Jídlo

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Československo / Velká Británie, 1992, 16 min

Animovaný film Jana Švankmajera o věčné pažravosti lidstva. V animovaném snímku Jídlo Jan Švankmajer svým typickým fantaskním výtvarným vyjádřením ironicky nahlíží na věčnou pažravost lidstva a pomíjivost života. V tomto snímku z roku 1992 výtvarník a režisér kombinuje, podobně jako dalších svých filmech, animaci s živými herci. Ve filmu si zahrál Jan Kraus, Ludvík Šváb, Pavel Marek, Jaromír Kallista a Karel Hamr. (Česká televize)

Pascale

Tak otřesně nechutný, až vynikající!!! I jistá gradace nechutnosti a šokujícnosti by tu byla! ...A rozhodně by se u toho nemělo jíst!!! ()

burg odpad!

Intelektuálně možná na výši, ale pro mě zvrácenost nejvyššího kalibru. Z těch věcí, co s prominutím sežrali přítomní pánové, by se poblil i krokodýl... ()

Bila_pani

Úžasně nechutné!! Po zhlédnutí tohoto sympatického snímečku jsem docela ztratila chuť na obložené chlebíčky a jednohubky před sebou...perfetkní výběr na silvestrovský večer (a to naprosto bez ironie). ()

TheSabca1995

Zajimavy, vtipny a neuveritelny tvurci napad. Breakfast sel do nekonecna, pan Kraus v lunchi byl neco jako inzenyr Cert a dinner nemel chybu. Dobrou chut! ()

wopizura

Vložila jsem do galerie jednu fotku z natáčení. Je na ní animátor Bedřich Glaser s hlavou režiséra Pavla Marka. :-) ()