Legenda o "1900"

• Itálie La leggenda del pianista sull'oceano (více)

V jednom z prvních dnů nového století nalezl Danny Boodman, pomocník z kotelny, na palubě zámořské lodi Virginian, novorozeně chlapce a rozhodl se dítě skrýt v tajemných prostorách podpalubí. Posádka lodi malého vždy nazývala 1900. Chlapec rostl a již v první třídě v sobě objevil zázračný talent při hře na klavír. Dokázal hrát přirozeně procítěně, fascinoval všechny cestující. Kapitán se proto rozhodl ponechat chlapce na palubě lodi, aby bavil první třídu. O 30 let později se neúspěšný muzikant Max setkává v jednom zaprášeném hudebním obchodě se starou nahrávkou překrásného jazzového piana. Dozvídá se, že to hraje 1900 na palubě lodi Virginian a je rozhodnut stůj co stůj zjistit, jaký byl jeho další osud. Dozvídá se však, že loď Virginian je určena k demolici. Max, jat zvláštní předtuchou, spěchá do přístavu a na poslední chvíli demolici zabrání. Než dojde ke konečnému zničení lodi, chce Max ještě naposledy slyšet tu zázračnou hudbu a setkat se s legendou 1900... (oficiální text distributora)

Phobia

Neotřelý příběh s vynikajícím Timem Rothem v hlavní roli. Film úsměvný i dojemný, tak jak to mám ráda, s krásnou hudbou k tomu. Na čistou stovku to není, přece jen se při tak dlouhé stopáži místy vyskytly i příliš pomalé scény a té melancholie je občas až moc... také druhé shlédnutí už není tak fascinující. Ale napoprvé to pro mě byl překvapivý a nádherný zážitek: 90%. ()

cheyene

Zdařilý snímek s nezaměnitelnou atmosférou a úchvatnou hudbou mistra Morriconeho. Příběh sám o sobě je také silný, zejména na svém začátku a poté na úplném konci, avšak působivé momenty se vyskytují v průběhu celého filmu. Klavírní souboj nemá chybu a nedovolí divákovi uhnout pohledem od obrazovky. Tato scéna je opravdu pastvou pro oči a uši. Vcelku jímavá mi přišla i pasáž, kdy se Danny loučí s posádkou lodě a chystá se vykročit na pevninu a prohlíží si z můstku velkoměsto před sebou. ()

paascha

Jeden z filmů, ke kterým se chci vracet. Parádní muzika, zajímavý příběh, zkrátka zážitek. Jen se divím, že mi to tak dlouho unikalo? ()

Big Bear

Pro mne srdeční záležitost. Leckoho zde okouzlil klavírní ,,souboj" já byl ohromen jízdou s klavírem po sále jídelny na rozbouřeném moři. Rád jsem se nechal dojmout Timem Rothem a hudbou Ennia Morriconeho. Nádhera. Rozhodně nutno vidět !!! * * * * * ()

sheen

Hustota, ta Rothova hra na kvalír..parádička. Hodně zajímý příběh a celkově dobře zpracován. Fakt povedený film, který pořád baví, fandíte hlavnímu hrdinovi a doufáte, že jednou vkročí. A opět jak jinak něž výtečný Ennio Morricone! ()

hippyman

já nevím, na mě to prostě nějak nefungovalo. pohádka o týpkovi s hloupým jménem stojí a padá na na Timu Rothovi a hudbě, jak výstižně napsal Djkoma. některé scény jsou vyloženě divné, konec tradičně a zbytečně přeslazený. coby hudebník (a shodou okolností mám co do činění s oběma nástroji) musím vyzdvihnout Rothovo přesvědčivé klavírování, naopak ta trumpeta v podání pana Vince byla příšerně nedůvěryhodná. no ale pochvala za kameru a parádní záběry. takhle loď sice do mého srdce neproplula, ale to neznamená, že tomu tak nebude u vás... každopádně pozor na sklovinu a mějte radši po ruce injekci s inzulínem! 60% ()

Aky

Emotivně pro mne jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Výrazně k tomu samozřejmě přispívá dokonalá muzika, a stejně tak podstatný je skvělý výkon Tima Rotha. Co je však nejpodstatnější, je samotný příběh. Když máš dobrý příběh, máš všechno - platí pro film a nejspíš i pro život. ()

Ruut

Viděl jsem jen zkrácenou verzi a myslím, že je to hodně znát na výsledku - občas mi leccos chybělo. Výpravou 1900 válcuje Cameronův Titanic, patosem také. Ale ten příběh je natolik zajímavý, že ruku v ruce s maximalismem a pompézností režiséra, skýtá i tak hodně nadprůměrný zážitek. 70% ()

Satan

Pokud jdete s trubkou do bazaru, opřete se o zajímavý příběh, protože dokud je příběh zajímavý a je komu ho vyprávět, zdaleka nejste vyřízení a navíc odejdete jak s trubkou, tak s prachama za ní a prodavač vám ještě poděkuje, ačkoliv chtěl při vašem příchodu právě zavírat. ()

Webb

Výborný Tim Roth a jeho klavírní duel nemá chybu. Hudba dobrá stejně jako konstrukce příběhu či režijní Tornatorovo vedení. Lepší dojem ale sráží přemíra patosu. ()

nascendi

Príbeh o lodnom Mauglím za veľa nestojí. Je rovnako neuveriteľný, ako príbeh o Willovi Huntingovi. Takže ostáva hudba a herci. Hudba je Morriconeho a tá nemôže byť zlá. S Timom Rothom som sa stretol prvý krát a spočiatku som si ho mýlil s Jakeom Weberom (Zoznámte sa, Joe Black). S Pruittom Taylorom Vinceom vytvorili zohranú dvojku, okolo ktorej sa točil celý film. Okrem brilantnej hry na klavír som vo filme nič výnimočné nenašiel, takže som ho bez výčitiek svedomia nechal zapadnúť medzi plejádu trojhviezdičkových. ()

nash.

Nádherný příběh jednoho neobvyklého osudu, vyprávěný s citem a podbarvený nádhernou hudbou.. na jehož hladině se třpytí jako diamanty odlesky skvělých hereckých výkonů a řady nezapomenutelných okamžiků, které někdy sevřou srdce (Dannyho nesmělá láska) a jindy vyvolají mrazení (klavírní souboj).. ()

Vitason

Tenhle film buší od začátku do konce do kláves citu a dojetí, co mu síly jen stačí. Sice touto taktikou vyloudí hezkou písničku, ale nic převratného. 1900 je mládenec, který byl nalezen na lodi Virginian, kde také zůstal a stal se lodním klavíristou s fenomenálním talentem. Film je rozdělen do dvou časových linií. První je pátrání hudebníka Maxe po svém příteli od piána doprovázené Maxovým retrospektivním vyprávěním, které líčí život 1900. Obě linie do sebe hezky zapadají. Dominantou filmu je skvělá hudba Ennia Morriconeho a bezchybný výkon Tima Rotha. Je zde několik skvělých scén (souboj a rozbouřené moře) ,ale také spousta scén ,které vyšumí do ztracena. Jedná se o velice příjemný film, který někdy útočí až moc vypočítavě na city, ale není důvod si ho neužít. ()

Rocky62

O některých filmech píši, že po projekci nebudu za 2 dny vědět o čem byly, ale věřím, že Legendu o ''1900'' si budu pamatovat za 2 roky stejně jako dnes. A není to jen zásluha génia Morriconeho. Troufám si tvrdit, že je tento film povinností pro každého vášnivého milovníka hudby. Nikdy bych nevěřil, že film složený, ze žánrů, které nemusím se stane mou srdeční záležitostí. Překrásný zážitek! 80% ()

Chrustyn

Rozhodně nejsem skalním fanouškem Guiseppe Tornatorea, ale režijní talent mu upřít nemůžu a v případě snímku ""Legenda o 1900" se navíc musím přiznat, že mě režisér velice překvapil a potěšil. Velice pěkné a působivé vyprávění o hlubokém přátelství dvou neobvyklých muzikantů, jejichž velké přátelství začalo i skončilo na palubě zámořského parníku. Hudební scény, herecké výkony a Morriconeho hudba jsou tím hlavním, kvůli čemu jsem se do filmu až nezvykle ponořil a od začátku do konce si ho náležitě vychutnal. ()

Sofia

Hezký film, ale neskutečně plný patosu, úplně mě to bilo do očí a to mám normálně takové filmy ráda, proto nemůžu dát vyšší hodnocení. ()