Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

Mirokukii

Příjemně milé a hlavně lidské. Postav co tu něco ztratily, nebo se s něčím potýkají, je tu přehršel, a přesto se film veze na klidné vlně, neuhýbá do nějakých přehnaných excesů, přičemž mě po celou dobu neopouštěl pocit, že by to snad mohlo vše dobře dopadnout. Obsazení, včetně jednoho medvěda, je skvělé a Redford s tím chlapáckým strništěm vypadá senzačně. ()

TO

Film Dost (Enough) potkává Zkrocenou horu, myšleno s trochou nadsázky. Takový Zaříkávač koní, kterému chybí TO něco originálnějšího. Ale stejnak je to moc krásné, jemně dojemné. Nádhera ()

lennyd

Jean (Jennifer Lopez) se svojí dcerkou utíká před svým násilnickým přítelem, který jí neustále bije. Útulky pro týrané ženy už pro ni nejsou bezpečné, a tak je nucena se uchýlit ke svému bývalému tchánovi, rančerovi Einarovi (Robert Redford), který jí stále nemůže zapomenou smrt svého syna. Ač přes původní rozpory začíná být život na farmě docela zajímavý i pro malou Griff, brzy je minulost dožene a násilník Gary (Damian Lewis) je opět na scéně... J'Lo si v tomto filmu střihla nachlup stejnou roli jako ve starším Dost, i když si tady s námětem Lasse Hallström skvěle pohrál. Kromě toho, že na ni nenechal (naštěstí) strhnout celou pozornost, a velkou část filmu věnoval jak nádherným exteriérům, tak i špičkování mezi Robertem Redfordem a Morganem Freemanem a scénami s medvědem Bartem (i když nutno říct, že role Morgana Freemana byla do filmu patrně přidána jen kvůli tomuto oživení). Ale z celého filmu mne nejvíc překvapil Damian Lewis (i přes svoji vcelku malou roli) - vůbec jsem od něj nečekal záporáka - už od Bratrstva neohrožených pro mne byl vždycky takovým Mirkem Dušínem :) ()

Pavlínka9

Jak tu již párkrát padlo - na Hallstroma trochu moc americký, ale dobrý...Je to taková klidná americká podívaná, ze které Vás vyruší akorát bývalý přítel, který Vám sem tam dá pěstí a nebo medvěd, který by Vás rád podrápal podruhé...Pro mě tu Lopez hraje skvěle, i když její stále dokonalý účes mi leze na nervy :D Na Lewise bych se dokázala dívat hodiny, jen kdyby mi tedy nedal sem tam pěstí :D A spojení Redford x Freeman - stylový do prostředí pustého venkova v Americe. Celý film je sice silně předvídatelný, ale jak říkám - pluje to všechno s určitou lehkostí, že se člověk ani nepodívá na hodinky, kolik času ještě zbývá... ()

Master19

Redfordova postava mě hodně iritovala, což se odráží v mém hodnocení. Navíc se mi tento příběh, který se snaží vnést něco nového do mnohokrát vyprávěného, zdál zbytečně ukecaný. Ať si povídají, ale mnoho prázdných slov, natřených na moudro, ještě nedělají film s poselstvím. ()

VanTom

Snaha mermomocí dojímat pohnutými osudy "zbloudivších" členů tragédií poznamenané rodiny (nicméně ta se stala již dekádu nazpět) jako vedlejší efekt způsobuje, že jejich činy a rozmluvy vycházejí často až příliš aranžovaně, neživotně. Scénář zkrátka figury do hry rozestaví tak průhledným a očekávaným vzorem, že ani hladká režie, líbivá kamera a velká herecká jména s tím moc dramatického nezmohou. ()

cross

Hallströmovi filmy se mi vždycky líbili a Žít po svém není výjimkou... Bohužel ale, i přes krásnou výpravu, velmi příjemnou hudbu a několik adekvátně žánrových hereckých výkonů musím přiznat, že tentokrát přece jen tlačil Lasse na pilu dojímavosti až moc. Příběh je možná až nechutně průhledný, předvídatelný a vůbec, celkově to prostě není tak úplně ono... Nic naplat, i přesto všechno film nabízí příjemně melodramatickou dvouhodinku - a to taky není někdy k zahození. ***1/2 ()

davidek

Nikdy bych netušil, že bych mohl v jednom filmu vidět dohromady Roberta Redfora a Morgana Freemana, ale že s nimi dohromady uvidím i Jennifer Lopez tak to už je fakt silný kafe. Docela hodně překvapen a to příjemně :-) ()

liuk

Jennifer Lopez nemám rád a ve všech filmech/písničkách na mě působila strašně protivně. Jenže po rozvěšení plakátů na pražských Fanech na Unfinished Life jsem na ni koukal pokaždé, když jsem čekal na autobus. Tady ji to opravdu sekne, vypadá tak nějak opravdověji. Tolik k promotion :) No a film je ještě lepší, i ta Lopez až na pár výkyvů hraje slušně a obejde se bez těch svých pitominek. Možná to Redford a Freeman s těmi životními moudry tak trochu přehání, ale mě to nevadilo, už jen kvůli dost překvapujícímu černému humoru. Postupně jsem zvyšoval své hodnocení od 3* (ještě tak v půlce filmu) až na 5*, ke kterým mě dohnal, jak to u dobrých filmů má být, skvělý a dojemný konec. P.S. Na konci titulků můžeme najít text In Memory Of Brita Olin - asi mamka Leny Olin, mé oblíbenkyně a manželky toho parchanta Hallstromma :)) ()

Kali4

Přišlo mi, že tento film potichu proplul kolem nás jakoby bez povšimnutí. Myslím si, že je to škoda, protože snímek za zhlédnutí rozhodně stojí. Robert Redford a Jennifer Lopez jsou chyceni do složité vztahové smyčky, z níž není snadné se vyvléci. Chování obou dvou je pochopitelné, tudíž je film ještě komplikovanější. Morgan Freeman představuje tichého společníka, na němž se krutě vyřádil osud (přesněji řečeno medvěd) a připomíná Redfordovi jeho vlastní chyby. Dcera hlavní představitelky funguje jako poslední záchytný bod před pádem do propasti, do níž se řítí soukromý život jejího děda a matky. Skvělý výkon bručounského Redforda, stejně tak i jeho společníka Freemana, k tomu příjemná Lopez, krásná příroda, řada symbolů a solidní psychologie postav, hudba je nenápadná a tak tomu má u těchto filmů být. Závěrečná scéna je excelentní. ()

Ravi

Trochu poetický torjúhelník lidských příběhů, který se rozplétá na pozadí krásné hornaté krajiny. Se skvělou režií, výkony i hudbou se necháte unášet dějem, který je trochu tuctový, ale zato umě odvyprávěný. Doporučuji všem milovníkům příběhů, kde se zažité křivdy pomalu přehodnocují a nová nebezpečí jsou zažehnána sympatickým způsobem. 85% = 4/5 ()

Autogram

Rodinná dráma, kde Redford predstavuje protivného svokra a deda, no to sa má očividne zmeniť, vzťah s vnučkou robí zázraky. Film, ktorý sa mi dávnejšie zdal nudný u mňa po ťažkom roku vyznieva v celkom inom svetle, keď sa na udalosti pozerám celkom inými očami. Dráma nemusí spočívať len vo veľkých spoločenských udalostiach, ale aj v malých rodinných tragédiách a radostiach. Redford vyzerá veľmi spokojný vo svojom živle s koňmi, rančom a prírodou. (4.8.2014) –––– Je to jen talíř! – Napadlo tě, že všechno se nahradit nedá? –––– Myslíš, že mrtvý zajímá, jak žijem? – Jó, a myslím, že nám odpouští. A nedělá jim to žádný potíže. ()

Pipes

Film z prostředí ranče, který byl tak milý a pohodový, že se mi až líbil. Pochválit musím "staré pány" Redforda a Freemana, jejichž výkony byly jedním slovem úctihodné. O Jennifer Lopez se to bohužel říci nedá. Nesmím zapomenout na příjemný debut mladé herečky, která se jmenuje Becca Gardner. K příjemnému pocitu z filmu přispívají i vtipné vložky a roztomilá zvířátka (medvídek, kočičky, mýválek...) ()

Specs

Hlášky: Einar Gilkyson: - "Nechci tě tady." Jean Gilkysonová: - "Aspoň v něčem se shodneme. Taky tu nechci být." & Griff Gilkyson: - "To jsou tátovy věci?" Einar Gilkyson: - "Jo." Griff Gilkyson: - "Kde teď bydlí?" Einar Gilkyson: - "Umřel. Máma ti to neřekla?" Griff Gilkyson: - "Jo, ale o tobě taky říkala, že jsi mrtvej." & Einar Gilkyson: - "Zabila mi syna." Mitch Bradley: - "Ne. Byla to autonehoda. Říká se tomu nehoda, protože to není ničí vina." Einar Gilkyson: - "Říká se tomu nehoda, aby se viník cítil líp." ()