Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

anger69 odpad!

Za tento shit bych všechny jeho tvůrce usmažil na elektrickým křesle,protože šíření tohoto shitu je zločin. ()

Spielbergo

Samozřejmě, že je to s odstupem času hrůza. Ale přiznejte si to všichni, kdož jste jako já v devadesátkách vyrůstali - čuměla na to celá republika, včetně vašeho táty, což už bylo co říct. Esmeralda byla krásná a blbá a naivní chudá děvečka s drobnou vadou (Je to zelený a naráží to do zdi. Co je to?), José Armando byl dobrosrdečný fešák (a ještě k tomu chirurg!) z velkostatkářské rodiny a do toho jim zatápěl fantom mexické opery MUDr. Malaver s démonickým hlasem Pavla Pípala. No řekněte, nezní to skvěle? Mimochodem víte, že Esmeralda je pouze remake stejnojmenné venezuelské (to jsem nečekal...) telenovely z roku 1970? Ke shlédnutí zde. ()

HaninaHope79

Esmeralda je pěkná telenovela. Po letech jsem konečně měla možnost zhlédnout všechny díly. Adrian a Graciela vždy jsem je zbožňovala a mnohem víc než José Armanda s Esmeraldou. A jakou pěknou písničku vždy Adrianovi a Graciele hráli - Llenando de amor. Už jen kvůli nim bych na to čučela znovu. Jaká škoda, že na konci Graciela umírá. Bez tak v druhé části je to více zábavnější, když už Esmeralda konečně vidí a nechá se operovat. A začne pak pracovat ve stejné nemocnici jako José Armando. Mimochodem Juana byla skvělá v tom, jak pořád Malaverovi připomínala, že syn Esmeraldy José Rodolfo není jeho. To mě vždy bavilo, jak dokázala Malavera schladit. ()

Simako odpad!

Jo, Jo, co na to říct!!! Úchvatná teledebilita!!! Znáte to? Je to zelený a naráží to do zdi? Ha Ha Ha!!! Odpad a fakt silně zapáchající!! ()

chucky odpad!

Nechápu, kdo má tolik odvahy vypustit takovou sračku do světa. Za tohle by se melo věšet.........i když pro skvělou Tv Novu do bylo něco pro zvednutí sledovanosti..........a ty koláče sledovanosti.....hm, hm???? ()

ZeldaZ

Snad, že to byla první telenovela kterou jsem viděl, tak mě chytla za srdce a těšil jsem se na každý nový díl. Ale z nějakého důvodu, žádná telenovela další se mi už nikdy nelíbila. ()

LeonS.

Pro mě je to strašný seriál, už jen úvodní intro mi nahánělo hrůzu. Nevim co lidé viděli na tom slepejšovi co neustále chodil v zelených šatech to proste nepochopím. Ale zase na druhou stranu uznávaám, že pro ženy a starší je to dobrý výplach mozku. A proto dávám 2 hvězdičky svou oblibu u lidí si to našlo. ()

Calwen77

Ještě si pamatuju, jak se ve "Volejte řediteli" kdosi dotazoval, jestli je ta paní, co hraje Esmeraldu opravdu slepá, nebo to tak "dobře" hraje...:-) ()

Ajay odpad!

Tomuhle se říká trest pro diváka!! Možná až jednou budu důchodce, dokážu ocenit patetické neherce a nijaký příběh.. Jen mne zajímá která televize s tímhle přišla první? Německo v tvorbě telenovel je kapitola sama o sobě, ale odkud to mají Mexičani? Že by od Amíků?? ()

racing666

Vím, že je to blbost. Ale když mi bylo asi 7 let, tak jsem to žral a ani jeden díl sem nevynechal. Já prostě ty 3* dát musím. Strašně se mi taky tenkrát líbilo, jak mluví španělsky a rád jsem si přepínal zvuk. A navíc ve srovnání s jinými telenovelami, co přišly po tom, byla Esmeralda zlatá. ()

popo666 odpad!

Spomenul som si, ze to kedysy chodilo na Markize. No, od srdca tomu davam zasluzenych 0 hviezd. A to bola len jedna z prvych telenovel, co si pamatam, ze dorazili na SK... Dalsie klenoty kinematografie nas coskoro cakali. ()

MaxQ69

Ano, skutečně dávám dvě hvězdičky. Zprvu jsem chtěl dát ODPAD, ale uvědomil jsem si, co se mi na téhle telenovele líbilo, když jsem jí viděl jako malý. Zbožňoval jsem příběh a vždycky jsem říkal, že kdyby se to smrsklo do 20-30 dílů či dokonce v trojhodinový film, bylo by to povedené dílko. Bohužel to je podobně jako s ostatními telenovelami všechno na jedno brdo. Jedná se ale o první telenovelu, kterou jsem viděl, takže jsem si názor na tento typ seriálů teprve vytvářel. A navíc musím přiznat, že když jsem to sledoval ve věku asi devíti let, docela jsem se i bavil. Tak možná proto ty dvě hvězdičky. ()

ElisD odpad!

Kdysi jem se na to občas dívala, to mi bylo třičtvrtě na pubertu, ze začátku se mi to docela líbilo, ač to byla dost nuda, člověk se musel učit komprimovat čas (děj co jede hodinu vnímat jako by to zvládl říct za deset minut), ale když začala ta fraška s operací očí, byl to pocit, jako když na obličeji máte pěkný makeup a najednou se z něj začnete osypávat. 10 % za zelenou. ()