Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Martinibaby

Perfektní komedie, jako malá jsem to viděla tak stokrát, ale klidně bych se na to podívala znovu! Prostě awesome klasika :) Neznám jedinýho člověka, komu se Kokosy nelíbily. Typické rodinně-komediální zpracování, ale se spoustou naprosto geniálních hlášek! Moje oblíbená ---> ''Dám ti dolar, když zavřeš hubu!'' :) ()

svik

Naprostá komediální bomba. "Když ti namaluju na hlavu čáru, budeš ty vypadat jako prdel"- to sem se smál. Zozehřátí zmrzlíci, ktří chtějí něco dokázat. To je přece úžasné, když se bavíte a jdete si přitom za svým snem. Myslím že se tento podtext nesl celým příběhem a to film velice nadlehčovalo. "Hrdost, sílu a pořádnýho chlapa, kterej se z ničim a nikim nesere." ()

Marek1991

Český dabing a kokosy na snehu. "Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí." To mi zostalo dodnes a vždy keď vidím nejakého exotického športovca v pre neho vo všeobecnosti dosť neobvyklej disciplíne votrie sa mi to do hlavy. Tento film bola zábava s poučením od začiatku až po koniec. Bolo to tiež tak pekne zimné a pritom podľa skutočnosti. Taktiež oblečenie a účesy 90. rokov v podaní Karibiku a jeho ľudí z toho urobili poriadny kontrast a športovú komédiu, ktorá sa mi dodnes veľmi páči. Nevidím v nej nejaké veľké chyby v scenári, deji, hudbe, či postavách, nuda nebola, malo to štýl. ()

Torision

Tak pro tenhle film mám od mala slabost. Tohle je pro mě jednoznačně nejlepší rodinná komedie, film, kterej mi udží úsměv po celou hoďku a půl, ale kterej když chce, tak dokáže bejt vážnej. Výborná hudba Hanse Zimmera je myslim jasná věc. :) Příběh je hodně sympatickej, někomu se může zdát klišovitej a po technický stánce asi film ne zrovna tak dokonalej, ale koho to sere, když se tenhle film nese na tak pohodový vlně. Když jsem byl malej, byl to pro mě kult a vono to nějak nestárne. :) ()

corpsy

Komédia, ktorá je rozhodne jedným z tých lepších príkladov svojho žánru. Nenechajte si újsť túto kvalitnú zábavu, určite poteší. ()

Ajinka126

Už od malička mě tato komedie bavila. Takže i teď má pro mě jisté kouzlo. A hudba opět jedinečný Hans, ke kterému bych chtěla směřovat veškeré mé díky! ()

prkalil

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí - a možná právě letos - už jsou tam totiž zase, kluci černý svalnatý! ()

FFilipCZ

Pro mě kultovní film! A vůbec ne oddychovka na jedno zkouknutí. Znám mraky lidí, kteří znají většinu scének nazpamět. I já mezi ně patřím a vždy, když si film pustím udělá mi radost. Zasměju se, i když vše už mi je jasné, znám děj, vím co přijde a kolikrát si již s předstihem nahlas řeknu, co ten či ten herec následovně vypustí z pusy. Byl natočený v roce 1993 a i teď, v roce 2011 neztratil ze svého humoru. Ano, sice tam je pár dojemných a sentimentálních momentů, ale přiznejme si - to ke sportu prostě patří. ()

EastWicka

Co to kouříš?Já nekouřim...já dejchám... :) Kokosy jsou možná nejrozkošnější z těch nevinných klasických devadesátkových komedií. ()

agentmiky

Chtěl bych se tak trochu vžít do všech, kdo se objevili buď jako samotná závodníci, nebo jejich trenéři, či diváci na ZOH v Calgary v roce 1988. Přecejen vidět na zimní olympiádě jamajský tým, notabene bobový tým, nemohlo mít chybu, ale Jamajčani všem vytřeli zrak a ukázali jim, že i oni z tropických oblastí se mohou rovnat těm nejlepším národům, které se můžou pyšnit SNĚHEM, v tomto sportu a že jedním z nejdůležitějších faktorů je přátelství, jež vás může dostat pořádně daleko. Ale zpátky k filmu. Líbil se mi po všech stránkách. U hlavní herecké eskvadry musím pochválit kasting, každá postava nabídla jiný charakter, tím pádem se i nastolovaly jinak vtipné situace. Film kombinuje více žánrů, což by většinou dopadlo spíše katastrofálně, ale v konečném výsledku se mu to podařilo namixovat bez problémů. V jednu chvíli to na vás vypálí parádní vtípek, pak přijde vážné poselství, v některých momentech se divák dočká i dramatických okamžiků. Já jsem se vžil naplno do bobistů a všechno jsem s nimi prožíval. Všemu pomohl úžasný český dabing, který dokázal již tak zábavné momenty posunout na úplně jiný level. Málokdy se vydaří komedie, ale tady tato se v mém žebříčku postaví na piedestal společně s pár jinými. Závěr docela emocionální, od reality trochu odlišný, ale komu by to vadilo, že ? Za mě dávám 90 % ()

Adman

Myslím, že jde o jednu z nejpovedenějších komedií toho žánru. Co se mě týče, tak dojemný začátek (tréning a nepostup na LOH) i dojemný konec mi vůbec nevadí. Ba naopak. Někomu to může připadat přehnané, sentimentální a bůhví co ještě, ale já si myslím že klidně i v té nejvtipnější komedii bych neodsuzoval takto procítěný závěr. Je to sice komedie, ale má moc hezký příběh na to aby se řadila do béčkových komedií! Celé je to moc hezky zpracované. Sprinteři, trénují, kvalifikace na olympiádu, zklamání po nedokončení závodu. Ze sprinterů jsou nejlepší bobsité a už to jede. Trenéra se povedlo přemluvit aby trénoval vůbec první jamajský bob, tak jak bylo dříve jeho snem. Malý problém je ovšem v tom, že Jamajka jakožto tropická a exotická země v životě neviděla led a sníh. ("Problém je v tom Sanko, že ten bob pojede po ledě." Sanka:"Led"? "No.." Sanka:"Jako zima a led??" No...." "Jako zima, tučňáci, iglů, eskymáci a led??") Zajímavý je také fakt, že na začátku filmu, se snaží ti ještě sprinteři probojovat na Letní olympijské hry (atletika) a když se to nepovedlo, tak se snaží získat trenéra a všemu se rychle naučit aby se jest stihli dostat a úspěšně se kvalifikovat na Zimní olympijské hry :) (čtyřbob). Moc doporučuji! Jednoduché, uvolňující vtipné vtipy ("Když ti namaluju na hlavu čáru budeš vypadat ty jako pr*del." "Sanko..." "Coe?" "Seš mrtvej?" "Joo vole..." Nestyděl bych se dát ani plný počet. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)