Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Aleee89

Tohle je docela zábavný film, navíc inspirován skutečnými událostmi. I přes vtipné scény byl někdy dojemný a zajímavý, netočilo se to jen okolo vtipu, a to se mi líbilo, protože to pak aspoň nebylo na jedno brdo. ()

kajas

Asi jsem tuto komedii viděla moc pozdě od jejího vzniku na to, aby se i pro mě stala kultovní záležitostí. Smála jsem se nahlas, jamajským klukům jsem fandila, ale další den už jsem si nevybavila jedinou scénu. ()

MessiM

Pokud zůstanete v té komediální rovině, tak je to příjemný film na jeden zimní večer, třeba právě teď před Soči. Občas mi přišlo, že se snímek snaží odbočit do dramatické roviny a tam už to trochu skřípalo, zbytečné pokusy o násilné dojetí, které nefungovaly. ()

Lauri

Maximální srdeční záležitost, kterou si v TV nikdy neodpustím.. A i když snímek znám nazpamět, nevynechám na konci pár slz k tomuto výjmečnému jamajskému týmu. Navíc film pestří nezapomenutelné hlášky (Švýcaři jsou stejně nejlepší :D) a občasné klišé. bez kterého už by to prostě nebylo ono. ()

dyfur odpad!

...ak niekomu príde smiešne,že černochovi je zima na snehu ...tak sa našiel.Bude to pre neho výborný film...lebo černochom vyhovuje viac slnko a pláž a na snehu mu bude strááášne zima a o čo väčšia zima o to väčšia sranda.....Hrozná komédia. P.S. Nič proti černochom. ()

Diamant

Nikdy sa nevzdať a byť sám sebou... Film je pre diváka pestrou a kvalitnou ponukou, ktorá je výborne umelecky spracovaná: zábava, dobrodružstvo, napätie, dynamika, poučenie, dojímavý príbeh. ()

Carlossss

Další film, který jsem měl rád jako malý děcko a zůstalo mi to dodnes. Není to nic náročnýho, ale je to zábava:) ()

easaque

nostalgické 3* pohodová sportovní komedie, jejichž předlohou byly skutečné události, které si osobně pamatuju z televizní obrazovky, když jsem ještě sledoval olympiádu. Sice je to evidentně přiměřeně přikrášleno, aby dokázala celou dobu bavit, ale v tomto případě mi to nevadilo. Takže ve výsledku hezké tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] - motto na závěr: a kokosy tu opravdu neuvidíte ;-) ()

Chen

Kdyby byl The End ověnčen vítězstvím jamajského bobu, tak bych možná peskoval nad naivním závěrem, ale i přesto, že nakonec se všichni mají rádi a hlavní čtveřice se dočká neutuchajících ovací, je konec snesitelný. Ani bych si jiný než dobrý konec nepřál. Možná jsem idealista, ale rád bych, aby se vše zlé v dobré obrátilo :). ()

Joe321

Pro mě asi nejlepší rodinná komedie, pouštím si jí už pravidelně na Vánoce. Svižný spád, příjemný humor, Sanca a smutný happy end. V mém okolí navíc velmi kultovní záležitost s často citovanými hláškami. Někteří lidi něvěří... Eins, zwei, drei a přejede jí bobem atd... -"Sehr gut Jamajko." Plus krásný kontrast rozpálené Jamajky a mrznoucí Kanady. Jako stvořené k relaxaci. Jeden z těch filmů, pro kterou mám velkou slabost už od dětství. A právě poslední dobou ho mám čim dál víc rád a u spousty scén se sentimentálně usmívám. PS: John Candy! - "Pánové, bob je celkem jednoduchá věc." - "To je hajz taky." ()

Martin741

Nicim vynimocny sportovy film, v ktorom bobovanie nie je az take ocividne. Ale oproti takym skvostom ako Rocky 1 alebo Magicka Hlubina je tento sportovy film len priemer. Johnovi Turteltaubovi a jeho rezii nerozumiem. 52 % ()

vydumnica

Cool film!!! Prečo Kokosy na snehu? Môj malý synček sa tomu divil, pretože nijaké kokosy tam nevidel😁. Väčšinou veeeľmi nemám rada, keď distribútori úplne zmenia názov filmu, často aj jeho význam a niekedy tam šupnú dokonca aj spoiler! V prípade Cool Runnings ten slovenský/český preklad aspoň pobavil a dokonca to znie celkom cool, čiže svetlá výnimka. Filmy so športovou tématikou veľmi nevyhľadávam, ale tento sa mi páčil. Má skvelé dialógy. Je to zaujímavé, vtipné, dojímavé, zábavné. Stojí za pozretie :-). "Coach" John Candy bude pre mňa navždy ten zo Sám doma, je to veľký sympaťák, teda vlastne bol, ani som nevedela, že zomrel taký mladý. ()

cariada

Praštěná komedie inspirovaná skutečným příběhem. Jamajský bob se kvalifikuje na olympiádu, ale na tu zimní na letní jim to nevyšlo. Jenže je těžké trénovat, v horku. Když přijedou do Kanady je pro ně nejdůležitější nezmrznout. ()

O´Neill

Poslední dobou na mě tento super snímek působí jako opravdový kult a já bez dlouhých slohů a vysvětlování jsem nucen dát opravdu maximální počet. A abych to pro některé ještě trochu okořenil - kdyby šla dat bonusova 6tá hvězdička - neváhal bych! ()

WoWoW

Senzační film, ktrerý mě snad nikdy neomrzí. Plný nezapomunutelných hlášek a vtipných momentů. Co dodat, než že kdybych vybíral 100 svých nejoblíbenějších filmů budou tam i Kokosy na sněhu. "Chyť svůj rytmus. Kupředu. Cíl už máme v dohledu. Šťastnou cestu!" ()

Attta

Tahle komedie mě baví už hodně dlouhou dobu a musím přiznat, že jsem tento kousek viděl už snad 10x a pořád mě to nepřestává bavit. Film se vevyvaroval několika málo klišé, ale divákovi je to stejně fuk, protože je to všechno tak dobře a přirozeně zábavné. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)