Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

TedGeorge

Přímej zásah. Feel good film z jinýho světa, kterej mě i přes tu schématičnost a předvídatelnost naprosto rozsekal a budu to teď hypeovat snad všude. Redford je prostě bůh. Nadstřelených 10/10 ()

lamps

Lasse Hallström má navrch v jedné věci - i z neúrodného, nevábně vyhlížejícího kusu zeminy dokáže sklidit tak bohatou úrodu, že na jedno posezení nasytí bez velkých výjimek celou diváckou populaci. Já se sice po sklizni necítil zdaleka přesycen - jednoduše proto, že každý fanda dostal pouze omezený příděl originality a tvůrčí improvizace (těžko hledáme motivy, které bychom už mnohokrát nenašli jinde) - avšak z pohledu jakosti a požitkářských dojmů si nemám na co stěžovat. Příjemný, obsahově nenápadný snímek, naplno těžící z Hallströmova vypravěčského cítění, z hereckého supertalentu dvou legend (hlavně Redford je nesmírně přesvědčivý a utáhnul by celý příběh klidně sám) a z přirozené krásy Jennifer Lopez, jejíž výkon navíc tentokrát není nijak marný. Vše sice probíhá a končí podle přesně stanovených osnov, ale znáte to, formální vytříbenost některých filmů se zkrátka vystihuje obtížně - tohle je přesně ten případ.. 80% ()

Pepinec

Nádhera, při které se člověk může donekonečna rozplývat. Buď při záběrech na nádhernou přírodu, v pasážích s dojemnou a uklidňující hudbou, při pohledu na Morgana a Redforda, kteří v každé společné scéně koncertují jako za mlada, ale i samotná Jennifer Lopez překvapivě vnáší do hry přesně to, co divák očekává. V dnešní konkurenci megalomenských velkofilmů působí dílo Lasse Hallströma skromně a nenápadně, jedná se však o jakýsi novodobý epos, u kterého je záhodno mít po svém boku někoho, koho máte rádi. ()

Jacinda

Robert Redford býval za mlada štrámákem co uměl hrát, nyní už není takový štramák, za to hraje ještě lépe. A Morgan? Tak to je pan herec. Miluju tenhle typ filmů. ()

Niles

Mrzutý Robert Redford a "kazateľ" Morgan Freeman zatieňujú opäť nevýraznú Jennifer Lopez, ktorú ako herečku nemám veľmi v láske. Hlavne Freeman nesklamal, jeho postava mi bola od začiatku veľmi sympatická. Plusom je tiež pekné prostredie, hudba a kamera. ()

petaspur

Malý příběh o velkém usmíření. Od začátku je jasné, o co jde i jak to dopadne. Jenom díky Redfordovi, který má svou křivdu hluboko v duši, můžeme o konci chvílemi pochybovat. Freeman (jeho usmíření s medvědem přes neustále žbrblajícího Redforda nemá chybu) se pro role mentorů asi narodil. JLo v roli matky samoživitelky s podvědomou touhou najít si samce, který by ji chránil, je asi poprvé ve filmu uvěřitelná. Příjemný pocit po skončení filmu mi brání ubrat na hodnocení. ()

Stegr

80% - Moc moc příjemný film, kde kromě jako vždy špatné Lopezové, není téměř co vytýkat. Retford je správnej bručoun, Freeman kamarád do nepohody, děj obyčejný, zato chytlavý a okouzlující. Tenhle film jsem si rozhodně užil víc než jsem čekal... ()

