Antoine Doinel – věk 24 let. Odpykává si trest ve vojenském vězení. Po propuštění (a vyloučení z armády) se vydává za svou dívkou Christine a snaží se uspět v civilním životě. Zaměstnání, která Antoine především kvůli své nestálé povaze poměrně často mění (noční hlídač, soukromí detektiv, prodavač obuvi), jej ale vnitřně nenaplňují. Antoine je však již duševně dospělý muž, který svou povahu zná, tudíž si umí ze života vzít to lepší a netrápit se malichernostmi.

Antoine Doinel (hrdina viacerých filmov a alter ego režiséra Francoisa Truffauta) sa z problémového dieťaťa stal mladistvým delikventom. Prihlásil sa do armády, ale kvôli neposlušnosti ho prepustili. Vracia sa z vojenského väzenia do civilného života a hľadá prácu. Vystrieda povolania nočného strážnika, opravára televízorov, skladníka aj súkromného detektíva. Rovnako zúfalo hľadá smer aj v ľúbostnom živote a svoju náklonnosť prenáša z vážnej študentky hudby Christine na atraktívnu, no vydatú Fabienne... (oficiální text distributora)

Rozjimatel

"Bol som u delostrelectva." "Skvelé! Milujem veľké zbrane!"     Príjemná komediálna romantická dráma s typicky ľudským Truffautovým rukopisom, ktorá zahreje pri srdci i vyvolá úsmev. Hlavný hrdina Antoine Doinel (Jean-Pierre Léaud) je síce poriadny trkvas (čo mi aj trochu bránilo, aby som sa s ním plne stotožnil), ale inak celkom sympaťák. Ale tie francúzske devy, ktoré sa okolo neho motali!     "Je len jeden spôsob, ako sa naučiť anglicky: v posteli s Angličankou." ()

Mikino00

Jedná se o milý příjemný a roztomilý snímek, kterému vychází jeho komediální stránka, jen ten děj a základní myšlenka je trochu slabší, čekal jsem přece jen trochu více. I tak ideální film pro vylepšení nálady. ()

aLPaC

Oproti prvnímu dílu je to laděné více do komediálního žánru, i když prvky dramatu jsou zde též. Antoine nám dospěl a zažívá zajímavé milostné aféry a tak dále. První díl se mi určitě líbil víc, nemůžu ale říct, že by Truffaut nějak snížil laťku. Jsem zvědavý na další dva díly. ()

TomasKotlant

Pojetí filmu je svým způsobem neotřelé, je vidět určitý záměr, který nejspíš i funguje jak má. Z tohoto, řekněme akademického pohledu je to moc fajn, ale nudilo mě to tak, že když jsem si to pustil podruhé, tak jsem si už skoro nepamatoval, že jsem to viděl. *** Ve zkratce: Z vězení do bordelu a pak za svou milovanou... ()

karlee

Opět výborné, třeba scéna, kdy hrdina do telefonu popisuje detektivní agentuře ženu svého šéfa, je parádní. Vztahy s oběma ženami jsou skvěle vyprávěné. ()

Rattlehead

Tento film mě fascinuje. Ukazuje vlastně celkem banální příhody obyčejného života, ale je v něm tolik krásy, tolik nádhery, tolik kouzla, poezie a humoru. Ale možná, že krásný není ani tak zobrazovaný život Antoina Doinela, jako samotný film. Nebo je to naopak ? Obojí lze v Truffautově tvorbě jen těžko oddělit. ()

plo koon

Opět skvělý Truffaut. Mladý Antoine hledající svoje místo ve společnosti a vlastně se jen tak potlouká. Identifikace s mladíkem, který je tak trochu nestabilní trdlo může nabývat na nečekané intenzitě... ()

Alex_01

Joo realismus aka e vždy úplně motivované rozhodnutí, které se často jeví překvapivé a nepochopitelné. Antoina žeru, ten týpek má něco do sebe. ()

pollstro

Třetí filmové pokračování série pětidílného cyklu o Antoineovi, ve kterém Truffaut velmi přirozeným filmařským stylem a citem kombinuje melancholické a veselé formy příkladné detektivky, přičemž vytváří poetické svědectví o tradičním a moderním francouzském filmovém umění. Šarmantní a plné spontánnosti, bez jediného hloupého, nebo nadbytečného incidentu. Veškeré dění je pod absolutní kontrolou, ať už se film pohybuje v oblasti komedie, lyrické romance nebo vážného dramatu. Vtipná, smutná, upřímná a chytrá příběhová meditace o lásce, vášni, konfliktu, romanci, žárlivosti, věrnosti, oddanosti a vztahovému dobývání, v čele se zvědavostí hlavního hrdiny. ()

Mrxyz

Velice zvlastni film - co se tyce stylu, atmosfery Parize na konci 60. let 20. stoleti, hereckych vykonu a celkoveho francouzskeho zivotniho stylu. V podstate souhlasim s komentari Tsunami X i Anais, nicmene mam pocit, ze v tomto filmu se navic objevuje jakasi obtizne sdelitelna poetika tezici z orignalnich moznosti filmoveho vypraveni okem vnimaveho rezisera - zni to jako klise, ale nejak se mi nedostava te prave kriticke objektivity. Prijemny film evokujici me subjektivni vzpominky na Pariz, na kouzlo zivota, ktere predevsim spociva v prozivani mezilidskych vztahu. . . Uvodni a soucasne i zaverecna pisen ve stylu sansonu celkovy prijemny dojem jeste umocnuje. ()

Pisoarec

Příjemně koukatelná romantická komedie, kde každý někoho sleduje. Antoine začne po propuštění z armády pracovat jako špion, což se mu ale ne zrovna dvakrát moc daří. Při jedné ze svých akcí se zamiluje do manželky šéfa, u kterého pracuje a vidí ji jako neobyčejnou ženu. Ta ho pak vyvede z jeho snových myšlenek, vyspí se s ním a Antoine se zase vrátí zpět na zem, do svého běžného života... Já osobně jsem film pochopil jako příběh, ve kterém můžeme vidět, co věechno může mladý poblázněný muž obětovat, aby si zasloužil srdce starší ženy. Sice to není film, který by vyvolával nějaké rozpory, nebo by utkvěl díky něčemu nějak významně v lidské paměti, nicméně je to zajímavá a sympatická romantika, ve které je Truffaut jako doma. ()

dank011

Nesmírně příjemné proplouvání životem, další lehkost bytí v truffautovském podání, přitakání lásce, oslava života ve všech jeho podobách, té smutnější nevyjímaje.... Přiznává-li Truffaut ve své biografii, že motivem natočení filmu bylo vydělat si peníze na zakoupení autorských práv k následnému snímku Siréna od Mississippi ( a právě tuhle knížku čte Antoine Doinel co by noční vrátný, krásný režisérův kousek), nevím, co si myslet....troufám si v případě Truffauta vyloučit jakoukoliv falešnou pózu, takže zbývá už jen přemitat o vskutku ďábelském talentu....A úplně mimochodem : muselo být fascinující, procházet se Paříží na konci šedesátých let, byť i jen jako turista, v tom relativním dopravním klidu. Zatracená nostalgie... ()

Winster

Zajimave. Rozlitany zivot a podivne podivnosti zvlastniho mladika…Krasne pohledy na Pariz :)  Predchozi filmy jsem nevidel, zkusim dohnat. ()

piccoli

Antoine trochu povyrástol od "Nikdo me nemá rád" ale pokračuje vo svojej ceste hľadania sa vo svete žien...Zažíva milé a každodenné zaujímavé príhody...Najviac sa mi páči jeho pôsobenie v v obchode...jeho šéf je tiež ťažký "haluzák" a jeho manželka je proste skvost...Fabienne Tabard , Fabienne Tabard,....Antoine Doinel, Antoine Doine....pred zrkadlom...proste dokonale.... ()

chemo

Svieži, vtipný film s viacerými absurdnými scénami, kde sa toho moc nerieši, ale dobre sa na to pozerá. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale