Divoká planeta

• Francie La Planète sauvage (více)

Futuristicky vyhlížející animovaný film na motivy románu Stefana Wuta. Kouzelným světem vás provází malý kluk - člověk, který slouží jako hračka pro děti kulturně a technicky vyspělejších bytostí. Tento chlapec projeví neočekávanou schopnost učit se a tvořit. Mezitím se vládci společnosti rozhodnou vyhladit zbytky lidí volně žijících v přírodě, aby předešli možným budoucím problémům. (raffspIn)

McMastamind

Jedno z mých nejtěžších filmových hodnocení. Divoká planeta je prostě tak bizardní, jiná, esteticky nenapodobitelná, že se mi skoro příčí jí hodnotit. Nakonec to jsou 4* a vlastně ani nevím proč. Za tu oslavu lidství? Třeba to jednou pochopím. Časem. ()

subic

Skvělý příběh, skvělé nadabování, skvělá hudba. Do nedávna jsem ho vůbec neznal, o to víc mě překvapilo, jak mohl vzniknout v komunistickém Československu a dokonce pod taktovkou Francouzů. 85% ()

Lewaso

Kdysi jsem film viděl v kinu Oko v Holešovicích. Je to tak dávno a přesto ten fantastický zážitek dodnes nevyčichl. Nicméně jsem až nyní pochopil, jak mnoho je ten film o manipulaci. Na svou dobu a prostředí až mnoho... :-) ()

muti

neuveritelny pocin z cias davno minulych, dej odohravjuci sa na bizardnej planete plnej uzasu a nechyrenych stvorov a miest. prave tu sa nachadza ludska "omska" rasa, ktora bojuje o prezitie, je podriadena a zotrocena dominantnou rasou Traagov. Traagovia sa k omom spravaju ako k hlodavcom, snazia sa vyhubit kolonie ukryvajuce sa na odlahlych miestach, no na druhej strane toleruju pritomnost skrotenych omov ako domacich milacikov svojich deti. Traagovia sa vsak dopusitli strasneho omylu, omovia nie su hlodavce, ale inteligentne mysliace bytosti schopne nielen odporu, ale aj protiutoku.... ten ceskoslovensky rukopis bolo poznat od prvych zaberov, velmi sa mi pacil vizual, taky az sokujuci, akoby boli tvorcovia na LSD (pozerat toto a frcat na niecom musi byt doslova strasidelne az traumatizujuce). keby toto vidim ako dieta, ais to vo mne zanecha trvale nasledky. viem si premietanie tohto animaku predstavit na takom world expo. velmi unikatne dielo s poucenim, twist endom, proste parada. ()

Zoltar78

Jedinečné... Ještě donedávna mi zůstal tento film z dob dávno minulých utajen. O to větší bylo moje překvapení co tady kdysi na poli animovaného filmu vzniklo. Smekám... ()

m.xFuck

Hodně zvláštní film, který mi moc nesedl. Je to ale spíš pojetím a trochu nablblým příběhem než provedením. Každý správný fanda scifi by mu měl dát šanci a skouknout ho! ()

jjjerry

Určitě orginální, ale tento snímek mě nenadchl. Animace jednoduše nezaujala, připomínalo mi to jen jednu epizodu z Macha a Šebestové... Námět, kniha je patrně geniální. Místy jsem se nudil a hudba byla velmi opakující se. Pozitivně hodnotím československou kinematografii za tento trochu zapomenutý kousek ()

lisma

Obrovský příval tvůrčí imaginace a nápadů v poměrně neznámém animovaném filmu sedmdesátých let, mne při sledování doslava pohltil ()

maniak.sused

Tu nie je čo riešiť. Odkedy som ten film videl pred 3 týždňami prvý krát, videl som ho už ďalšie dva razy. Obávam sa, že kvôli tomuto musím ísť pri Krabatovi o hviezdu dole. Čarodejov učeň bol síce veľmi zaujímavý, ale aj napriek stopám psychedélie a temnej atmosféry musím uznať, že Divoká planéta je oproti Zemanovej rozprávke proste iná liga. Vizuálne spracovanie veľmi zvláštne, niekto si možno musí chvíľu zvykať. Ja osobne som sa nechal uniesť a bol to únos psychedelickejší ako väčšina Gilliamových a Lynchových filmov. Navyše, snímok má vynikajúcu zápletku, ktorej aktuálnosť je úplne univerzálna a napriek už štyrom krížikom majú sociálne presahy filmu čo povedať aj v dnešnej dobe. Motívy sily poznania, genocídy zo strachu z inteligencie nižšieho živočíšneho druhu, či už samotného obsadenia Hommo Sapiens do hierarchicky podradnej pozície (trošku pripomenie Planétu opíc 1968) sú v animovanej tvorbe odvážnymi a prekvapivými prvkami a film z nich vyťažuje maximum. Pravdupovediac, vôbec mi nejde do hlavy, že v širšom povedomí ide o pomerne neznáme dielo. Ak si niekedy nejaký animovaný film zaslúžil 5 hviezd, tak je to Fantastická planéta. ()

Radek273

Nenechte se zmást a ošálit stářím ani podivnými animacemi. Tento snímek totiž klame vzhledem a obsahuje fantastický příběh plný pozoruhodných myšlenek a nápadů, které daly vznik neméně pozoruhodným tvorům a bytostem. Vše má svou hlavu a patu, přičemž dokonce hrozí, že se budete i trochu bát. Ovšem s dětmi na to nekoukejte, některé pasáže se totiž nemusí zdát pro neplnoleté příliš vhodné. Každopádně teď už vzhůru na Divokou planetu, kde si uvědomíte, jak úžasná lidská svoboda vlastně je. ()

surprise

Tak trochu pro děti, tak trochu pro dospělé. Ve zralém věku jsem si oživil dětskou vzpomínku a proč to nepřiznat oživil i lehce erotický dojem. Inu Francouzi. Politické asociace s totalitou a ovládáním vystupují až nyní. Scéna, která rovněž nevymizela z paměti je ta: "Pojď, rozšlapeme je". ()

tuberatanka

Úžasná psychedélia. Vďaka strohému prevedeniu a veľmi jednoduchému deju sa v nej však dá zorientovať bez problému. Skvelá, ľudsky pôsobiaca animácia väčšinou zobrazuje chladné vyprahlé a rozľahlé prostredia osídlené bizarnými tvormi a rastlinstvom, pomedzi ktoré blúdi drobný človek. Postavy sú tu takmer úplne bez emócií (s výnimkou občasného bojového zápalu). Celkový dojem by sa dal vyjadriť slovom "podivný" (a rozhodne nie "divoký", ako český preklad názvu filmu naznačuje). Tento film nefunguje na jednotiacej dejovej línií (napriek tomu že tu je a je jasne naznačená), ale skôr ako séria veľmi pokľudných, avšak nekonečne podivných skečov zo života hlavného hrdinu. Celkový dojem je však úžasný - tento kontrast strohosti a podivnosti, jednoduchého deja a úžasných detailov, vyprahnutej planéty a silnej "psychedelickej" atmosféry funguje nad všetky očakávania. Toto je skvelý príklad filmu, ktorý je určený pre deti aj pre dospelých, pretože každý si tam niečo nájde. Výsledný dojem pôsobí, ako keby človek pozeral futuristický sci-fi film pod vplyvom halucinogénov. Čosi takéto som nikdy predtým nevidel, a najskôr asi ani neuvidím - úplný unikát. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží