Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

Slarque

Nic nového pod sluncem. Robert Redford je přesvědčivý, Morgan Freeman má role mentora v malíčku, Jennifer Lopez je v pohodě a Becca Gardner v dětské roli představuje takové malé castingové vítězství. Lasse Hallström to natočil celkem rutinně, ale pořád je to slušný film. ()

eLeR

myslím si, že je to trošku slabší Lasse na akého som zvyknutá ... ale pozerať sa to dalo bez problémov, nakoľko som to pozerala nadabované (tým pádom mi Jennifer nevadila, ale originál hlas Morgana mi zase chýbal) ... také obyčajne príjemné ... ()

klerik

Slabší scenár, ktorému nepomáha ani obsadenie JLO, kedže takmer rovnakú úlohu hrala v rozporuplnom DOSŤ. Napriek tomu veľmi príjemný film - Hallstrom to s vidiekom naozaj vie (aj keď cítiť závan komercie). Najznámejší filmový medveď je stále v skvelej forme. Dialógy Redford/Freeman sú okúzľujúce... ()

Crocuta

Hezký a relativně uvěřitelný příběh podpořený bezchybným herectvím dvojice Redford - Freeman a ženským kouzlem Jennifer Lopez, která sice není bůhvíjaká herečka, ale pohled na její křivky pánskou část publika vždycky spolehlivě potěší. ()

Chrustyn

Takové malé rodinné drama, které nepřináší nezapomenutelné scény či šokující zvraty ale na druhou stranu nenudí a díky velice kvalitním hercům pěkně uteče a pobaví. ()

Arsenal83

Aspoň prostredím mi to pripomínalo Legendu o vášni, ale samozrejme len tým prostredím, pretože príbehovo to proste na tú ozajstnú legendu naozaj nemá. Je to síce trocha zaujímavá rodinno-vzťahová dráma, v ktorej sa potvrdzuje, že Morgan Freeman vyzerá už 30 rokov rovnako a že Jennifer Lopez je teda spevácka hitmakerka, ale herecky to hit nikdy nebol, no mne chýbalo niečo hlbšie, čo by ma dejovo dostalo. Mohlo to dopadnúť lepšie. ()

triatlet

Příliš patetické a místy přehrávané černobílé scény. Když už vystoupí duch filmu na povrch (děda vysvětluje vnučce, že neodbrzdila auto vlastní vinou), tak zase nastoupí přízemní likvidační scéna padoucha (chudák Damian Lewis:-). Ani ten medvěd mi v příběhu neseděl. Motiv dědy a vnoučete mnohonásobně líp vystihují filmy s Tomášem Holým. ()

Sofia

Jeden ze slabších Hallströmových filmů, ale přesto plně zasloužené čtyři *. Zajímavé postavy (jen Jennifer Lopez bych opravdu přeobsadila...), krásná příroda a hezkej medvídek :-) Film plyne pomalu, ale je to takové příjemné pohlazení pro horší dny. ()

becki_tu

Malý velký film s příjemně zabaleným poselstvím v nádherném poetickém vyprávění Lasse Hallströma. Snad poprvé můžu říct, že mi Jennifer Lopez ve své roli tolik nevadila, ikdyž pořád nechápu, proč si Hallström vybral zrovna ji. Jinak ale nemám sebemenší připomínku. Lidský film se vším všudy. ()

prome

Příjemná podívaná se skvělým hereckým obsazením a celkovým audiovizuálním zpracováním. Poprvé ve filmu mi ani nevadila Jennifer Lopez. ()

Kimon

Nádherná kamera Lasse Hallströma a vynikající herecké výkony Roberta Redforda a Morgana Freemana vám nabídnou nezapomenutelný filmový zážitek. Opravdu velmi pěkný a inteligentní film. ()

Handle

Příjemný film, který však díky výbornému námětu mohl dopadnout ještě lépe. Příběh se přímo nabízel k lepšímu scénáři, chybělo mi v něm něco silnějšího. Jinak se ale jedná o pěkný snímek s dobře hrajícími herci. ()

jhrasko

Zvláštne pokľudný, chvíľami až nevzrušivý príbeh, ktorý je predvídateľný asi tak ako fakt, že na Vianoce určite dostanem nejakú filmovú knihu, ktorú už mám (každé Vianoce). Príbeh stojí a padá na tlmenom hereckom prejave ústrednej dvojice, RR a MF, Je Lo je pre mňa opakovane do počtu, muži v jej živote majú charizma akurát z iných svojich fimov, tu sú nepodstatní, Damien Lewis až iritujúco nevyužitý a herecky zanedbaný ( resp. zanedbávaný ). Hallström má na viac ako točiť podobne zívajúce kúsky. Hodnotenie so zatvorenými očami (mojimi i mojich 3rybičiek) * * * ()

Dale

Soap opera, čili telenovela, akurát pod výborným režijným vedením Hallstroma a so skvelým Redfordom. Príbeh príliš ohratý a nudný, dialógy mierne trapné a Jennifer neuveríte ani jedno slovo či mimický pohyb tváre. Najslabší Lasseho film. 50% ()

corpsy

Po hereckej stránke brilantne zahraná dráma. Aj keď filmy tohto druhu nemusím, film ma zaujal od začiatku do konca. Spomeniem Jennifer Lopez. A to preto, že konečne táto rádoby herečka a speváčka dokázala zahrať. Morgan Freeman je tutovka. A Robert Redford je fakt frajer. ()

Marsik

Lasse Hallström umí suprově zachytit obyčejný příběh z lidského života. Všichni 3 hlavní hrdinové zahráli dobře a krásná hudba pouze dodávala tomuto filmu sílu. Sice nedávám plné hodnocení, jako např. filmu Pravidla moštárny nebo Co žere Gilberta Grapea, ale i tak to bylo příjemně strávených 100 minut. Jen tak dál, Hallströme. 75% ()

EastWicka

Příjemné, jemné drama typu Gran Torino s tou správně odměřenou dávkou sentimentu a civilního humoru o nefunkčních vztazích v rodině, útěcích a návratech. Morousovatící kovboj Redford, Morgan Freeman, zrzavej Damian ba i JLo, všechno do sebe pěkně zapadá. Jedna radost. ()

nervoznideda

Každý z nás má nějaký hřích , jen se s ním vyrovnat musí každý sám. Kdo to dokáže je šťastný. Stáří postihne každého bez výjimky a koho bozi miluji ten umírá mlád. Plautus : QUEM DI DILIGUNT, ADOLESCENS MORITUR. Skvělý film doporučuji všem mladým i starým děda :-) PS po 2. shlédnutí všechny hvězdy Robert Redford, Morgan Freeman, Jennifer Lopez a /http://www.csfd.cz/tvurce/39309-bart-the-bear/ byli perfektní, ale mne velice zaujala role té malé holky, ta byla skvělá. Po dlouhé době jsem byl mile překvapen její laskavostí, rozhodností prostě skvělá , celá máma nebo táta? :-) PS Po 3. shlédnutí no coment deda :-) 7.6.2o2o ()