Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

davidh76

Zvláštní... První celé 3/4 filmu mají od začátku skvělou atmosféru a člověk si film náramně užívá. Ale ve chvíli, kdy je Richard vyvržen z komunity se z filmu stává něco, co jsem vůbec nepochopil. Jako by ho v tu chvíli začal psát někdo úplně jiný.. Chtěli ho snad zkrátit? Richard se musí zbláznit, ale nesmí to zabrat víc, než 5 minut filmu? V tom bych viděl problém já. Každopádně díky tomu se z filmu stává ke konci totální slátanina. A já říkám - velkáá škoda. Pohodová hudba. ()

romannet

jedna hvezda je za hudbu...nic vic me totiz na filmu nezaujalo. DiCaprio vypada jak kdyby mu bylo 16 a o ostatních hercích se nejak mluvit ani nevyplácí. Naprosto me dostala situace kdy beha po lese ala Rambo a netusím jestli ty radoby scény s počítačové hry mely být vtipné nebo myšleny vážně ale do filmu se to naprsoto nehodilo. Film mi take přišel neobyčejně dlouho a zbytečně natahovaný. Není jediná věc proč bych ho měl vidět znovu ()

mindkiller

Ked som tento film videl prvy krat v dectve, tak ten zaciatok na mna nemal zrovna najlepsi vpliv, a tak, som si toto dielo oblúbil. Od vtedy co som tento film videl na posledy, ubehly 4 roky a teraz som pochopi,l co bolo to, co ma dostalo ... kazdy urcite zazil v dectve prvy film na ktory sa dival s nadsenym bez toho, aby tam boli v kuse scény 18+, alebo neustále boje ... pre mna je to takych 90 % ... zaokruhlene :) ()

carre

Chcel by som raz zažiť niečo podobné, nájsť raj na zemi, nájsť svoju rodinu a zabudnúť na všetky problémy. Aj keď druhá polovica filmu nám ukáže, že to nie je také jednoduché. Skvelý Dicaprio, úžasná výprava a úžasná hudba. Len spracovanie toho psycho úletu mi trošku nesadlo. 80% ()

paja78

Film mě velmi zaujal, poprvé pro jeho vizuální stránku a na podruhé ( snad ještě víc) pro jeho filosofický přesah. Záleží jak k tomu filmu přistupujete. Jasně, hraje tam hezoun DiCaprio( a to velmi dobře), což může některým filmovým pseudointelektuálům vadit. Ale já tam vidím hlavně zajímavý příběh, který výborně graduje a který si v hlavě přehráváte ještě dlouho po jeho zhlédnutí. ()

miccio

Dlouho předlouho jsem se bránila tomu, pustit si Pláž. Pod vlivem faktu, že jsem v poslední době shlédla více filmů s DiCapriem, jsem byla nucena uznat jeho opravdové herecké kvality, které jsou v některých filmech dokonce mimořádné. Nejsem jeho zapálenou fanynkou, ale jeho styl hraní se mi začal hodně líbit. A ani tady nehrál špatně, ale v podstatě je celý ten film docela slátanina. Hezké obrázky a hezký soundtrack nijak nevyvažují, že filmu chybí pořádný scénař. Není to ani moc vtipné, ani dramatické neřkuli thrillerově děsuplně napínavé. Poselství, pokud ho film obsahuje, jsem nepochopila nebo mě úplně minulo. Vcelku to asi nebyla taková hrůza, jak jsem se obávala, ale mým oblíbeným filmem se nestane. Za tři *. ()

paulinag

Tento snímek si buď zamilujete, nebo jej budete nesnášet. Navzdory kritikám scénáře, Leonarda či zpracování jsem v té první skupině. A to hlavně pro ten dojem, který ve mě film zanechal ještě dlouhá léta po shlédnutí. ()

