Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Sekel

Pekna prace Olivera Stona v kombinaci s tehdy neokoukanym Charliem Sheenem, Michaelem Douglasem na vrcholu popularity a na tehdejsi dobu drsnym a provokativnim scenarem. Funguje to i po letech jen to ztratilo hrany. ()

pl4nt

Né že bych věděl co to znamená pro svět, když akcie Teldaru spadnou o 1/8 na 15, ale přesto to byl podle mě perfektní film. Prostě pro takovej business se člověk musí narodit, aby mohl předvést to co Gekko v Bluestaru. ()

Dexter666

Douglas a Sheen ako ústredné postavy vo svete finančných machinácií, ktorý takýchto ľudí produkuje, aby ho mohli samy živiť. Aj po dvadsiatich rokoch má čo povedať, pretože princíp túžby po bohatstve je vždy rovnaký. Michael Douglas podáva vynikajúci výkon - hlavne počas svojich monológov. Škoda nevýrazného a slabého záveru. Napriek tomu je to klasika. 4* ()

Gor'seye

Už som si to povedal velakrát, ale teraz už naozaj: končím s dabovanými filmami: Sun Tzu nadabovať ako Suku.... (citát z filmu: "prečítaj si Suku - Umenie vojny") ... nemám slov.... A čo sa týka filmu ako takého: možno pre ľudí, ktorí sa vyznajú v ekonómii, tak to bolo zaujímavé a dramatické - pre mňa to bol nezáživný film (okrem poslednej cca 1/2 hodiny, kedy sa konečne objavila pointa). ()

Groower

Supr. Přestože jsem burzovním rečem absolutně nerozuměl tak se mi film hodně líbil. Vynikající Douglas i Sheeni. Jsem zvědav na pokračování. ()

Dream Dealer

Jo bylo to zajímavý, ale to že Douglas Sheena podrazí nedávalo moc smysl... Asi mi dost vadí že je film dost nadhodnocen... Víc se mi líbilo třeba boiler room ()

lera ivanova

Film potěší opakovaně vykukujícím motivem chamtivého přístupu k životu. Zvažuje se tu, že tato filosofie ve své zlehčené podobě může nenápadně ztratit na morální bezúhonnosti, a celé to vrcholí greed-is-good proslovem Gordona Gekka. V tu chvíli je těžké mu nesympatizovat, zní to přeci jako efektně formulovaná života pravda: „greed for life, for money, for love, knowledge... has marked the upward surge of mankind.“ Docela mu zde věříte jakéhosi filosofa na trůně investicí, který si užívá života lačnými doušky a dává svůj geniální um do služeb ekonomického pokroku lidstva. Tento původní obraz Gekka v očích Budových i divákových je navíc identický s – do stejné míry idealizovanou – prvotní představou o Darien – dívala se přece na svět obdobně, se zdánlivě milou a hedonistickou lakotou, když se Budovi přiznala, že by jí ke štěstí nestačilo ani to nejdokonalejší ode všeho. Moc hezký je také motiv vztahu otce a syna. Zajímalo by mě, nakolik za tím stojí úmysl a nakolik podvědomí Olivera Stonea – celý scénář prý vzal počátek od osobnosti Stoneova otce, který padesát let dělal makléře. V této linii pokračuje nejenom úžasný Martin Sheen, který od srdce hraje tatínka svému skutečnému synovi. Je tu i vztah Buda Foxe vůči Gordonu Gekkovi: mladík nachází ve slavném investorovi vzor, kterým mu v té době není jeho vlastní otec; učí se od Gekka, napodobuje ho v jednání, řeči, až se mu stává fyzicky podobným jako syn otci – a tak to pokračuje do prozření, po kterém Bud prohlašuje, že už Gekkem být nechce, a pociťuje návaznost na morálně čistšího otce biologického. Obdobných skoupě dojímavých závěrů si vážím, a tento u mne přibral ještě pár deka dojetí navíc – ve chvíli, kdy jsem si pomyslela, že Martin Sheen je nejspíš také pyšný na svého reálného syna přes jeho narkoticko-kriminální aféry a úpadek tvůrčích výkonů, stejně jako je jeho filmová postava přes všechny prohřešky pyšná na filmového syna... Nad těmito a dalšími středně urostlými přednostmi filmu se pak tyčí jeden velikánský nedostatek: patřím k těm, které rozesmívá až znervozňuje až irituje, pokud se film skládá ze základních, ničím nezajímavých a v ničem vlastně nefilmových záběrů na hlavy postav – které mluví. A mluví a mluví a strašně moc toho namluví. Vždyť toto se víc než filmu blíží natočené na kameru divadelní inscenaci. Oliver Stone využil zhruba dvou a půl prostředků, jež filmové umění poskytuje! Co by se změnilo při transformaci tohoto filmu do divadelní podoby? Máme několik neustále se opakujících kulis, snadno realizovatelných na jevišti a pro jeviště přirozených, a tolik skromně působících na plátně: kancelář, další kancelář, ložnice, restaurace. A pak tu máme řadu dlouhých scén s jakbysmet dlouhými dialogy postav, kteréžto dialogy táhnou celou akci. Táhnou dobře, ale kameramani se u takových filmů musí nudit... ()

Mullholand

bohužel nesdílím nadšení z tohohle filmu, možná je to tím, že svět velkejch peněz moc nechápu, výborné výkony Charlieho Sheena a Michaela Douglese, ale i táta Martin je super. Akorát jsem se občas nudil. ()

JohnTheOne

Wall Street musím hodnotit jen pozivtině. Tenhle film mě dostal hlavně svojí dějovostí a celou dobu mě výborně bavil. K tomu je nutno připočíst herecké výkony Michaela Douglase a Charlieho Sheena. K pěti hvězdičkám mi tam ale přesto něco chybělo. ()

pcarogers

Film, který je postaven na skvělých hereckých výkonech. Jinak, nevím, jak vy, ale po většinu filmu jsem se absolutně neorientoval v ekonomických zápletkách - teď prodej, teď nakup. Neříkám, že jsem hlavní dějovou línii nebyl schopen sledovat, konečné rozpohybování cen bych asi i dokázal nějak pojmout (posoudit už tolik zase ne), ale celkově jsem si z toho zas tak neodnesl. Zkrátka - nejsem ekonomický imbecil - ale rychlost rozhovorů v ekonomickém slangu byla tak divoká, že jsem si film na plno opravdu vychutnat nemohl. Krásné čtyři. ()

tombender

Je fajn, že jsem Wall Street viděl až teď, zároveň s dvojkou. Celé to dávalo lepší smysl. Pokud bych měl zhodnotit obsahovou stránku, tak i když se tenhle film drží snad všech zažitých klišé o finančních trzích a lidech na nich podnikajících, pořád se na to dá dívat :) ()

kishi_SO

priznam sa, ze som sa v tych cislach stracal. 50 bodov pri 7 a 5/8, predat ked dosiahne 12, pockat kym burza nebude pred zatvorenim ...... Nebudem sa vyjadrovat k hereckym vykonom, to si netrufnem. Skor radsej by som sa vyjadril k pozeratelnosti, k zaujimavosti, k priputaniu sa k filmu. Film zacina vlaznym tempom, kde mlady, ale ambiciozny makler tuzi raz sediet na opacnej strane telefona a ignorovat zacinajucich a neskusenych maklerov. S riadnou davkou drzosti a chamtivosti dosiahne isty uspech, ale v istom momente sa spamata a usudi, ze nie je to to co by chcel. Preto sa pytam. Vazne bolo potreba 126 minutovi film k dosiahnutu oneho "osvietenia"? Nebavilo ma to, mozno som nechapal, mozno som bol len unaveny a nevladal udrzat pozornost ku kazdemu cislu. ()

david666

V roce 87 to asi byla větší bomba - zejména kdybychom to viděli v premiéře ještě v komunistickém Československu - v roce 2011 ale musím říct, že mě tento film připadal jako průměrné drama. Navíc ani Sheena ani Douglase nemusím, takže ani z tohoto pohledu mě Wall Street neuchvátil. ()

aannemer

"já žádné hodnoty nevytvářím, já je vlastním" "Opravdu si myslíte, že žijeme v demokracii?" V souvislostech současné hluboké krize euroatlantské civilizace je tento film dokonalou výpovědí o naprosto převrácených hodnotách dnešního "civilizovaného" světa a až mrazivou nápovědou, kam vývoj lidské společnosti směřuje. Jinak samozřejmě brilantní výkony pánů Sheena a Douglase. Klobouk dolů. ()

Leník

Na můj vkus poněkud zjednodušující - na jedné straně chamtivý spekulant, kterému chybí už jen ten tlustý doutník, na straně druhé charakterní odborář, který myslí hlavně "na ty svoje lidi", a mezi nimi mladík, který se nejprve nechá svést pozlátkem, ale naštěstí včas prohlédne a přidá se na tu správnou stranu... Ale herecké výkony dobré. Ještě si musím postěžovat na příšernou práci zvukaře, který pracoval na dabingu (vyroben FTV Premiéra). Měli by ho vyhodit. ()

wray

Na Wall Street som sa chystal velmi dlho, akurat nejak nikdy nebol (na 2 hodinovu "dramu", z 80tych rokov, z financeho prostredia.... = nuda, nuda, nuda...) cas. Vedel som vsak ze je to jeden z tych kultovych filmov, co sa proste "musi" vidiet. No a v podstate to bolo presne tak. Je to vyborny film, napriek tym 2 hodinam, a financnym zralokom to nebola nuda, malo to spad, aj par prekvapeni. Herecky vyborne - jednoducho vyborny film. Ale - tych 25 rokov (odkedy to vzniklo vs kedy som to pozeral) bolo citit. Tiez som citil ze to nie je presne moj oblubeny zaner a aj ked som sa nenudil - viem ze pri nejakom inom zanri (a kludne aj pri omnoho horsom spracovani) by som sa asi bavil viac :/ Takze legenda, zaujimave, som rad ze som to konecne videl, urcite odporucam - ale ked vsetko zhrniem, viac ako 3 (subjektivne) nemozem dat ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook