Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

Vots

Nic objevného, nic převratného, v podstatě stačila jen špetka důvtipu a věděli jste, s jakým trápením zápasí hlavní hrdinové i jakým směrem se bude celý příběh ubírat. Ale i přesto jsem se po shlédnutí cítila naplněna, možná tak trochu dojata a pociťující jemné pohlazení na duši, které jsem si dokázala vybavit i ještě pár týdnů po tom, co jsem viděla Žít po svém. Možná to bylo tou nádhernou krajinou, možná tou podmanivou hudbou, která prostupovala celým příběhem a dodávala mu patřičnou atmosféru, která umocňovala pocity křivdy a odpuštění. Určitě patří velké díky i Jennifer Lopez, která se vedle dvou hereckých legend, které opět zazářily a hrály naprosto přesvědčivě, ani trochu neztrácela. Ale největší zásluha patří Hallströmovi, který i do tohoto díla vnesl obrovskou dávku citů, lidskosti a poetičnosti. Hezké, laskavé, pomalu plynoucí a citlivé. ()

simoneo

Oddychový film s vynikajúcim R.Redfordom a M.Freemanom. Ide o film ukazujúci prežívanie a vyrovnávanie sa s ťažkými životnými situáciami. ()

prochy95

Na filmu se mi líbí, že se v něm celou dobu řeší tři hlavní témata. Jean a její přítel co ji mlátí, Einar a jeho vztek na Jean kvůli smrti syna a Mitch a jeho touha konečně to nějak uzavřít s medvědem, který ho napadl. Tím aspoň není celý film tak jednotvárný. Celé zasazené do příjemného prostředí ranče. Co se týče hereckých výkonů, tak Jennifer Lopez mi tam připadala spíše do počtu, ale nevadila mi. Alespoň více zdůraznila skvělé herecké výkony Roberta Redforda a Morgana Freemana, kteří zde naprosto excelovali. Hezký konec ve kterém se vše vyřešilo, já si tento film velmi užil. ()

Bilky

Tak tento film má ako väčšina režisérovych filmov opäť 5P: Pomalý Poctivý Poetický Prepracovaný a Pôsobivý. Škoda že nie Päťhviezdičkový, na to je ďalších 5 jeho filmov, tento za 75% ()

fimler

Lasse Hallstrom vždycky do svého filmu otiskne něco, díky čemu ho udělá velmi citlivým a emočním. Žádný jiný režisér nedokáže takto dobře pracovat s obyčejnými civilními příběhy. Lasse má vytříbené cit pro vyprávění, a i přesto, že film nedosahuje nějakého epického příběhu, je stejně zábavně koukatelný a nenudí. ()

Callie

Příjemný film, který sice nepřinese vůbec nic nového, ale klidně plyne stejně, jako čas v tom malém městečku . Chtěla bych tam s nimi bydlet i s tím medvědem za zadkem. Sympoš RR, v roli "zaříkavače" medvědů - zřejmě se mu nechce točit ve městě, a Morgan Freeman, který snad ani své role nehraje, on jimi JE. Slušný film na zimní ledové lednové odpoledne. ()

MaxQ69

Krátké, ale přitom ne úplně vyčerpávající shrnutí. J. Lopez potěšila svým naprůměrným hereckým výkonem, Morgan Freeman pochopitelně nezklamal a film jako takový? No, já ani nevím. Nevím, co si o tom mám myslet. Byl to zajímavý zážitek, ale víckrát bych si ho dopřát nemusel. Nemůžu si pomoct, podle mě se tváří jako poetická pecka, do které má hodně daleko. Tot můj názor. 60% ()

Martiiiiinka

Hm, pěkný film. Skvělý Redford a Freeman, taky mám slabost pro Joshe Lucase a především pro Damiana Lewise a ve shodě s většinou hodnocení musím uznat, že Jennifer Lopez mě taky ani v nejmenším neurážela. Jak už jsem řekla - pěkné. Ale žádný zásadní a hluboký dojem to na mně nezanechalo, bohužel. Lepší tři. ()

pursuer

Ač je to na podívání dobrý film, snaží se některé své chyby ve scénáři a díry v psychice hlavních postav skrýt hromadou sentimentu. Základní linka dává smysl, problém nastává ve ztvárnění detailů. Skoro na 4 *, ale... ()

E.T.Martin

Lasse Hallstrom je ohroženým druhem, který zejména v hollywoodské kinematografii začíná povážlivě vymírat. Je totiž mistrným vyprávěčem obyčejných lidských příběhů. Žít po svém je typickou ukázkou jeho tvorby - děj je umístěn někam na zapadlý americký venkov, kde jeho hrdinové žijí svá soukromá dramata a musejí rozplétat zašmodrchaná klubka vztahů a citů. Nic víc, nic méně, ale pro dobrý film je to určitě lepší základ než přehršel dramatických efektů. Navíc Robert Redford i Morgan Freeman jsou na stará kolena děsní frajeři, kteří by mohli charisma mladým hercům rozdávat po hrstech. ()

kverula

Roberta Redforda mám ráda před kamerou i za kamerou. A ve spojení s osobností jakou je Morgan Freeman uhodil hřebík na hlavičku. Dojemný příběh o odpuštění a znovunalezení rodiny odehrávající se v krásné horské přírodě ve mě vyvolala neskutečný klid a mír. A Jennifer Lopez mě už několikrát přesvědčila o svém multitalentu, byť role v tomto filmu není její zdaleka nejlepší. ()

JFlower

Naprosto průměrný film (svědčí o tom i fakt, že jsem ho před pár let viděla, aniž bych si to pamatovala) o životě, lásce a odpuštění. Redford má stále něco do sebe a role rančera mu sedla jako ulitá. No a Freeman? - ten ať hraje kdekoliv kohokoliv, tak z něj vyzařuje taková pohoda a klid, že byste chtěli proletět obrazovkou k němu a nasbírat si ty pocity do zásoby. ()

imaginer21

Dlouho jsem přemýšlel, proč vlastně nedát tomuhle Hallströmovi plný počet. A nakonec jsem taky na nic významného nepřišel. Film plný mozaikovitě vystavěných scén, které spějí v krásné uzavření krvácejících ran všech zúčastněných. Redford v roli spravedlivého morouse byl nepřekonatelný, Freeman doslova potěšil a poprvé jsem narazil na jméno nějakého Joshe Lucase. Pokud jde o J-Lo, tady to minimum, co měla hrát, uhrála vážně na jedničku. Jako bonus slavný mědvěd Bart, jehož mrazivě konfliktní scéna měla pro film větší význam, než snad všechny ty dílčí scény předtím. Prostě krása. Po Gilbertovi pro mě druhý nejlepší Hallström (smutnější Pravidla moštárny jsou však jen v těsném závěsu). ()

david666

Civilní reálné drama se skvělým obsazením. Ani Jennifer tady nějak zapadá a ani svými půvaby nevybočuje, což dodává film na uvěřitelnosti ()