Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Dreadlord

Konecne povedeny film z produkce Bessona , uz jsem myslel ,ze zadny nebude. Nekteri lide o tom mluvi jako o dalsi bezduche mlaticce ,ale ja si myslim ,ze scenar se tentokrat opravdu vyvedl, proste kdyz prijde na rvacku tak je oduvodnena a neni to bezduche "spawnovani" (viz tom yum goong)...Naopak kdyz prijdou chvile kde se nebojuje , ktere byvaji v soucasnych bojovych filmech velmi nudne ,prijemne se zde projevi druha rovina filmu ,ktera alespon mne prisla zajimava...Zkratka pokud to nekdo nevidel urcite to stoji za shlednuti. ()

RedRose

Nebyt toho podivneho pejska, na ktereho jaksi nepusobi vliv okoli (skrz ty mříže minimalne poslouchal co se "nahore" deje a obcas se dostal i ven) by to mohl byt slusny film na 4*, ale tohle nejak nezkousnu... Na druhou stranu film, ve kterem hraje Freeman, vzdy o neco zvysi celkove hodnoceni, takze i pres me vyhrady 3*! ()

Prďoch

Snad poprvé musím říct: čekal jsem míň - čekal jsem akční bezmyšlenkovitý film, ale dočkal jsem se filmu s vynikajícím scénářem, herci, hudbou a prostředím. A ke všemu se dá říct, že to bylo i dojemné - to jsem vážně nečekal. Jet Li mě nezklamal - naopak hodně překvapil - jeho bojová show jenom potvrzuje, že od něho můžeme ještě hodně čekat. Jediné co mi na filmu vadí je, že je moc krátký, ale i tak dávám bezváhání 5 hvězdiček a myslím si, že po právu. ()

mistvan odpad!

Nejdřív jsem tomu chtěl dát jednu hvězdičku za snahu. Ale bohužel prostě nemůžu dát nic jiného než odpad filmu, kde Morgna Freeman (jak má ve zvyku) vede přemoudřelý řeči, který mi tak lezou na nervy, že bych tam nejradši skočil a uškrtil ho. Ale to by ještě šlo. Vůbec jsem nepochopil některé dějové zvraty. Asi největší problém mi dělá ten závěrečný, kdy M. Freeman omráčí toho bídáka Boba Hoskinse květináčem a najednou on a Jet Li spokojeně sedí v divadle, vše je očividně v naprostém pořádku, přičemž není vůbec vysvětleno, co udělali se zbytkem zuřivých mafiánů na chodbě atd. Nebo to, že si Freeman se svoji nevlastní dcerou vezmou domů zkrvavenýho Číňana, kterej se chová jak zvíře. Ničemu se nediví, vše ho trpělivě učí, živí ho atd. No bláznivina nejhoršího kalibru. Vím, že Jet Li netočí oskarové snímky, ale tímhle se u mě hodně shodil. ()

D.I.G

Louis Leterrier už prvým Kuriérom dokázal, že vyčariť pútavý vizuál kombinovanýs našliapanou akciou mu nerobí žiaden problém. ()

DjMetal

Toto je bez komentu.Jet Li je borec a ako sem daval tich ludi.No spadla mi sanka.Normalne by som chcel aby natocili aj dvojku..Teda neviem ako by to pokracovalo,ale toto bola vec. ()

KdG

Čekal jsem lepší děj, takhle to byla třičtvrtě filmu nuda a zbytek sice kvalitní bojové scény, ale moc krátké a bylo jich málo. ()

Iwet.K

"Vítám Tě doma, Danny." ... "Já jsem doma!" ... Naprosto dokonalé. Viděno snad desetkrát. Jet Li jako cvičený pes, který v sobě objevuje člověka až poté, co se jej ujme milosrdný slepec Morgan Freeman. Poprvé jsem si to pustila při žehlení jen jako kulisu, nic jsem od toho neočekávala. Podruhé ještě v ten stejný den, protože jsem si musela soustředěně vychutnat ten neuvěřitelný zážitek! ()

_aandyy_

Film tohoto druhu umím vždycky ocenit, přestože neholduji akčním filmům, ale tady o tu akci tak nejde. Spíš bych hodnotila jako thriller/drama. Příběh opravdu hezký, vydařeně zklouben s láskou k hudbě, sounáležitostí rodiny (i když v tomhle případě velice nezvyklé a multirasové, což se dle mého názoru velice povedlo) a podobně... no a když se k tomu přidá Morgan Freeman, nejde považovat film za průměr. ()

movemat

Režisér asi pochopil, že "bitkárske" filmy a lá Steven Seagal sú otrepané no žiadúce zároveň. A tak vytvoril film s dobre namiešanou dávkou sentimentu a akcie, z čoho vznikol výborný film, na ktorý je radosť sa pozerať. ()

aa12

Role tichého a zaostalého Dannyho Jetu Li maximálně sedla a je až neuvěřitelné jak tento drsňák dokázal tak přesvědčivě tuto roli zahrát a v kombinaci s kvalitním výkonem Morgana Freemana je tento film vynikající podívaná. ()

ClapTrap

Dle mého názoru vynikající příběh, kdy Jet Li uteče, schovává se, malá holčička, pak Morgan Freeman (kterého mám strašně rád jako herce!). Napětí je cítit z každé sekundy, tempo filmu je možná až moc rychlé a poprvním shlédnutí jsem ani nevěděl, jak ta hodinka a půl utekla. 75% ()

PRobin

Myslím že nejsem jediný, kdo čekal průměrnou podívanou opepřenou nějakou tou akcí. Po prvním shlédnutí jsem ale byl příjemně překvapen. Celek sice místy zadrhává, ale vše vyrovná herecký výkon Morgana Freemena a silné kopy Jet Liho. Rozhodně si to s přimhouřením oka pět hvězd zaslouží. ()

misar3

Zvláštní směsice hereckého obsazení dodává firmu šmrnc. Skvělé bitky, které vystřídá dramatický děj plný zvratů. ()

shini

Námět mírně převažující zpracování. Tyhle bojové scény nebyly o nic míň drsnější, než ty americké. Ale přitažené za vlasy byly stejně (hlavně ty souboje v aréně). K tomu všemu špetka stereotypů (existuje pouze dobro a zlo a nic mezi tím, slepý pianista, typický hajzlík záporák a jeho kumpáni, bojová aréna s místní smetánkou bažící po krvi a další...). Ale celkově nadprůměrný akčňák. :-) ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky