Zrůda

• USA Monster (více)

closed.eye

Vidno, že některým nadrženým chlapům jde občas už výhradně jen o ten otvor mezi nohama a je jim fuk jak odporně působí jeho majitelka... Fyzicky, vystupováním... Ježíííš, jak mě celou dobu iritovala ta vzdorně vystrčená brada, neustále přítomnej ironickej úšklebek a blbý kecy o vzdušných zámcích! :-D Příběh o tom, kterak v sobě někdejší obět' objevila skrytý "vlohy" a vzala svůj život do vlastních rukou, si určitě pust'te. ()

josieaddms

Silné a bolestivé momenty převyšovali nad slabými. Herecké výkony, a to zejména Charlize -která ani není má oblíbená herečka- tak dobré až mi padla čelist. Byla z ní úplná Aileen a já jsem ji absolutně věřila každý jeden čin. Nevím ani pořádně proč, ale tenhle film se mě něčím dotkl. Uznávám názor že každý má to, co si zaslouží, ale i přes to jsem cítila k Alieen něco jako pochopení, nebo lítost. Četla jsem o tomto případu spoustu článků, a přes to že realita byla ještě trochu jiná, film se ji snažil co nejvíc přiblížit. Výsledkem byl film který vás neskutečně vtáhne do děje, a když ho budete sledovat budete nuceni přemýšlet o tom, co vy by jste dělaly být na Aileeniném místě. Kdo je vlastně zrůda? Ona? Muži? Nebo celá naše společnost? Co mi ale vadilo, byli nahé scény. To se do tohohle snímku, a vůbec do tohohle tématu absolutně nehodilo! Zkazilo mi to dobrý dojem, a určitou pokoru a strach z vystupujících postav. To asi proto, že to režírovala žena, a chtěla do toho dát nějaký ten ženský prvek abychom se lépe s postavami sblížily. Ale bylo to zbytečné, trapné, a zavádějící. Jinak více námitek nemám. ()

andrew88

Naprosto perfektní! Charlize Theron je téměř k nerozeznání od skutečné vražedkyně a to nahání hrůzu. Během filmu budete určitě přemýšlet, jestli je Aileen opravdu vrah nebo oběť společnosti a zda si svůj trest zasloužila. Film mně zaujal až tak, že jsem začal sledovat o této osobě i dokumenty.... ()

danny_21

Stačí ráno nepoužít make-up a pár dní frčer na fast foodech a i z takový kočky jakou je Carlize se stane pěkná šeredka. Musím říct, že její proměna a to ne jenom fyzická, ale gestikulace, chůze a řeč těla, je opravdu pozoruhodná a za to si zaslouží respekt. Režisérce se poměrně povedlo vystthnout roztříštěnou osobnost Aileen, a když to tak sečtu a podtrhnu není toho moc co bych vytknul, minmálně 1 a 1/2 hvězdy dostává Carlize, která si svého Oscara zasloužila - 80 %. ()

bono22vox

Vyvážený, citlivý a působivý portrét sériové vražedykně, v němž doslova omračujícím podáním září jak Ch. Theronová, tak i Ch. Ricci... bravo!! ()

lakart

Snímek podle skutečné události je velmi silný a neuvěřitelný. Nemohu se však zbavit dojmu, že snímek je natočený průměrně a o několik příček výše ho drží pouze mistrovský výkon Charlize Theron. Řada vedlejších dějových linek není dotažena, nebo vůbec se neřeší a to mě mrzelo nejvíce (pohled společnosti, vyšetřování, motiv lesbické kamarádky a její minulost,...). Myslím, že film mohl být komplexnější, pokud by se významně rozšířila jeho rovina a nezaměřila se pouze na osobní drama vražedkyně. 80% ()

bakeero

Když odhlédnu od toho, co ze sebe pro tenhle film udělala Charlize Theron, tak mě to dost silně zklamalo. Tenhle film neuvěřitelně zestárnul. ()

mira.l

Celou dobu jsem marně přemýšlel nad tím, kdo je ta neskutečně odporná a blbá (odporná vzhledem, blbá povahou) šlapka a jak je možný, že na něco takovýho chlapi letí... Charlize Theron by mě teda nenapadla:). Jestli byla Aileen Wuornos opravdu tak jednoduchá, tak to sice Charlize zahrála výborně, ale mě prostě byla nesympatická (nejen pro ty vraždy) těma svýma přiblblýma, sprostýma, rádoby drsňáckýma kecama, vypitým a vyšoustaným mozkem, zkrátka bylo to nudné od začátku až do konce. A její přítelkyně na tom nebyla o moc líp. Dvojka k pohledání, která na mě teda nezapůsobila. Příběh je asi zajímavý, ale je to dost divně podané. Filmy s lesbickou tematikou mám docela rád, ale tady teda bylo štěstí, že byly pořád oblečený - i když dost příšerně. Jedna * za ... za co vlastně? Tak nějak za všechno. Tady se nějak míjím s většinou a nejásám. ()

rublik05

Charlize Theron se povedl neuvěřitelný výkon, perfektně vystihla a ztvárnila postavu vražedkyně tak přesvědčivě, až z toho místy šel mráz po zádech. Filmařům se podařila vytvořit neuvěřitelná atmosféra, a také velmi dobré vyobrazení jednotlivých charakterů hlavních postav. Kvalitní scénář přímo ukázkově vykresluje přerod hlavní postavy z obyčejné prostitutky v děsivé monstrum. Hudba, kamera, vše je na velmi dobré úrovni a dokonale podporuje již zmíněnou atmosféru. Děj má velmi silné momenty a obsahuje skvěle natočené scény. Ocenění šli pro hlavní hvězdu právem, předvádí fakt neuvěřitelné výkony, na kterých celý film víceméně stojí. Jediná škoda je snad to, že svým skvělým projevem v podstatě zastiňuje svou méně výraznou kolegyni, tedy druhou hlavní postavu, což filmu trochu škodí. Nicméně já jsem spokojen, Zrůda je velmi kvalitní životopisné drama. 8/10. ()

vince

Oscar je v správnych rukách ale ten film aj keď je podľa skutočnej udalosti teda nič moc. Chápem že sa z tohto nedá urobiť srdce- rvúci príbeh (je to holá pravda a tak to proste bolo), ale mne sa to proste nepáčilo. ()

playboy_05

Tohle si oscara bez pochyby zasloužilo, Theronová a Ricciová zahráli své role opravdu skvěle a Charlize bych takhle nalíčenou pomalu nepoznal ()

coco.brice

skvělá Charllize Theron a Christina Ricci..perfektní vylíčení dobové atmosfery..a jen pro info:Aileen Wuornosová byla seriová(vraždí v seriích-Bundy,Kraft) vraždkyně a ne masová(vraždí hromadně-Hitler,Stalin,Breivik) vražedkyně.. ()

Homerking

"Zrůda" je určitě jedním z nejpůsobivějších krimi filmů podle skutečnosti. Herecké výkony obou hlavních postav jsou více než dobré a samotný příběh je také výborný. Co je schopna udělat žena na absolutním dně když potká životní lásku ? Oscar pro Charlize Theron je zcela zasloužený. ()

Judy24

Jeden skvělý herecký výkon bohužel nedokázal v mých očích utáhnout celý dlouhý film. Nemyslím si, že by to bylo špatně odvedenou prací, jako spíš tím, že se na to příběh Aileen nehodí. Ale mrazí z toho (Charlize) pěkně... ()

departed

Theron upřímně moc nemusím, ale tady jsem se z jejího herectví, jak se říká, posadil na prdel. Podíval jsem se pak i na fotky skutečný vražedkyně a musím říct, že maskéři taky odvedli ksakru dobrou práci. Skoro k nerozeznání. ()

iKosser

Velmi dobře. Charlize je tady opravdu hnusná šlapka, do které by se zamilovala fakt jen naivní holčina, kterou Ricci hraje podle mě lépe, než hlavní aktérka svoji roli. Příběh dobrý, plný všeho...nevím co vytknout, ale na pět to není, i když tu jsou dvě výborné herečky. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech