poster

Z města cesta

Dokumentární

Česko, 2002, 106 min

Scénář:

Tomáš Vorel st.

Hudba:

Michal Vích
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ***

  Taký nevyrovnaný dokument. Pekná myšlienka žijúca a dýchajúca z autorovej fascinácie mestom a dedinou. Ich vzájomnou symbiózou, nutnosťou kooperovať a tiež akejsi výpovednej hodnoty, ktorú každý prednáša divákovi po svojom. O postavách sa dozvedáme veľmi málo. Niektoré veci majú svoju hĺbku(otvorená homosexuálna scéna/alkoholické opojenie), ale voči poetike hraných filmov o lese, ceste a meste to postráda väčšiu prepojenosť. Väčšiu lyrickosť a tiež akési výraznejšie pravdy, ktoré nútia k zamysleniu. 5 hrdinovia mi prídu ako taký životný stroskotanci. Alkohol a neistota v priamej úmere k tomu ako by mal človek žiť. Nie zlé, ale rozhodne nezanechalo taký silný dojem ako iné Vorelove hrané filmy. Ale ako doplňujúci článok akéhosi filmového putovania za zmyslom ľudského života, Boha a toho čo je krásne v nás a okolo nás, to pomerne spĺňa svoj účel(21.2.2015)

 • Slarque
  ***

  Docela zajímavý dokument, ale jednotlivé části jsou dost nevyrovnané. Eva Holubová je úplně přirozená a její část je z celého filmu spolehlivě nejzajímavější. Na druhé straně, Bolka Polívku musím hodnotit v kategorii herecký výkon, což znamená, že něco je špatně. Zbytek je mezi těmito dvěma extrémy, ale pozitiva naštěstí převažují.(2.12.2003)

 • J0hny5
  ***

  Za Holubovou a Čtvrtníčka ****, za Vyčítala a Polívku **.(5.8.2010)

 • Radiq
  ***

  Celkem kvalitní a zábavný dokument. Nejvíc mě překvapil teplej opileckej kočí Hruška, kterej fakt existuje. A navíc tam docela obstojně exhiboval. Holubová zas není taková kráva, jak jsem si dycky myslel, ale úplně obyčejná baba. Všichni byli celkem v pohodě. Akorát ten tramp Kim mi připadal trochu ujetej, ale když se mu ten životní styl líbí, tak ať. Furt hořekoval nad tím, že trampové už nejsou a pak stejně nějaký našel. Jako bavilo mě to, ale víckrát to snad už asi ani vidět nemusím. A možná by to chtělo trochu zkrátit. Ale možná ani ne.(8.5.2007)

 • L_O_U_S
  ****

  Počátek srpna 2010. Sraz lidí sdružených kolem stránek Vlastenci.cz. Nýdek ve Slezsku. Chata. Alkohol. Nálada. Televize. Tento dokument. Kočí Hruška. Vzpomínky. Za týden další sraz. (664., 5. VIII. 2010)(30.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace