Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

tony_2 odpad!

Ech.Oplati sa tu vobec nieco pisat? Oplati sa plytvat casom? Myslim ze nie.Moj nazor vidite, takze koncim.. ()

_aandyy_

No jo, legendární Esmeralda. Pokud vím, je to první telenovela, která se dostala do Česka. I já ji sledovala a s napětím očekávala, jak se ten dvousetdílný seriál bude vyvíjet. Ale nesledovala jsem pouze Esmeraldu, takže můžu říct, že ve srovnání s jinými telenovelami je tohle skutečně slabota, až taková naivita skoro všech postav se mi začala rychle protivět. ()

Petus odpad!

Mám dojem, že jednu dobu tahle zelená "kráska" začínala v počtu vtipů nebezpečně dohánět i Chucka Norrise ()

vetsinezobri

První telenovela na českých televizích si odpad nezaslouží. Občas jsem s bábinou na José Armanda, Domingu a holku tápavou mrknul. ()

Jamajdzan

Když už blbost, tak pořádná a když už kýčovistost, tak se vším všudy... Nenapadá mě žádná, byť sebemenší maličkost kterou bych mohl tomuto seriálu mohl započítat jako klad, ale narozdíl od všech telenovel, které následovali se Esmeralda stala alespoň pořádným fenoménem. A už kvůli babičce ..10% :) ()

Megynka

Kdo telenovely nemá rád, neměl by je vůbec hodnotit ... protože je jasné, že takového člověka nikdy nenadchnou. Já měla jako malá Esmeraldu moc ráda, i když je mi jasné, že teď už bych si to nepustila. ()

altaica odpad!

Znám 2 vášnivé příznivce tohoto seriálu, prvním byla moje babka, v té době asi 75tiletá. Tehdy by se s ní ještě dalo rozumně promluvit a zeptat na na historii rodiny atd. Jenže to nešlo. Běžela Esmeralda a pokud byla přestávka měla nutkavou potřebu mi vyprávět předchozích 100 pomatených dílů. Pár jsem jich s ní přetrpěl. Hlavní hrdinka nebyla jen slepá, ale hlavně tupá. Druhý člověk byl cigošský recidivista (zrovna na pár dnů na svobodě - popis potetované hovado iQ nula Rh plus) - čuměl jsem s otevřenou mordou, když vyprávěl v hospodě, že se mohli v lapáku přizabít kvůli místům u televize a seřezali jak psa kohokoliv, kdo by rušil při sledování, nebo měl tu drzost to komentovat. To by udělal jen jednou a pak by nejspíš dost dlouho jen mumlal a huhlal. Co v cikánovo mozku nezničil chlast a drogy, případně genetická dispozice, to dodělal tento seriál. U babky mám vážné podezření, že na její progresivní stařecké demenci měla Esmeralda a jí podobná díla lví podíl!!! Na to se prostě bez následků koukat nedá. Miliony mozkových buněk spáchají dobrovolné harakiri, aby u toho nemusely být. ()

Milda003

U tohodle díla nemohu snad ani hodnotit, co vám budu povídat, jako malej si pamatuju že jsme u toho seděli celá rodinaa čuměli jak svině a těšili se, co bude následující den, kdy už budou konečně José Armando a Esmeralda konečně spolu a šťastní... :D Kdybych to měl hodnotit za dobu kdy to sledoval každý tak snad bych musel dát 5 * :D .. Takže se zdržuju hlasování.. :) ()

Havala odpad!

A to si vemte, že se v dnešní době točí telenovely i u nás!!! Kdo ste to neviděli, tak vynásobte nudu šumící obrazovky deseti!!! 4% ()