V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Naby

Nejhezčí pohádka natočená po roce 90. Plná lásky, zábavy, krásných písniček a naprosto geniálních hereckých výkonů (hlavně Blanarovičová a Bílá). Celkem 4,6* ()

Trescha

Zdeněk Troška ještě v plné parádě... Vynikající Blanarovičová,Ševčík,Županič,Zindulka,Švehlík,Bílá.....atd. Jedna z nejlepších porevolučních pohádek. ()

Bohdy67

Jedna z těch lepších pohádek z mého dětství...Dneska už nemám potřebu jí vidět znovu,ale svým dětem jí jednou rád pustím....61% ()

Antal89

Já naprosto souhlasím se všemi pozitivními komentáři níže. Princezna ze mlejna je jednou z nejlepších pohádek devadesátých let. Škoda jen, že pan režisér po jejím ztvárnění zjevně nabyl dojmu, že už umí režírovat a jeho následující pohádky pak již začali zcela postrádat selskou logiku a šli s kvalitou prudce dolů. ()

Mark1983

Tak tohle je jedna z mála českých filmových pohádek,kterou tak ňak ještě snesu díky i částečnému humornému zpracování,takže dávám tři hvězdičky. ()

Alsafi

Ne, ne a ne! Tohle nikdy nebyla, není a ani nebude moje oblíbená pohádka. Nádherné prostředí mlýna s rybníkem, které v sobě mělo tolik potenciálu, zde bylo úplně zazděno. Kudla v kapse se mi otevírá obzvlášť ve scénách s vodníkem, čarodějnicí a čertem, který je tomu všemu skvělou korunou. Korunou zase jedné filmové pohádkové katastrofy. Infantilní a upištěné postavy mi nepřišly zábavné, natož roztomilé, ani v dětství ani ve věku pozdějším. Tím pádem absolutně nechápu ty hlasy, které Yvettu Blanarovičovou neustále vyzdvihují na piedestal a s ní celý film. Ale proti gustu žádný dišputát. Pro mě je Princezna ze mlejna však jen úplně hloupý Troškův počin, který se snaží být za každou cenu vtipný, což se mu zoufale nedaří. Symbolickou jednu hvězdu dávám za úvodní písničku, ta se povedla. ()

marcoss91

Poslední film Zdeňka Trošky, který byl koukatelný a to především díky hezkým písničkám a vtipným pohádkovým postavám. Období po tomto snímku je čirá filmová zvrácenost, bohužel většina lidí to stále nepochopila a nechává si vymývat mozky tímto degenerativním odpadem co následoval. ()

evangelik

Celý ten Troškův odpad nemůžu ani cejtit. Na tenhle film jsem se vydržel dívat asi čtvrt hodiny a nepřekonatelně mi tam vadila ta pitvořící se čertka. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje