. příčku mezi nejlepšími fantasy snímky. (DaViD´82)

• - Titul byl k roku 2012 při započtení inflace čtvrtým nejvýdělečnějším filmem historie kinematografie. Při přepočtení tržeb na hodnotu dolaru z roku 2010 se současně jednalo o 4. film, který dokázal svým ziskem pokořit hranici jedné miliardy amerických dolarů. (SeanBean)