Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Divočák

Hodně nadprůměrná komedie, která vás rozesměje i chytí u srdíčka. Jeden z mála filmů, které v sobě dokáží perfektně zachytit olympijskou atmosféru. ()

Phobia

S pravidelným opakováním v TV 3x do roka začíná být člověk alergický i na upoutávky k tomuto filmu, ale proč nepřiznat, že napoprvé se mi to líbilo moc a ani napodruhé nebyly "Kokosy" špatné. Dobrá komedie, pokud jste ji ještě neviděli. 75% ()

Hrabka

Vydařená komedie ze sportovního prostředí. Především námět, ale i samotné podání jsou velice zajímavé. Člověk se u tohoto filmu nemůže nudit. Počtem zhlédnutí kvalita samozřejmě klesá, ale pořád je to film, jenž zůstane oblíbeným pro svoji nevšednost a humor. 75% ()

juta

Někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí. U mě rozhodně tato komedie vítězí na plné čáře. Vždy se u ní skvěle pobavím, především zásluhou vynikajícího Sanky, tenhle borec nemá chybu. ()

MISSha

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.Ve předu je Denis a za ním Junior, Yul a Sanka... Vyhraje Jamajka." / "Myslím, že kdyby Švýcar viděl pěknou holku, řekl by: Ein, zwei, drei... a přejel by ji bobem."/ Irv: "Bob je v celku jednoduchá věc". Černoch v hledišti: "To je hajzl taky!... xD A to je jen zlomek kultovních hlášek z tohoto filmu mého dětství, hlavně z nostalgie musim dát 5*. ()

Fiftis

Neúspešní jamajskí športovci sa pokúsia preraziť na olympiádu vo štvorsedadlovom bobe. Nemysliteľné sa stalo skutočnosťou, takže sa môžeme začať smiať. Úžasná komédia ktorá ma vždy dostane svojimi skvelými hláškami a veľmi zaujímavým a originálnym príbehom, jasná voľba pre milovníkov komédií. U tohoto snímku sa určite nudiť nebudete. Toto je proste nestarnúca zábava, ktorá nikoho nikdy neomrzí. Skvelá komédia, je komická a zároveň dojemná, hlavní hrdinovia sú skutočne jedineční, každí nás svojím spôsobom baví inak a tento film už nás baví skutočne dlho. ()

Big Bear

Pohodová devadesátková komedie ze slunečné Jamajky se sportovní zápletkou. Nemohu tvrdit, že bych se válel smíchy po zemi, ale celé to bylo takové milé, rodinné. Kucí byli sympatický a jejich trenér. Docela mne udivila ta barevná móda té doby. Člověk už to pomalu zapomněl. Jasně v Karibiku nosili všichni všechno barevné, ale i v té Kanadě pak zaujala ta šílená barevnost ohozů. No jo , vono je to taky od třiadevadesátýho k dnešku 29 let... Fůůů... Letí to. Takových filmů už dnes moc nen ía líbilo se mi i to poselství, že lecos jde když se chce. Ale musí se chtít hodně. Dávám za 3 polibky na vajíčko. * * * ()

JohnnyD

Vyvážená dávka komédie a športovej drámy, John Candy v životnej role a cool rastafariánski týpci. Skvelá hudba, svižná réžia a výborný scenár. Dokonalá komédia, klasika žánru, môj film detstva. ()

forsberg

Chápu, že dost lidí vyčítá Kokosům na sněhu přeslazený konec...tak proč se vždycky rozpláču? Vtipné, dojemné. ()

petaspur

Po ZOH Calgary 1988 bylo největším komerčním trhákem tričko s "Orlem" Eddie Edwardsem a čtyřbobem Jamajky. Orla Eddieho neviděl nikdo z přítomných skákat na lyžích, protože se svými asi deseti dioptriemi dopadal nahoře do emblému olympiády a když se kopec začal naklánět, tak Eddie už jen odvážně plužil dolů. To byl můj hrdina, ale tyhle mírně netypické bobaře netrénující ve Švýcarsku taky nebylo možno přehlédnout. A na tomhle filmu já prostě žádnou chybu vidět nechci. ()

salahadin

Jako dítě jsem všude prohlašoval, že Kokosy jsou má nejoblíbenější komedie. Dnes už je to sice jen oblíbená komedie, ale stále to stačí na hardcore zážitek á la doom of my diaphragm! Samotný nápad je povedený (pošlete grupu "rastafariánů" na zimní olympijské zimy, i když je jim zima už při + 15°). Mistr John Candy jako úderný trenér ovládající dokonale ve svých pařátech tágo je absolutně fantastický. Jen z toho Salkova vajíčka bych neudělal omeletu ani jamajskému psovi. "Jsem dospělej chlap!" :) ()

Allien.9

"Když Švýcaři uviděj pěknou holku, řeknou eins, zwei, drei a přejedou ji bobama." Nenáročná a hlavně nenásilná klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svého původního (devadesátkového) drajvu. ()

HAL

Pro mě osobně - jedna z nejzábavnějších komedií ever a "ten film" který jsem na videokazetě protáčel pořád dokola. 8/10 ()

Satan

Výborná komedie, která spolu s Columbusovými zářezy provázela moje dětství. Skvělá, svižná, vtipná a taková...jamajská. Opravdu pohodový příběh plný dobrodružství a všechny postavy to mají na tělo krásně napsané, nade všemi samozřejmě trčí hlavně John Candy. Dojem sice kazí kýčovitý konec, ale ta pohodová atmosféra a kultovní hlášky to zase srovnávají. ()

kingik

Moc směšné to tedy nebylo, ale v závěru se to pokoušelo zaútočit na divákovi emoce. Rovina, ve které nepříliš známí herci ze sebe nedělají šašky, filmu svědčí lépe, a vůbec je škoda, že Kokosy na sněhu jsou označovány za komedii, protože má evidentně na víc, ale tvůrci nenašli odvahu místo laciných fórků divákovi naservírovat serioznější pohled na sportovce, kteří sníh znali jen z vyprávění, ale přesto to dotáhli až na Olympiádu. 50% ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)