Tajemná záře nad Pacifikem

• Česko Konečný odpočet (neoficiální název) (více)

Nacházíme se v současnosti, na palubě nejmocnější americké atomové letadlové lodi Nimitz, která je právě na cvičných manévrech v Tichém oceánu. Náhle na loď udeří nevídaně silná elektrická bouře, která tohoto ocelového giganta doslova pohltí a způsobí něco zcela nemožného: Nimitz je vržen zpět v čase do 6. prosince roku 1941. Do japonského úderu na Pearl Harbor zbývá již jen několik málo hodin. Jak se nepřátelská flotila blíží k Havaji, octnou se kapitán lodi (Kirk Douglas), expert Ministerstva obrany (Martin Sheen), svérázný letecký důstojník (James Farentino) a zoufalý senátor Rooseveltovy administrativy (Charles Durning) v situaci, kdy se musí rozhodnout mezi dvěma zcela nemyslitelnými možnostmi. Dovolí Japoncům dokonat jejich vražednou invazi, nebo zahájí masivní protiútok, který navždy změní běh dějin? V tomto dechberoucím sci-fi akčním hitu, natočeném na palubě skutečné letadlové lodi Nimitz dále hrají, společně s její posádkou, také Katharine Ross a Ron O´Neal. (Magic Box)

dvd-L

Trochu unfair-play vůči Japs. Ale co, mají co chtěli, nebo ne? (no přece jak stříleli po těch civilistech ve vodě, jo a taky ten Pearl Harbour) ()

filmator

Dal bych tři, ale přidávám jednu za skvělého kameramana. Problém časového paradoxu vyřešen ku spokojenosti. Škoda že zatím nikdo nenatočil Brány Anubisovy od Tima Powerse, tam je to s ím časem vůbec lahůdka... ()

Ulrich

Moc pekna reklama na americke namornictvo a vsechny ty jejich nadherne hracky. Musim se ale pozastavit nad naprosto nevyuzitym potencialem, ktery pribeh nabizel. At uz jde o bojove sceny (jen dve sestrelena zera), nebo v psychologicke rovine. Tady me uplne udivilo, jak lehce vsichni prijali bez histerickych scen fakt, ze se nalezaji v obdobi druhe svetove valky a co vic, ze se naprosto bez premysleni rozhodnou do teto valky zasahnout, aniz by je treba zajimalo, co vsechno mohou zmenit. Inu, asi zelene mozky. Kirk Douglas to tam v jednom momentu rika pekne: "Podleham veleni namornictva Spojenych statu, az vstoupi do valky, vstoupime taky a je jedno jestli zitra, nebo pred ctyriceti lety." :) ()

warrenur

Zaujimava myslienka fascinujuca cloveka od "cias Einsteina", totiz casovy paradox, bola na dobu vzniku tohoto filmu iste podana zaujimavo. Avsak v 2012-tom mi pri sledovani prisiel dej dost usmevny a chaby. Tiez sposob spracovania, herectvo a "efekty" si tiez zvlastne uznanie nezasluzia. Nostalgia z cias minulych vsak zrejme na niekoho zabera. ()

gonga

Vlastně dost kravina, která má vysoké hodnocení jen proto, že mnozí z nás ji viděli v kritickém věku okolo 15 let z půjčené videokazety jako velkou vzácnost ze Západu. Tehdy zážitek, který v mém případě překonalo jen sledování Dobyvatelů ztracené archy na dovolené v Jugoslávii v roce 1985. ()

Saur.us

Dnes už klasické scifi se zajímavou zápletkou ale bohužel zároveň ohromná propagace US NAVY a její nejzářivější zbroje té doby. ()

zdeny99

Jak by asi vypadala 2. světová válka, kdyby Japonci 6. prosince 1941 neprovedli nálet na Pearl Harbor? Tuhle otázku nám pokládá toto Taylorovo válečné sci-fi, ze kterého už po 40 letech je cítit nostalgie, za to nostalgie, na kterou se rád znovu podívám. Ty záběry na stíhačky, letadlovou loď jsou úchvatné. Děj sice není nijak akční, za to je tajemný a napínavý. Jen některé herce bych vyměnil. Konkrétně Martin Sheen, James Farentino a ten uřvanej Japonec se samopalem Soon-tek Oh mi chvílemi splývali jakoby byli pokrevní bratři. Nemají náhodou stejnou matku? [5068. hodnocení, 234. komentář, 74%] ()

HH

Zajímavý námět a docela ucházející zpracování. Scéna souboje zer s moderními stíhačkami je prostě super... ()

strikeman

Sci-Fi, western a historický velkofilm jsou mé velmi oblíbené žánry a ve filmech Tajemná záře nad Pacifikem, Poslední vlak z Gun Hillu a Spartakus mají tyto žánry jeden společný jmenovatel - Kirk Douglas... and a legend was born!!! ()

agassi68

Iste, nostalgii sa neubránite, no s odstupom času polovicu nadšenia pohltilo nudné štartovanie a pristávanie stíhačiek, helikoptér a pobiehanie vojakov po palube. Martin Sheen a Kirk Douglas sa ani veľmi nesnažili hrať, veď prakticky nebolo čo. Ale s trojhviezdičkových to radím napriek tomu do tej lepšej polovice.. ()

Hapretor

Dal jsem 4*, protože vedle hovadin, co teď posílaj do kin, je to fakt dobrý. Promyšlený, zábavný, dobře zahraný. Kirk Douglas je sakra dobrej herec. Byl neuvěřitelně přirozenej. Geny se nezapřou. Má odpovídajícího následovníka. ()

Rathalos

Cestovanie v case som mal vzdy rad,co sa tyka filmovej tvorby a aj tento vojnovy sci-fi film ma svoje caro,k tomu vsetkemu aj vyborne herecke obsadenie,cize spokojnost...:-) ()

tranquill

"Myslíte, že tomu můžeme můžeme uniknout? .. Možná bychom se měli ptát, jestli se o to vůbec máme pokoušet..." Povedená válečná sci-fi o cestování v čase. ()

Harry_

Nečekal jsem, že film, který se vrací cca 40 let do minulosti, uvidím až cca 40 let po natočení ;-) V současnosti již průměr, ale ve své době jistě atraktivní podívaná v podobě klasické americké vojenské agitky. ()