On už nad láskou zlomil hůl, ona se nehodlá spokojit se sňatkem z rozumu... Snímek režisérky, herečky, zpěvačky a producentky Barbry Streisandové vznikl na motivy filmu francouzského režiséra Andrého Cayatta Dvoustranné zrcadlo (1958). Není však jeho americkým remakem v pravém slova smyslu. Původní příběh maloměšťáckého manželství, které ztroskotává po úspěšné plastické operaci ženy, pojala režisérka jako milostnou komedii o dvou intelektuálech ve středním věku, kteří musí překonat vypěstované předsudky, aby k sobě nalezli cestu. Profesorka angličtiny na Kolumbijské univerzitě trpí komplexy kvůli svému zjevu. Její kolega, matematik Gregory Larkin, zase po špatných milostných zkušenostech považuje sex za překážku trvalého partnerského vztahu. Vzájemné přátelství na inzerát tedy vede brzy ke sňatku, podmíněnému dohodou, že se z manželů nestanou milenci. Barbra Streisandová si tu opět s vtipem a sebeironií zahraje oblíbenou a vyzkoušenou roli, ve které se z usedlého „ošklivého káčátka“ stane atraktivní a půvabná žena se zdravým sebevědomím. Stejný komediální prostor pak nechává svému hereckému kolegovi Jeffu Bridgesovi. Zaujme i Lauren Bacallová v roli ješitné matky, která si za svou vedlejší roli odnesla Zlatý glóbus. (Česká televize)

Rathalos

Takto si predstavujem romanticku komediu a dvojica Barbra Streisand a Jeff Bridges boli velmi zlati,laska boze laska,kde ta ludia beru...:-) ()

KafuR

Takové útrpné dvouhodinové čekání na Godota. Člověk si ze začátku říká, že karty jsou rozdány poměrně dobře a že by se tak mohly mezi sebou zajímavě promíchat, ale nakonec se z toho nic nestane a zápletka je prakticky nulová, protože celý film popisuje pouze období jednoho (sice ne obyčejného) vztahu a jednu jeho vážnou krizi. Nejspíš nic, co by neznala většina lidí, přestože role bývají v realitě v tomto častěji spíš obrácené. A filmy s jediným poselstvím, a to tím, že láska všechno přemůže, patří spíš do kategorie fantasy, stejně jako ten slaďoučký konec. ()

chrispe

Bylo to na mě moc dlouhé, ale i tak se mi to vážně líbilo. Chvílemi to mělo nádech filmů mnohem starších. Harrison Ford by tomu slušel víc. U scény s matkou, kdy se Rose vrátila jsem brečela, v té scéně bylo tolik. Možná to je "Popelkovský mustr", ale pro mě s jiným přesahem. Protože tady se sice Rose změnila (a když Gregory přišel do bytu a uviděl ji, jeho brada spadla spolu s tou mojí), ale změnila se spíš pro sebe, aby si dokázala, že když to šlo dřív - být krásná - proč by nemohla i teď. A Gregorymu to bylo jedno. Tím si u mě vyžehlil ten šílený večer. ()

tranquill

"Neměl bych přinést něco pro tvou matku? .. Jo, dřevěnej kůl a krucifix..." Kvalitní konverzační romantické drama, především díky oběma hlavním představitelům. "Sex nám teď všechno zničí!" ()

Odpadlik

Klasická americká romantická komedie. Má to ale příjemný humor, exkluzivní a atraktivní prostředí. Někdo tímto žánrem opovrhuje, ale mě to ve chvíli sledování sedlo a příjemně jsem se pobavil. Navíc podle mého jde o sympatickou přehlídku hereckých výkonů Jeffa Bridgese, Barbry Streisandové a hlavně Lauren Bacallové, která je výborná herečka. Trochu mi bylo líto Pierce Brosnana, který podobně jako v "Táta v sukni" je odkázán na vedlejší roli svůdce-hezouna, ale myslím že Bondem si to později vynahradil. P.S. Barbra se mi stejně více (tak jako Jeffovi) líbila, když byla za "ošklivé káčátko". ()

Melandrix

Velmi podivný příběh a podivuhodný pohled na lásku a pospolitost.Celou dobu jsem čekal,kdy se ta paličatost a snad touha po frigiditě (až mi to chvílema dost lezlo na nervy) v mysli Gregoryho Larkina (mimochodem bravurně zahraná role od Jeffa) změní v přirozenost a jsem rád,že se tomu tak stalo až na konci (tak, jak to v žánru romantiky bývá).Nejvíce jsem se pobavil u scény,kdy mělo dojít k jejich prvnímu milování.Od filmu jsem se nedokázal odtrhnout a stejně tak jako se mnohdy kniha čte jedním dechem,film jsem shlédl jedním pohledem. Ještě mne zaujalo,že když se Jeff dívá na TV,cca na dvě vteřiny se v jakési televizní reklamě objeví Milla Jovovich. ()

Brinkley

I když opominu fakt, že obě tváře Barbry Streisand jsou téměř totožné, stále jde o romantickou komedii, která neurazí - nenadchne. Osobně už Dvě tváře lásky znovu vidět nemusím, snad možná kvůli legendě Lauren Bacall a roztomilému Jeffovi. No... i když asi ne, postava Gregoryho mě vlastně dost štvala.... buď chemie mezi lidmi je nebo není, a ne že ji ze sebe po nějaké době soužití pracně vydoluju jen proto, že si "kámoška" změnila rovné vlasy na decentní vlnky a najednou je z toho vášeň hodná závěrečného duetu s Bryanem Adamsem. ()

Likan7

Když koukám na romantickou komedii (která není vůbec vtipná) a mám největší problém s hlavními protagonisty, je zle. Streisand i Bridges kandidují za nejnesympatičtější pár, co jsem ve filmech kdy viděl. Nepomáhá tomu ani unylá a nudná Barbřina režie a šíleně přepálená délka sahající někam ke dvěma hodinám. Obvykle se na tyhle filmu dokážu naladit, ale ty dva v hlavních rolích si zasloužili nějaký strastiplný osud plný bolesti. ()

Austen

Pěkný námět, slušně obsazený, zahraný, ale něco mi tam vadí. Prostě si myslím, že by jiná inteligentní herečka udělala pro film víc. Jinak pěkný námět na přemýšlení pro osamělé. Čekáme na romantiku, protože si ji představujeme tak, jak je ve filmu - z romantickou hudbou v pozadí? Musela jsem se smát. To bylo vtipné. Ale přesto to nebylo dotažené. Nevím, jak se na film dívají feministky. Miláčku miluji tvého ducha, ale žít s tebou budu až budeš mít i tělo OK. Byla to pointa? Asi ne, ale šlo by to tak zjednodušit. ()

Tamdydam

Jó, nebude to asi lehké natočit dobrou romantickou komedii. Vtipnou a milou, s citem tak, aby se nestala přeslazenou a kýčovitou. Tady se to povedlo po všech stránkách! ()

DadysGirl

Pohádkový příběh pro normální holky... Nijak extra pěkná, ale chytrá a vtipná ženská konečně potká chlapa, které nezáleží na tom jak vypadá, což jí ovšem začne vadit... Krásně vystupňované zamilovávání se a uvědomování si... Prostě krása... Jeff Bridges je sympaťák a pro mě jako třešínka na dortu komplikovaná matka... Báječné! ()

miki68cz

Vždycky když brečim tak dávám pět hvězd, protože ten film splnil smysl, za kterým byl natočen:-) Krásný duet dvou skvělých herců a Barbra duety miluje i v muzice. Tento film doporučuju, protože není kýčem. ()

Dinsberg

Barbra Streisand je univerzální umělkyní, která plní své sny od doby, kdy prohlásila, že bude známou zpěvačkou. A to jí bylo devět. Od té doby vyrostla, ale část té dětinskosti v ní dřímá dál. A i když není prototypem sexbomby, dokáže jí být s takovou samozřejmostí, že vycíděné dlouhonohé blondýny nemají proti jejímu charismatu naprosto žádnou šanci. ()

Alca

Jeff Bridges... co k tomu dodat. Nápadité a pozitivní. Krásná hudba, Puccini :-) a moje oblíbená scéna: "když láska trvá, je to sakra skvělý" ()

CoreyTaylor4

Film je to dobrej,ale je to pořád to stejný.Dva lidi se dají dohromady žena se potom s chlapem rozejde a chlap se snaží získat ji zpátky všemi možnými způsoby a nakonec to dokáže a žijou šťastně až do smrti. Nůdááá.Kvůli těmhle filmům je na světě Adam Sandler a Richard Gere :D ()