Zoolog Gregg O´Hara vypátrá v afrických horách legendárního obřího gorilího samce. Ten při dramatickém střetu zničí několik vozů a zmocní se Gregga, jehož v poslední chvíli zachrání jednadvacetiletá Jill Young, kterou téměř pětimetrový op poslouchá na slovo. Před dvanácti lety studovala její matka Ruth život skupiny horských goril, mezi nimiž bylo také rychle rostoucí mládě Joe. Když byla zvířata přepadena pytláky, zahynula nejen matka gorilího mláděte, ale také Ruth, kterou jeden z pytláků postřelil a nechal bez pomoci. Od té doby vyrůstali Jill a Joe spolu. Gregg, který se do Jill zamiloval, dívku přesvědčí, aby opičáka dopravila do kalifornské rezervace, kde bude v bezpečí před pytláky. Zatímco Jill se marně pokouší přesvědčit předsedu správní rady rezervace Bakera, aby odložil párty, na které chce ukázat opici sponzorům, zahlédne zprávu o obrovské opici v televizi boháč Strasser, pytlák a vrah, který před lety zabil Ruth. Ten se rozhodne s pomocí svého poskoka Gartha opici získat a společně během večírku vyprovokují zvíře k záchvatu zuřivosti... (TV Nova)

Legas

King Kong pro děti. Nicméně trikově atraktivní, Joe je roztomilý a filmový čas celkem slušně ubíhá. ()

klerik

Príjemný rodinný film v štýle ZACHRÁŇTE WIILLYHO. Opica je fantastická a keď uvidíte scénu, ako mláti do džípu, na ktorom ho lovia, je vám až smutno, že je to "len" rodinný film... ()

ARI50

Pěkná hudba v pěkném filmu no nečekaně se mi tahle gorila líbila a Charlize zahrála skvěle o prostředí nemusím mluvit skvělý příběh. ()

corpsy

Disneyovsky presladená verzia čiernobielej klasiky s výbornými trikmy a velenádhernou mačičkou Charlize Theron. Spomeniem aj hudbu Jamesa Hornera, ktorý sa tu opäť milo vykráda, ale jeho ústredný motív je veľmi vydarený. ()

Jillen

Nic moc podívaná, která urazí snad i na ty sobotní večery... prostě King Kong je King kong a tahle nepovedená napodobenina, která je snad trapnější než Godzilla s tím prostě nic neudělá. Dávám 15% ()

SarumanKo

Síce je to prostoduchá kingkongovská variácia, ale ako milý rodinný film to funguje na jednotku. Z detstva naň mám jedine príjemné spomienky. Dnes mi to príde trochu infantilné, naopak krásu Charlize Theron som vtedy ešte nevnímal, kým teraz ju považujem za veľký klad snímky. Má to ale dobré triky (Joe sa môže kľudne porovnávať s Kongom Petera Jacksona z roku 2005), fajn hereckú zostavu a rodinnú atmosféru, akú môže mať len film podobného typu. (70%) ()

ABLABLABLA

No co..jako malá tehdy, když se to vysílalo v telce asi 10-leté škvrně jsem to zbožňovala a nedávno jsem to viděla znova a vůbec to není špatný film...jo asi bych dala tak 3 hvězdy, ale z nostalgie si přisadíme, no ne? ()

kajas

Hodnotím nejvýš, protože "Velký Joe" byl můj první filmový zážitek, který si pamatuji a zároveň první film, na kterém jsem byla v kině. Škoda, že po Billu Paxtonovi se nějak slehla zem, protože v každém jeho filmu (třeba "Titanic") je mi velmi sympatický. A konec mě bude dojímat nejen po deseti letech. ()

Martin741

Rodinny King Kong, no...... to uz fakt radsej Jacksonovu verziu. Charlize Theron je sympatacka a ma krasne kozy, ale ani to mi nezabrani dat filmu 56 % ()

majo25

Vcelku príjemný jemne dobrodružný príbeh s nádychom eko-agitky, ktorý sa viac blížil filmom pre dospelých ako rodinným filmom od Disneyho. Na rok 98 obsahuje viac než dobré špeciálne efekty. Vadil mi iba klišovitý záver zo záchranou dieťaťa, pri ktorej hl. hrdina takmer zomiera. Slovo "takmer" silno podčiarkujem. ()

Flyer

Asi jsem trošku infantilní, ale mně se to velice líbilo, navíc ten konec byl opravdu strhující. Kromě toho pěkně vizuálně zpracováno, se slušnými hereckými výkony a perfektní hudbou Jamese Hornera. Prostě milá rodinná podívaná. ()