Ruut

Klidný film z klidné hezké přírody o klidných hezkých (duševně) lidech, který nepřináší vůbec nic nového. Jen si tak klidně plyne a vše nakonec klidně vyřeší. Aneb obvyklá šablona kterak padlá dcera se vrátila do rodného kraje a našla zde klid a mír. Takže klidných 50%. Jen ke konci dá Robert Redfort na chvíli vzpomenout proč za svuj život zaslouženě hrál množství drsných správných mužů. ()

misterz

Akosi som týmto filmom len preplával. Dobre sa na to pozerá, ale od drámy by som čakal troška silnejší emocionálny náboj. Problémy týrania ženy a vyrovnávanie sa so smrťou milovaného syna tu boli rozobraté akosi nemastne-neslane a len veľmi povrchne. Snímok by som preto skôr zaradil niekam ku rodinným filmom na nedeľné popoludnie. 65/100 ()

k212

Obyčejně lidské ... toto spojení se mi prostě při sledování tohoto filmu vtíralo na mysl několikrát. Nenásilné, tiché, příjemné pokoukání. O lidech, o vině a odpuštění. Asi tak. Trochu nudné, to taky, asi díky nevtíravé režii Lasse Hallströma, řekla bych. Redford a Freeman jsou opravdu páni herci a poradí si i bez zbytečných slov, Jenifer Lopez a Josh Lucas se snaží, ale v porovnání s elitou ... jsou jen do počtu. ()

Snorlax

Začátek úpadku Hallströmovy tvorby, specifickou poetičnost vystřídala komerční zarputilá snaha o hru na poetičnost, neotřelost křečovitá snaha alespoň trochu se odlišit od všeho, co tu již dávno bylo. Nebýt Redforda, Freemana a Barta, nebylo by vůbec na co koukat. ()

Legas

Docela pěkný film, ovšem bez náboje. Chyba je ve scénáři. Jedná se o stokrát omletý příběh o znovunalezení svého místa v životě, o obratu všeho špatného v dobré, v maličko kýčovitém obalu plném šablonovitých dialogů. Pěkná hudba, malebné obrázky z přírody, spousta zvířátek a poměrně hvězdné herecké obsazení samo o sobě vítr do plachet nepřinese. I když mám velice rád filmy Lasse Hallströsma, pak vám musím doporučit raději nějaké jiné drama: Ples příšer nebo třeba Zkrocenou horu. ()

Šakal

Už pouze samotný fakt, že se v tomto snímku sešli (při společném působení) mí dva velcí oblíbenci M. Freeman a R. Redford, mi ke spokojenosti (v tomto případě) stačí. Člověk potom i následně snáze p(r)omine, absenci jakéhokoliv hereckého umu Jennifer Lopez. Nutno podotknout (ke cti dotyčné), že si byla dobře vědoma „svých kvalit“ a faktu, že zde rozhodně prim hrát nebude, (nikam se necpala) a tak musím konstatovat, že (v tomto případě) zde jako rušivý element nezafungovala. To bych dotyčné křivdil. Na druhou stranu je potřeba dodat, vím o spoustě mnohem lepších alternativách. Co se týče již zmiňovaného ústředního hereckého dua, je nesmírným potěšením sledovat jejich civilní herectví a je více než patrné, že si samotné natáčení oba pánové náležitě užívali, což je vidět téměř v každé jejich společné scéně a na výsledné podobě snímku se to projevilo veskrze pozitivně. Pokud máte již nějaký ten snímek L. Hallströma nakoukaný, nemůže vás zde nic překvapit (ať už negativně, či pozitivně). An unfinished life je volně plynoucí snímek, „šourající“ se svým vlastním tempem, žádné překvapivé zvraty nečekejte. Za to pohodovou atmosféru prostupivší váš obývák... ANO. Zdá se to jako jednoduchá věc že, člověk „vypne“, sleduje ubíhající snímek, nic ho nevyrušuje ze sousředení a nechává se unášet „obyčejným“ příběhem. Otázkou zůstává, kolika (vyvoleným) režisérům se tohoto (po)daří dosáhnout a následně i opakovat. Pokud si nějaký snímek zaslouží přízvisko RODINNÝ, potom to je bezesporu tento. Pravdou je, že snímek mohl být jistě lepší (propracovanější scénář), na stranu druhou, po téměř měsíčním (dobrovolném) "filmovém půstu“ jsem mohl vybrat o poznání horší variantu. 77,7% ()

Tsuki

Lepší tři hvězdičky. Jennifer Lopez samozřejmě jako herečka nijak zvlášť neexceluje, zato Morgan Freeman je jako vždy skvělý. Příjemný film, avšak na víc než jedno podívání to dle mého názoru není. ~(3,1)~ ()

Anderton

Mne sa na Unfinished life a jeho tvorcoch a zúčastnených superhviezdnych hercoch páči, že aj napriek tomu, že asi všetci tušili o aký nenávratný projekt sa jedná, že do toho všetci išli. Určite by to bolo vhodnejšie natočiť ako malý nezávislý projekt za pár miliónov dolárov, ktorý by podporil Redford na svojom Sundance festivale, ale keď už si v tom chcel zahrať a točil to Halstrom svojim typickým "švěrákovským laskavým" spôsobom, ktorý pohladí na duši a ktorý sa nebojí ani vážnejších tém, tak si tento produkt veľmi radi vychutnáme aj v takejto podobe. Je od začiatku jasné, ako to celé skončí a bolo by aj nefér voči divákovi, ak by to skončilo inak, takže Unfinished life treba brať ako takú oddychovú jednohubku, ktorá zase tak veľa toho nerieši, ale je inteligentná a nemá potenciál dolovať z divákov falošné emócie a peniaze. Čiže je to film pomerne úprimný. ()

Smok

Mám pocit, že JLo už je viac herečka ako speváčka, čo je možno aj dobre. Sedí jej to aj v ťažších formátoch, nielen ružových príbehoch typu Krásna pokojská. Keď sa k nej pridajú obstarnutý sexsymbol a charizmatický černoch s pehami a spolu dajú drámu ako remeň, moje srdce zaplesá. ()

Fingon

70% Je to zajímavé, ale protože jsem minul úvodní titulky a ani se nepodíval do programu, vůbec jsem netušil, že tu hraje Redford, kteréžto jméno pro mně není zárukou vůbec ničeho (Freemana a JeyLo jsem pochopitelně poznal okamžitě - ovšem hvězdou tu pro mně zůstává Bart, můj oblíbenec z Medvědů:). Přestože tento film nepřináší snad vůbec nic nového, dívalo se na něj docela dobře. (Ve skutečnosti jde o Bartova stejnojmenného nástupce, ale to nevadí - mám rád medvědy:-) ()

swamp

Dobře rozehrané drama Lasse Hallströma, které ovšem u konce trochu zpomaluje. To především tím, že si režisér zjednodušil život a odbyl závěrečné rozuzlení s naštvaným druhem. J Lo hraje toporně, což celému filmu také nedodává nejlepší dojem.. a pár hloupých scén ve výsledku strhává tento jinak zajímavý počin k průměru. ()

nascendi

Pred sledovaním som o filme nič nevedel, po záverečných titulkoch som nadmieru spokojný. Slovo sympatický asi najlepšie vystihuje celkový pocit z neho. Množstvo vzájomne sa prelínajúcich motívov, vynikajúco navodená atmosféra, skvelí herci, krásna príroda snímaná šikovným kameramanom, absencia rušivých momentov, hudba, ktorú nevnímate, ale ak by nebola, chýbala by. Užil som si tento nenápadný film a neľutujem naň ani jednu z pridelených štyroch hviezdičiek. Nemôžem tiež nespomenúť mladučkú Beccu Gardner, ktorá si svoju postavu zahrala s chuťou a dobre. ()

nash.

Citlivý, hluboce lidský příběh o špatných rozhodnutích, bolesti ze ztráty a odpuštění. Pomalý, zdánlivě prostý a jednoduchý, přesto silný příběh a skvělý Redford a Freeman, kteří snímku svými postavami i výkony dominují, zcela zaměnitelná Lopez, která alespoň nepřekáží.. ()