Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Boss321

Výborná rodinná komedie, která by neměla chybět o žádných Vánocích..... některé scénky jsou nezapomenutelné, ale nejvíc mi uvízla závěrečná scéna, když hoši nesou bob do cíle - nemá chybu....hláška ''Co to kouříš? Já nekouřím, já dejchám!'' se mezi kamarády používá dodnes :-). ()

Jara.Cimrman.jr

"Otče náš, jenž jsi v Calgary, bobsvěť se jméno tvé, ať vůle tvá je medaile zlatá, jak v nebi, tak i na sedmičce. Svobodu a spravedlnost pro Jamajku. Ámen." Čtveřice osmahlých zimních olympioniků mne baví pod rozpáleným sluncem, v mrazáku, ve vaně i v ledovém korytu. Mých pět hvězd přesto nedává za normální povětrnostní situace žádný smysl, ale já jsem ovlivněný uragánem způsobeným nadšeným smíchem našlapaného sálu při dávné premiéře tohoto snímku a to mi nedovoluje žádnou pěticípou ubrat z tehdejšího stoprocentního zážitku. A jestli to někomu vadí tak ho přejedu bobem. Eins, zwei ... ()

Shit

Já mam tenhle film rád, pokaždý mě zaručeně pobaví a tady mi nevadí ani ty sentimentální momenty, který nejsou trapně udělaný jako v jiných podobných filmech, podle mě to tomu filmu ještě pomůže. Fakt skvělá zábava na pozdní odpoledne až večer ()

Segrestor

Zajímavé sporotovní drama, které má tak pohodovou atmosféru, že si jej mnozí pletou s komedií. Smíchy jsem o stůl hlavou nemlátil a to ani kvuli Johnu Candymu, kterého mám opravdu rád. Upřímný snímek vhodný do televize třeba na vánoce. Pořád lepší černoši na bobech než Santa na saních. ()

genetique

Jednou obrovskou výhodou tohto príjemného filmíku je hlavne jeho originalita a vsadenie do atraktívneho prostredia, filmovo akosi tabuizovaného. Z úplných protikladov, ktoré sa ako dôsledok scenára vo filme dostávajú do kontaktu, vznikajú fakt úsmevné scénky stojace za povšimnutie. No a záveru nemôžem tiež nič vytknúť. 80%. ()

Ainy

Vynikající komedie defacto natočená podle skutečné události :-) Po Zimní olympiádě se každý rok zúčastňovali zimních závodů jako každý jiný bob :-) Určitě to musela být rarita - jamajský bob ()

ScreamJay

"Sanko, co to kouříš?" "Já nekouřim, já dejchám!" Nejprve sem chtěl brát Kokosy na sněhu jako průměrnou komedii s průměrným scénářem a průměrnou porcí humoru. Jenže když to vemu objektivně, máme tu neobvyklý příběh partičky černošských sprinterů vyjma Sanky jež vede na Jamajce svůj bar, která se snaží dokázat světu, že zimní sporty nejsou jen doménou bělochů. Dobrý scénář, který nakládá s humorem s rozvahou a nesnaží se za každou cenu drásat bránice diváků, herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé a nejen známý John Candy, ale i ta partička Jamajčanů jsou skvělý. Někde se mi líbí ta moudra, zvlášť co se lidských snů týče, ale někde už jsou trochu mimo mísu. Závěr to spíš potvrzuje než vyvrací, i když ukazuje to, co se lecky zapomíná. že vítězství není všechno, ale sama účast si zaslouží uznání. Zkrátka velmi dobrá komedie, na kterou se dá dívat více než jednou, aniž by se omrzela. ()

sud

Hodně známá a často opakovaná komedie. Je natočená podle skutečné události o skupině Jamajských bobistů, kteří soutěžili na Zimní olympiádě v Torontu. Nijak zvlášť se neumístili, ale získali respekt soupeřů a domů se vrátli jako hrdinové. Herecké výkony jsou poměrně dobré, nejlepší výkon předvádí asi John Candy jako jejich trenér Irv. I když trochu okoukaný film, ale i tak pobaví. ("Bob je vlastně kára bez koleček?!") ()

Tyler

Moje hodně oblíbená komedie - a nejen proto, že je opravdu vtipná...Kokosy na sněhu jsou totiž o něčem, vyprávějí příběh o tom, že opravdu nic není nemožné. A vyprávějí o tom s nadhledem a bez přílišného sentimentu...Navíc humor je místy zcela odzbrojující - ScreamJayem citovaná hláška se v mém okolí uchytila již natrvalo. ()

ClintEastwood

To je Josef Grool, jeden z nejlepších řidičů. - A taky jeden z největších vocasů! Představuje se sympatická posádka jamajského bobu, který kdysi upoutal celý svět. Nejen na skutečné Olympiádě, ale především na filmovém pásu, kde mu dnes v rámci sportovní komedie, rozhodně patří stupeň vítězů. Je to vtipné, místy trošku napínavé, dojemné, hezky to odsýpá a nemá to klasický hollywoodský happyend, takže u mě mají kokosy to nejlepší hodnocení. Jinak - John Candy byl opravdu skvělý a je veliká škoda, že odešel do filmového nebe tak brzy. P.S. Legendární hlášku o hrdosti a síle, si taky občas nacvičuji před zrcadlem. ()

Rex Mundi

Ja viem, že to nie je nijaká úžasná ani prelomová komédia. Ja viem, že miestami sú niektoré gagy stupídne. Ja viem, že málokto dal tomuto filmu 5*. Ale ja ho milujem! Vždy mi pohladí dušu a poteší srdce. "Ein, zwei, drei!" :-))) ()

Davies182

Klasika! Joo, časy se mění, pane... - supr hláška! Začátek filmu před samotnými závody má bezvadnou atmosféru, a bobování mezi palmami je nezapomenutelné. ()

Xmilden

On ten jamajskej bob opravdu kdysi startoval a skončil až na olympiádě v 1994 v Norsku. Zpátky k filmu, jedná se o příjemnou rodinnou rábavu, kdy si parta Jamajčanů usmyslí že se za každou cenu dostanou na olympiádu a jediná šance, kterou mají je zrovna zimní olympiáda v Calgary. Co na tom že sníh a led nikdy neviděli. 70% ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)