poster

Z města cesta

Dokumentární

Česko, 2002, 106 min

Scénář:

Tomáš Vorel st.

Hudba:

Michal Vích
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Docela zajímavý dokument, ale jednotlivé části jsou dost nevyrovnané. Eva Holubová je úplně přirozená a její část je z celého filmu spolehlivě nejzajímavější. Na druhé straně, Bolka Polívku musím hodnotit v kategorii herecký výkon, což znamená, že něco je špatně. Zbytek je mezi těmito dvěma extrémy, ale pozitiva naštěstí převažují.(2.12.2003)

 • Lima
  ****

  Tulák Kim, Čtrvtníček, Holubová, kočí Hruška a Bolek Polívka - pět lidí a pět způsobů, jak žít mimo město. Dokument, který v kině těžko uvidíte a v televizi v říjnu až po 22.hodině. Tak pozdě jenom proto, že příběk kočího Hrušky je tak trochu kontroverzní - dočkáte se tu dvou čistě pornografických záběrů, při kterých se Vorel, jak sám přiznal, dost styděl, ale zdegenerovanýmu Hruškovi to nijak divný nepřišlo a skoro si to vydupal. Některé osudy jsou vtipné a zajímavé (Čtvrtníček, Kim), některé méně (Polívka), ale celkově jde o počin, který stojí za to vidět.(24.8.2003)

 • Radiq
  ***

  Celkem kvalitní a zábavný dokument. Nejvíc mě překvapil teplej opileckej kočí Hruška, kterej fakt existuje. A navíc tam docela obstojně exhiboval. Holubová zas není taková kráva, jak jsem si dycky myslel, ale úplně obyčejná baba. Všichni byli celkem v pohodě. Akorát ten tramp Kim mi připadal trochu ujetej, ale když se mu ten životní styl líbí, tak ať. Furt hořekoval nad tím, že trampové už nejsou a pak stejně nějaký našel. Jako bavilo mě to, ale víckrát to snad už asi ani vidět nemusím. A možná by to chtělo trochu zkrátit. Ale možná ani ne.(8.5.2007)

 • J0hny5
  ***

  Za Holubovou a Čtvrtníčka ****, za Vyčítala a Polívku **.(5.8.2010)

 • LordSnape
  **

  Původní film byl mnohem lepší.(23.5.2007)

 • - Podle slov Evy Holubové je její odhalená scéna v tomto dokumentu i jedinou za celou její dosavadní kariéru. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace