Zoolog Gregg O´Hara vypátrá v afrických horách legendárního obřího gorilího samce. Ten při dramatickém střetu zničí několik vozů a zmocní se Gregga, jehož v poslední chvíli zachrání jednadvacetiletá Jill Young, kterou téměř pětimetrový op poslouchá na slovo. Před dvanácti lety studovala její matka Ruth život skupiny horských goril, mezi nimiž bylo také rychle rostoucí mládě Joe. Když byla zvířata přepadena pytláky, zahynula nejen matka gorilího mláděte, ale také Ruth, kterou jeden z pytláků postřelil a nechal bez pomoci. Od té doby vyrůstali Jill a Joe spolu. Gregg, který se do Jill zamiloval, dívku přesvědčí, aby opičáka dopravila do kalifornské rezervace, kde bude v bezpečí před pytláky. Zatímco Jill se marně pokouší přesvědčit předsedu správní rady rezervace Bakera, aby odložil párty, na které chce ukázat opici sponzorům, zahlédne zprávu o obrovské opici v televizi boháč Strasser, pytlák a vrah, který před lety zabil Ruth. Ten se rozhodne s pomocí svého poskoka Gartha opici získat a společně během večírku vyprovokují zvíře k záchvatu zuřivosti... (TV Nova)

Johny M.

Nemůžu si pomoct, ale ač to neni žádnej mega-biják, tak za svym hodnocením si stojim. Moc pěknej rodinnej film o roztomilý, leč trochu velký opičce, navíc s moji "láskou" Charlize Theron, kterej (za vydatný podpory skvělýho soundtracku Jamese Hornera), dostal dokonce i mě... ()

Merggie

Krásna Charlize Theron v úlohe Jill, ktorá si vždy dokáže nájsť pochopenie pre Joea - velikánsku gorilu. Vychádzajú spolu výborne, no všetko sa komplikuje po príchode do kalifornskej ZOO. Nemení sa vzťah, ale rozsah výbehu. Joe sa stáva atrakciou i terčom zároveň. Zálusk na mäsko má totiž kadekto. A tak prichádza Rade Šerbedžija, vďaka ktorého intrigám sa LA poprevracia naruby. Znie to ako rozprávka, ale je to naozaj tak. Dokonca je v tom aj pomsta. Vynikajúci casting, naivný príbeh, ale určite pútavejší ako ten s veľrybou. Samozrejme, záverečnú dobročinnosť si tvorcovia mohli odpustiť, ale na mňa to zabralo. Som asi nejaký precitlivelý. Ozaj, rád by som vedel, kde sa počas nakrúcania zdržiaval Michael Clarke Duncan. Je tiež mocný, urastený a ľudia mu spočiatku nedôverujú! ()

tranquill

Další parafráze na King Konga, ale v decentním provedení :-) Nechybí dobrodružství a digitální zpracování je dokonalé. No a pro mě se asi jedná o nejemotivnější film vůbec. ()

JimiH

Originál měl svý mouchy, ale dokázal naplnit stopáž napínavými akčními scénami i dialogovými přestřelkami. Devadesátková verze je svou vyumělkovaností velmi nudná a předvídatelná bez potřebné chemie mezi hlavními představiteli. ()

helrohir

Síce pekný, ale pomerne nudný príbeh, určený zrejme primárne deťom. Zaujímavé je aspoň obsadenie - krásna Charlie Theron, "pohoďák" Bill Paxton a herecky asi najlepší Rade Šerbedžija. Film na jedno, dve pozretia. ()

elleyne

Nechápu to nízké hodnocení a cynické komentáře. Mně se ten film moc líbil a dojal mě. Měl svůj příběh a svoje poselství. ()

kubilov

Pětimetrová gorila si žije utajená kdesi v poklidu v džungli, kde bude její jediná spřízněná duše krásná blondýnka. Hah, Mark Rosenthal asi neměl vlastní nápady a tak vykradl jeden z nejznámějších dobrodružných filmů starého Hollywoodu. Režijně a herecky je to sice dost šedej průměr, ale dívá se na to hezky. ()

Guran

Námět podobný King Kongovi, ale film je i tak moc pěkný. Snímek pro celou rodinu přináší sympatické herce, suprové efekty a děj. Film jsem poprvé viděl jako malý a velice se mi líbil. Mám na něj nostalgické vzpomínky a i dnes se mi hrozně líbí. ()

cinema_cz

Velký Joe je ideální rodinný film na víkendové odpoledne. Děti prožijí eticky dezinfikované filmové dobrodružství a popláčí si nad pohnutými osudy hodného opičáka. Rodiče, pokud zrovna neproflámovali minulou noc, také nudou neusnou, a chlípní tatínkové si mohou ztepilou Theronovou představovat ve filmu úplně jiného žánru. Třeba v romantické komedii. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 03/1999, str. 86) ()

JosefTomas

Není nad remake, i když nutno dodat ukázkový. Velký Joe od Disneyho totiž už tenkrát projížděl pásovou výrobou tak dokonale, že nedokáže v ničem urazit ani teď. Vše je na správném místě (včetně záporáků) a na konci přijde očekávaný doják/happyend. Cokoli navíc ale člověk bude postrádat, včetně nějaké tvůrčí vize a definovatelnějšího ksichtu samotného projektu. Ale co, funguje to a to je hlavní. PS: Kdo má vytrénované ucho, pozná Jamese Horna na sto honů. Zároveň tohle zjištění zamrzí, neboť soundtrack je 80% vykradačka Zorra a v ten moment ani ta hudba nemá čím překvapit. ()

elanista1

Silny pribeh velkej rozkosnej opice, ktoru som si hned oblubil a prezival s nou kazdy moment jej zivota, ci uz na slobode, za mrezami, alebo na velkom kolotoci. Koniec filmu takmer slzivy, aj ked nie az tak ako by mohol a mal byt. Ale Charlize Theron a jej opicka, to ma vzdy prinuti pozriet si to aj ked som to videl minimalne 5 krat. ()

Saxos

Opičák menší než King Kong, tím úměrně menší vše, hlavně rozpočet. Klady: samozřejmě je Joe menší než King Kong, tak působí přirozeněji; po vizuální stránce hezké /nominace na Oskara - vizuální efekty/; typický rodinný film. ()

lapatata

Tohle je tak krásný příběh a navíc tak krásně zpracovaný. Pro mě je to jeden z nejpodceněnějších filmů vůbec. Zasloužil by si víc, než odpolední vysílání na tv nova. ()

chaosteory

Tak tohle jsem viděl v rámci povinné návštěvy ještě na základce. S upřímným ohlédnutím musím říci, že to bylo asi nejlepší na co mě vzdělávací institut vzal. Tehdy jako dítě mě uchvátila postava Joa a dojemný děj. Dnes spíše oceňuji krásu Ch. Theron, vizuální stránku a fakt, že Disney patřil za etalon pro rodinné filmy. ()

BlackMolla

Příjemný odpočinkový film. Joe je super opičák a Charlize Theron se mi tam také opravdu moc líbila. Obsahuje to dojemné momenty i chvíle napětí + příjemná hudba, takže já tomu nemám moc co vytknout :-) ()

Snehulienka

Trochu mě překvapilo zdejší hodnocení, se kterým mimochodem nesouhlasím. Na svoji dobu to má pěkný efekty, nádhernou hudbu a sympatický obsazení. Pro mě určitě lepší, než King Kong od Petera Jacksona. Ale sto lidí, sto chutí. Pro mě 70% a hvězdička navíc za krásnou Charlize Theron. PS - konec je na slzu :-) ()