Ywec

Od začátku do konce zajímavý film a to díky výborné kombinaci akčních úseků s pasážemi nabytými poznáváním něčeho nového vonícího co chvíli po moři a trávě. Pláž těží asi nejvíc z líbivého prostředí exotického ráje, ovšem rovněž z vynikající zápletky a soundtracku. DiCaprio byl pro roli vybrán velmi správně. Těžko říct, proč Pláž vyfasovala po více než třinácti tisícovém hodnocení od diváků na Čsfd tak nízké číslo, ale pět hvězdiček, byť s odřenýma ušima si dle mého soudu zaslouží. ()

Missfit

Nemůžu si pomoct, na to jak je ten film "starý", tak Leonardo předvedl nečekaný výkon, řekl bych i daleko lepší než v Titanicu. Pro mnoho lidí to muselo být také inspirující, že skutečně žijí již v "nečistém" světě - těžko se to vysvětluje slovy, film to popsal mnohem lépe :). Naopak, některé scény mi přišly vážně trochu přitažené za vlasy, ale zase vzhledem k tomu, že šlo o smyšlený ostrov, který (nejspíš bohužel) neexistuje, tak si to režie mohla dovolit. 90% ()

aRclite

Mladý Leonardo DiCaprio se vydá na ostov o kterém vědí jen zasvěcení a který je rájem na zemi ? Už tohle mě nabádalo k tomu, abych na to kouknul. A ani v jednu chvíli sem se nenudil. Výborně provedený thriller s pointou k zamyšlení na konci. 80%!! ()

MéďaSV

Srdcovka z mládí! Atraktivní prostředí, parádní soundtrack, zajímavej příběh. Pro holky Leo, pro kluky Francoise:-) Mám ten film prostě rád... ()

PanHradec

Moc hezké myšlenky a jeden z mála filmů, kde dochází k takovým proměnám v charakteru hlavních postav. Ale jinak nic extra. ()

Lucie505

Skvělý snímek! Od začátku do konce to bylo silné a celkem uvěřitelné. Závěrečné jednání Sal nám ukazuje, jak daleko člověk dovede zajít kvůli svým ideálům. Akorát mi do role Francois nějak nesedla Virginia Ledoyen. Asi bych na její místo dosadila větší dobrodružku. A soundtrack z Pláže je mou nejoblíbenější deskou! ()

Adhemar

Moje srdeční záležitost. Skvělé prostředí, příběh i atmosféra. Nesnášel jsem DiCapria, ale díky tomuto filmu jsem ho začal mít rád. ()

Anetkandilek

Blbost! Ten film mě nebavil už od začátku. DiCaprio mě svým hereckým výkonem nijak zvlášť nenadchl, což jsem od něj ale čekala. Jediné co se mi na tomto filmu opravdu líbilo byla TA úžasná pláž, soundtrack a krásně opálené tělo Francoise, na které jsem koukala častěji než na DiCapria. ()

BigJohn02

Po dlouhé době jsem to znovu zkouknul. Když jsem to viděl poprvé, znal jsem DiKouše jen jako hezounka z přeslazeného Titaniku a vůbec by mě nenapadlo, že jednou z něj bude herec s velkým H a bude hrát ve Scorseseho peckách a dalších skvělých filmech. Přesto mi ho tehdy bylo líto - představa, že jeho postava musela souložit s takovým ohavným hermafroditem, jako je Tilda Swinton, mi nedělala dobře na žaludek... Mimochodem, překvapilo mě, že někteří tady hledají v tomhle filmu nějaké hluboké poselství, které tam ale bohužel není... ()

Maryo

Kultovní film. Každý, kdo byl někde sám na vlastní triko, bez cestovky, s jednosměrnou letenkou a dvacetikilovou krosnou k tomu měl nějaké důvody a Ričrd je právě tento případ. Hledá vzrůšo a najde domnělý ráj. Ale jak to tak v životě bývá, příjemné věci se časem rozmrcasí. Film má takový náboj, že jsi schopen z fleku si koupit letenku do Thajska (dobře no, aspoň o tom přemýšlet). Další věcí, kterou film dostává minimálně o level výš, je soundtrack. Ten patří snad k mým nejposlouchanějším soundtrackům a vždycky, když někam cestuju, nesmí chybět na playlistu. „Anything what you want to happen, does happen.“ ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)