Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

dobytek

Další z řady rodinnejch dramat o tom, jak nějaký rozhádaný členové rodiny k sobě přes nejrůznější komplikace nakonec najdou cestu. Sice už podle ukázek jsem si řikal, že tohle asi nebude zrovna film podle mýho gusta, ale myslel jsem si, že když v tom hraje Robert Redford a Morgan Freeman, tak to snad úplná ztráta času nebude. No nebejt toho hvězdnýho obsazení, nemělo by to moc daleko blbostem z kanálu Hallmark. ()

Gilmour93

Okoralý rančer se zjizveným srdcem a zjizvený rančer s obrovským srdcem přivítají návštěvu, která zformuje jejich pohled na tíživost viny, pohodlnost zahořklosti i lehkost odpuštění. Režisér klipů skupiny ABBA s oblibou napojuje diváka na infúzi lidskosti včetně její tragiky i krásy a ani Žít po svém není výjimkou. Bonusem navíc (něco jako úsměv pěkně formované sestřičky) je pak klukovské „štengrování“ dvojice hereckých velikánů Freeman, Redford. Chlupatý herec Bart the Bear II byl tady oproti loňskému Into the Grizzly Maze ještě takové nevinné medvíďátko, ale počtem výrazových prostředků už překonal Cage.. ()

Brouk

Jak napsat něco stejného co přede mnou vyřkla Kleopatra??? Ano, Lasse Hallström je veliký filmař. Mohu zodpovědně říci, že jeho filmy si vždy vychutnám (pravda... i Mistr Tesař se někdy..., ale..) JLo opravdu nemusím... ani jako člověka, ani jako herečku ani jako zpěvačku, nicméně budíž ji ke cti... je velmi pracovitá a pilná, je asi i velmi cílevědomá a má vnitřní sílu... (je to hodně nebo málo??? Nic proti ní... nic mně neudělala, subjektivní dojem = můj problém... no a?), ale zde ji to fakt dost "seklo"! (Jo, přesvědčila mě, že v ní něco asi je..).. no nic... laskavý M.Freeman, velmi dobrý RR... strženo potrženo... Dobrý, víc než dobrý film... někdy juknu zas... ona to lze.... že??? ()

genetique

Ja som vedel, že Lasse ma nesklame. Do bodky som dostal presne to, čo som čakal a aj niečo navyše. Krásny psychologický rozbor osobností v dokonale plynúcej oddychovej dráme. Sú okamihy, ktoré ma držali od napätia so stiahnutým hrdlom, naopak, som sa dočkal aj pár dokonale uvoľňujúcich vsuviek v tvare nadľahčených dialógov. Navyše obsadeniu (a to aj k Lopezke) sa nedá nič vytknúť. 90%. ()

Kaka

Několik sociálních témat (generační vztahy, týrání, vyrovnání se se smrtí člena rodiny) se zde mýchá se zobrazením prostého života na venkově v náručí drsné a krásné přírody centrálního Wyomingu. Jakkoli by se mohl tento výtvor zdát typicky nudným snímkem, plný křečovitě líbivých záběrů a rádoby romantických gest a řečí (Pravidla moštárny), není tomu tak. Žit po svém je překvapivě úderná a nebývale vtipná jednohubka, která je herecky nesmírně silná a dialogově vypilovaná. Sice to není ani v nejmenším něco, co bychom ještě neviděli, ale sleduje se to více než příjemně. Přítomnost reality všude kolem hlavních hrdinů je více než příjemný aspekt a Jennifer Lopez předvádí nejlepší herecký výkon její kariéry a to už něco znamená. ()

Falko

Chapem, ze tento film je pre mnohych fanusikov filmov Lasseho Hallströma pohladenim, ale keby tu nehrali Stars Redford / Freeman / Lopez, mohol by tento film spokojne bezat aj na Hallmarku. Bol by tento film chvaleny rovnako ako teraz? Urcite nie. Cakal som aspon na konci filmu nejaku silnu scenu, ale namiesto toho zacala kamera z vtacej perspektivy ukazovat nadhernu prirodu, cim som pochopil, ze je koniec a film vo mne zachoval pocit......ale to uz by som sa opät vratil k filmom z kanalu Hallmark. Nechcem film iba kritizovat, aby to tak neposobilo, ze vsetky filmy zo spominaneho kanalu su zle. Pribeh bol celkom zaujimavy, sceny s medvedom boli obcas napinave, hudba bola prijemna a herci boli podla mna tiez dobri. Takze taka priemerna spokojnost.......20.05.2008 ()

castor

Každý si chce žít po svém, ale proč nám to tvůrci, v čele se švédským klenotem Lassem Hallströmem, cpou v tak nezáživném a mnohokrát viděném balení? Nebýt příjemné kamery Olivera Stapletona (režisérův dvorní kameraman – Pravidla moštárny, Ostrovní zprávy apod.) a nadstandardních výkonů dvou hereckých legend, šlo by o další nevzrušivou verzi jedné zatoulané snachy a jednoho rodinného odpuštění, které by více slušela televizní obrazovka v nějakých dopoledních hodinách. Hallström, jehož vrcholem byl zřejmě tragikomický snímek Co žere Gilberta Grapea, pro nás totiž nachystal dalšího ztracence, samotářského a na celý svět zahořklého farmáře Einara, kterého život postavil do hluboké defenzivy, vzal mu jediného syna, což on sám přičítá za vinu právě snaše Jean, která se po letech objevila s nikdy neviděnou vnučkou u jeho dveří. Spory se zahojí, rodinné hodnoty dokonale vyplují napovrch. A pohádky je konec!! Je to sázka na jistotu s několika pevnými charaktery (podivně napsaná postava Jennifer Lopez do nich ale zdaleka nepatří), nevyrovnaným scénářem, bez žádných překvapení nebo trumfů v rukávu.. 60%. ()

viperblade

V případě tohoto filmu nezní otázka, zda je dobrý, nebo špatný. V tomto vzácném případě zní otázka "Můžu dát filmu, ve kterém (konečně!) Jen Lopez předvedla, že umí hrát, špatné hodnocení?" A na tohle je myslím jednoduchá odpověď. Ne. Navíc, pokud se Jen může opírat o dvě herecké legendy, kterými Morgan Freeman a Robert Redford bezpochyby jsou, tak snad nikdo nemůže být nějak výrazně zklamán. Krásných 80 %. ()

ClintEastwood

Herecké legendy Redford a Freeman, poprvé od snímku Brubaker (1980), společně v jednom filmu. Lasse Hallström natočil krásný příběh plný nádherných záběrů z nespoutané americké přírody, o stárnoucím rančerovi Einarovi (Redford), který už žije pouze ze svých vzpomínek, stará se o pár zvířat a dávného přítele - zmrzačeného Mitche (Freeman), který je nucem po útoku medvěda prakticky neopouštět lůžko. V okamžiku, kdy na ranč dorazí Einarova snacha Jean (Jennifer Lopez) se svou dcerou, pronásledovaná vyšinutým násilníkem, obrátí se život starých rančerů naruby. Einar Jean viní ze smrti svého syna a na ranči jí nechce, ovšem jeho malá vnučka, kterou poznává až po jedenácti letech, mu dává nový smysl života a vnáší to pravé osvěžení do jeho stereotypních dnů. Robert Redford v tomto filmu naprosto září. Hraje přesně tak jak má, jako by na tuto roli čekal celý život. Starý, protivný rančer, který má ovšem zlaté srdce - mu skutečně sednul. Morgan Freeman je zde sice trochu upozaděn, ale i on potvrzuje své mistrovské herectví. Ale - ještě jednou, toto je film Roberta Redforda. A nesmím zapomenout zmínit výbornou hudbu. Úžasný film, velice lidský příběh. ()

Trellíno

Když o tom člověk zapřemýšlí, tak to bylo v podstatě o ničem, ale přesto jsem se cítil po skončení filmu tak nějak naplněn. Příjemná záležitost s parádním duem Redford-Freeman, z nichž zvlášť ten druhý mi poslední dobou začíná nějak sedět a to jsem ho dřív opravdu moc nemusel. ()

MM_Ramone

Zdanlivo nenápadný film, ktorý však v sebe nesie po celú svoju minutáž silnú ideu ľudskosti. Predstavitelia hlavných úloh zahrali svoje postavy na jedničku. M.Freeman, R.Redford a v neposlednom rade i J.Lopez, rozohrávajú skromný, nijak originálny príbeh, ktorý dokáže pevne chytiť diváka za srdce. Nie len vďaka ich herectvu, ale i jednoduchému, jemnému pojatiu švédskeho režiséra L.Hallstroma, vznikol dramatický snímok výrazne nadpriemernej kvality. **** ()

freddy

Zajímavý příběh. Tohle je pozoruhodné dílo, které nevím, co si o něm mám myslet. Pokud mne film má zaujmout, vyžaduji od něj nějaký děj, nějakou zápletku. A právě to zde chybělo. Celé to bylo o životě několika lidí na ranči kdesi ve Wyomingu. Nic víc, nic míň. Pár menších zápletek tam bylo, ale nic, co by mne přesvědčilo o tom, že tenhle film si zaslouží maximální hodnocení. Dávám jednu hvězdičku dolů právě za to, že chyběla zápletka nebo nějaký výraznější děj. Ale jinak jsem tam žádné chyby, nic, co by mi chybělo, nenašel. Film to byl ale velmi krásný a zajímavý, byly zde nádherné venkovní reálie a vlastně i děj byl kvalitní. Robert Redford i Morgan Freeman vynesli toto drama do nadprůměru. Jejich herecké výkony ani s přivýcajícím věkem nepřestávají ztrácet kvalitu. Možná Jennifer Lopez zde nemusela být, ale nijak výrazně to nekazila a zahrála to nejlepší, co mohla. A Hallström opět potvrzuje svou režisérkou kvalitu. Takže celkově to byl film pěkný, kterému až na chybějící zápletku nemám co vytknout, takže to je za čtyři hvězdičky. ()

gogo76

Pohodová vec.Krásna príroda ,skvelí herci a príbeh v ktorom sa križujú ľudské starosti a radosti.Film ktorý vás možno naučí odpúšťať. A samozrejme krásny grizzly.70%. ()

Davies182

Jeden z nejděsivějších volně žijících predátorů jako krutá metafora na všechny vaše problémy? Proč ne. Funguje to znamenitě. Lasse vyprávět umí. ()

Reiniš

Poctivě natočený film na nesčetněkrát viděné téma. Navíc Freeman si tady pouze protáhl svoji roli z Million Dollar Baby, J.Lo. podobnou roli hrála už ve filmu Dost a Redforda už jsme v kovbojském oblečku a s unaveným výrazem taky párkrát viděli. Žít po svém není špatný film a vlastně se mu nedá nic moc vyčítat, kromě jediného, že je až příliš skromný. A tak si z něho nakonec zapamatujete nanejvýš působivé scény s méďou ,,grizzlym" béďou. ()

Xmilden

Přestože se jedná o asi nejslabší film Lasseho Hallströma co jsem viděl, stále se je na co koukat a myslím že mnozí režiséři by na takto vysoce položenou laťku nikdy nedosáhli. Robert Redford zde ztvárňuje pro sebe opravdu netypickou roli, což ovšem není nikdy na škodu. Morgan Freeman se trošku přicamral i sem, takže už by možná nebylo na škodu zkusit objevit jiného černošského herce. Jennifer Lopez zde nemá co hrát a Josh Lucas na tuto hereckou extraligu asi nikdy nedoroste, takže se celý film hlavně točí kolem krásné přírody, celé to podbarvuje příjemná hudba a já jsem spokojen. ()

Phobia

Příjemné rodinné drama - ničím sice nepřekvapilo, průběh byl po všech stránkách dokonale předvídatelný (akorát jsem se spletla v odhadu, že Damiana Lewise roztrhá medvěd:-)), ale trefilo se do nálady a potěšilo. Robert Redford i Morgan Freeman měli role na tělo, Jennifer Lopez nedostala mnoho prostoru, což mi v nejmenším nevadí, a mladičká Becca Gardner si po boku hvězd ostudu neuřízla. Hezké exteriéry lesů a hor, nevtíravá hudba, něco smutku, něco smíchu, malinko napětí... a názorná ukázka, jak zacházet s opilci a násilníky:-). 75% ()

cheyene

Tentokráte půjdu proti proudu a davu, neboť hodnotím plným počtem hvězdiček, přičemž až na jedinou osobu nikdo v mých oblíbených uživatelích nesdílí se mnou takto vysoké hodnocení. Nevadí. Filmy Lasse Hallströma mám rád a často jim dávám 5*. Tento režísér umí nevtíravě a citlivě natočit lidské osudy, což je případ i tohoto dramatu. Vedle skvělých herců Redforda a Freemana či Damiana Lewise, servíruje kamera na stříbrném podnose pěkné záběry na krásy Wyomingu. Nevadila mi ani Jennifer Lopez, ba naopak. Příběh je sice snadno čitelný a průhledný, avšak o to tu až tak nejde. Síla snímku je v charakterech postav, v hledání ztracených rodinných vazeb, smíření se s osudem a také o odpuštění. ()

Jamal

Opravdový příběh, který už jsem dávno potřeboval s občas gestama humorného starého kovboje, kterému ale síla stářím naopak přibývá. Příběh o medvědovi a o kovbojovi, kterým jím byl napaden, příběh o odpuštění, o pocitu viny a o vyčítání. Příběh o agresivním partnerovi a útěku od něj. Příběh o seznámení a o poznání člověka, o který vám byl zatajován. To je opravdový příběh, který už jsem dávno potřeboval s občas gestama humorného starého kovboje, kterému ale síla stářím naopak přibývá. ()