Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Gilmour93

Danny Boyle a jeho celovečerní debut na téma V nouzi poznáš přítele.. Černý humor postupně zapadající do bažiny dusného thrilleru, vhodně zvolená hudba (dlouhodobě režisérova veliká přednost) a filmařská forma podněcující diváckou paranoiu. Na druhé straně nadbytečná pointa, nesympatičtí představitelé a nepříliš uvěřitelně podaný přerod jednoho z hrdinů (psychické Maléry pana účetního). Nic naplat, ukrývat mrtvolu v mělkém hrobě zavání svou nedefinitivností průserem. To Tony Toupee z Bronxu vždycky tvrdil, nač kopat díru v lese, když ho můžeme přimíchat do základů.. ()

agentmiky

Danny Boyle je skvělý režisér, pokud si osvojíte jeho styl. Stejně tomu tak bylo i Mělkého hrobu. Do filmu jsem se prokousával dlouho, než jsem se s ním dostal na stejnou notu. Mělký hrob byl debutem režiséra Boylea, a nutkno podotknout, že úspěšným prvním počinem. Film se může opřít o dva zásadní klady. Tím prvním jsou tři hlavní herci, kdy každý je charakterově jiný, ale jejich výkony jsou úžasné. Nejvíce mě asi zaujal Eccleston, u kterého mě na začátku napadlo, že to bude takový ňouma, ale nakonec se z něj stal největší zabiják. Dalším kladem je bezchybná zápletka, která nemá žádné trhliny. Příběh je zde opravdu kvalitní. Kde bych byl mírnější k hodnocení, tak to budou někdy dlouhé chvíle bez jediného střihu. Chápu, že tak se navodí skvělá atmosfér, ale někdy už to podle mě zbytečně filmu podráželo nohy. U filmu si zajisté zapamatuji chvíli, kdy dva členové gangu spadli z půdy mrtví poté, co byli umláceni kladivem. A hlavně ten konec, který nebyl na facku a důstojně zakončil tento film. McGregor je prostě všechny převezl :) Za mě dávám 83 % ()

Padme_Anakin

Poněkud morbidní filmový bonbónek, ovšem moc pěkně zabalený a s překvapivě zajímavou náplní. Sympatická lékařka, lehce arogantní novinář a obrýlený doktor Who společně obývají luxusní hnízdo a působí dojmem sehraných přátel. Chtěli by čtvrtého do party, neb volný pokoj zeje prázdnotou. Nově příchozí bohužel nevydrží ani do švestek, během první noci vyhasne. Tahle skutečnost jim sandálek příliš nerozhodí, zato ten kufr… Kufr plný peněz zalomcuje podstatou jejich soužití a následně i žití. Každopádně pozoruhodná záležitost. ()

PauloZ

Prachy mění člověka a to i v postoji k nejlepším kámošům. Boyle měl jasno, na můj vkus to bylo ale strohé. Nejlepším prvkem je hudba, která dokáže v několika místech velmi inetnzivně podmáznout tu depresivní a psycho atmošku. No a pak Ecclestone na půdě, to je solidní myšlenkové pohnutí. Jinak je to takové vlažné. ()

Campbell

No bohužel jsem nejdříve viděl Transpotting a až pak Mělký hrob, proto možná nejsem vyloženě nadšený, ale i tak jsem se bavil, teda aspoň první hodinu a čtvrt konec mi přijde sice zajímavej ale ne nijak extra dobrej, Eccleston je celkem frajer a zároveň sráč, prostě mi v celým filmu přišel nevyrovnanej(ale ne špatnej) a ostatní herci jsou parádní a hudba od Boswella je celkem dobrá, ale nic extra to taky není. ()

• První filmová role Ewana McGregora v celovečerním filmu. (Chatterer)
  • Dějově je film zasazen do Edinburghu, ale většina se ho natočila v Glasgow. (Chatterer)
  • Film je debutem pro scénáristu Johna Hodge. (Chatterer)

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)